Türkiye, Dev Maç Öncesi Milli Takımın En Önemli Silahına Güveniyor

Bu konuyu okuyanlar

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Türkiye, Dev Maç Öncesi Milli Takımın En Önemli Silahına Güveniyor: ''Beyler o kimse çıksın ortaya bak...''

milli_takim_gizli_silah.jpg

EURO 2016’da Çek Cumhuriyeti karşında ölüm-kalım mücadelesine çıkacak olan Ay Yıldızlılar için ümitler hala tükenmiş değil. Milyonlar, Milli Takım'ın henüz en önemli silahını kullanmadığına inanırken, takımdaysa başta Kaptan Arda olmak üzere telaş hakim: “Olum bak biriniz en önemli silahsa açıkça çıksın söylesin… Hangimiz lan o?”

“Ortaya çıkmasının tam zamanı”

Türk futbolseverler, Avrupa Şampiyonası’nda üst tura çıkabilmek için kalan tek şansı Çek Cumhuriyet’ini en az 2 farkla yenmek olan Milli Takım’a çağrıda bulundu. Bugün TFF önünde toplanarak imzaladıkları dilekçeyi teslim eden grup adına Fevzi Şengör isimli vatandaş kısa bir açıklama yaptı. “Bizim şu noktada en önemli silahımıza güvenmemizin tam zamanı. Bakın gazeteler yazdı çizdi, Fatih Hoca turnuvada en önemli silahına güveniyor denildi, en önemli silahımızla Fransa’da olacağız denildi” diyen Şengör, artık o silah her kimse ortaya çıkmasının tam zamanı olduğunu kaydetti.

“Selç… Volk… Yok ya onlar değil…”

Hem Hırvatistan hem İspanya maçlarını dikkatle izlediklerini ancak en önemli silahı tespit etmekte şu ana dek bir arpa boyu mesafe alamadıklarını ifade eden öfkeli futbolsever, şöyle devam etti:

“En önemli silah diye düşününce insan tıkanıyor bir yerde. Selç… Volk… Arda desen hiç değil. O bi tane ufak çocuk var, o mu acaba diyoruz, ama o da değil. Ozan Tufan diyen bir arkadaş oldu, gelirken yolda dövüp bir kenara bıraktık. Fernandao’ya vatandaşlık verseler belki o yetişebilir… Bilemiyoruz ama belli ki bu iş büyük bir sürprize doğru gidiyor… Neyse son 90 dakika artık, kendisi ortaya çıktı çıktı…”

Kampta telaş…

Basına yansıyan “En önemli silah” haberleri Milli Takım kampında da geniş yankı buldu. Çek Cumhuriyeti maçı öncesinde son taktik antrenmanlarını yapan Ay Yıldızlılar, soyunma odasında Kaptan Arda Turan’ın çağrısıyla toplandı. “Beyler bakın en önemli silahımıza çok güveniliyormuş. Aranızda böyle birisi var da bize söylemiyorsa çok ayıp. Hemen çıksın” ifadelerini kullanan Arda, yarım saat içinde en önemli silahın kendini ifşa etmemesi durumunda devreye bizzat Fatih Terim'in gireceğini ve işlerin çok daha çirkinleşeceğini vurguladı. Sıcak gelişmeyle ilgili A Milli'lerden mikrofonlara yansıyan kimi yorumlarsa şöyle oldu:

Selçuk İnan: Aramızda kalsın ama bence 3. kaleciden bahsediliyor olabilir... Keşke şans verilse.

Hakan Balta: Ben açıkçası şu Almancı çocuktan şüpheleniyorum. Yunus... Kendisi zaten kapalı kutu, sohbetlerde falan da hep dışarıda duruyor...

Oğuzhan Özyakup: Olum deli olmayın lan bize demiyolardır. Gerçek silah kastediyor olabilirler. Baktık farka gidiyor biri çeker hakemi falan vurur, 3-0 hükmen malğup oluruz efendi gibi. Bence plan o...

Hakan Çalhanoğlu: Gökhan Töre de kadroda değil... O kadroda olsa yine tamam da...

İsmail Köybaşı: Malzemeciler çok iyi koordine olmuş, herkes görevinin farkında, yaptığı işin bilincinde... Özellikle 2. bölgeye malzeme taşıma konusunda çok etkililer... Onlardan birisidir diyorum ben...

Emre Mor: Yani açıkçası ben abilerimi pek tanımıyorum. Pek de rastlamadım idmanlarda öyle birisine…

Kaynak