• Logitech G305 Lightspeed inceleme!

Kaliteli oyuncu ekipmanları ile tanıdığımız Logitech markasının fiyat performans oyuncu faresi G305 Lightspeed modelini inceledik.

Haber Türkiye, Dünya'nın en sinirli ikinci ülkesi oldu!

Bu konuyu okuyanlar

alikocunsoforu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13

Tablo 1: Dünya geneli negatif duygu hissetme oranı.
az pozitif.jpg

Dünya'nın önde gelen anket firmalarından olan Gallup'un yayınladığı sonuçlara göre Türkiye, Irak'ın ardından Dünya'nın en sinirli ikinci ülkesi oldu. Ayrıca ülkemiz, pozitif duyguların en az yaşandığı 10. ülke konumunda. Özellikle Ortadoğu ülkelerinin sinirli ve mutsuz çıktığı ankette Avrupa ve Güney Amerika ülkeleri sakinlik ve pozitif duygu hissetme sıralamasında tepelerde yer alıyor.

Özelikle Covid-19 pandemisi sonrası Dünya genelinde pozitif duygular sabit kalırken negatif duygular ciddi artış gösterdi. Uzun süredir devam eden salgın toplumların psikolojisini bozmaya başladı. Anket sonuçları; üzüntü, acı, stres gibi duyguların son 15 senenin en yüksek değeri olduğunu gösteriyor.

Ayrıca 2. görselde gösterildiği üzere Türkiye, en az pozitif duygular hissetme sıralamasında Dünya'da onuncu. Aşağıdaki tablolar ise ülkemizin öfke ve stres hissetme sıralamasındaki yerini gösteriyor.

Sizce ülke olarak neden bu kadar mutsuzuz? Bu sorudan daha önemlisi, bu problemi nasıl düzeltebiliriz? Fikirlerinizi bekliyorum!

E7TmD6HX0AobDWS.jpg
E7TmOUQWYAM2Vim.jpg

wittroc

Where I come from, fear is the only deterrent.
Yönetici
Moderatör
Reaksiyon puanı
7,632
Bunu da mı kaptırdık?

kerlembit

Profesör
Reaksiyon puanı
669
Böyle bir anket yapılsa böyle bir sonucun çıkacağını biliyordum ve böyle bir sonuç çıktı. Sebebini söylerim fakat hesabımın tatile çıkmasını istemiyorum. (Bu mesajla profesör oldum :))

Reaksiyon puanı
19,168
Kızgın ülkeler sıralamasına itirazım yok. Ama sakin ülkeler sıralamasındaki ilk iki'den sonrasına itirazım var. İşin o kısmını pek inandırıcı bulmadım. Özellikle Portekizlilerin sakin olduklarına pek inanasım gelmiyor.

Ayrıca bir de bu sıralamaların ekonomik durumla yakın ilişkisi olduğu gerçeğini kabul etmek lazım. Ekonomi yanında sosyolojik bazı kriterlerin de önemli rolünü unutmamak lazım diye düşünüyorum. Ki, Türkiye'nin demografik yapısı ve sosyolojik parçalanmışlığı yanında geçmişten tevarüs ettiğimiz değerler yanında manevi yapımızın da büyük bir erozyona uğramışlığına da buna örnek gösterebiliriz.

Reaksiyon puanı
5,092
Aklımdaki tek soru Irak nasıl bizden daha sinirli. Bizim gibi osmanlı torunlarına yakışmamış:D

Şaka bi yana abi harbiden çok sinirli insanlarsınız. Az benden örnek alın daha geçen trafikte 2 saniye bekleyemeyip söven adamı evire çevire ağzını burnunu kırdım. Bu ne abi az bi sakin olun😂

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
12,400
Bu ülkede sinirli olmak için çok neden var. Olan şeylerden dolayı insanlar sinirli, mutsuz veya ailecek huzursuz olabiliyorlar. Bende yaşıyorum onlardan ve bıktım bu ülkeden ama işte hapiste gibi kaldım burada.

Deli Gölge

Profesör
Reaksiyon puanı
2,026
Bu neye göre nasıl yapıldı onu merak ediyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ankete inanmıyorum

Son mesajlar