Türkiye Avrupa Birliğine girerse ekonomimiz iyi olurmu

Bu konuyu okuyanlar

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
(Ekonomi ile ilgili olan kısmı sildim) Varsayalım dediklerin doğru avrupa bizden daha mı iyi bir durumda Fransa'da peygamber efendimize hakeret içeren karikatürler yayınlanır, Yunanistan sınırdan geçmeye çalışan göçmenlere ateş açar, Avrupa kendi sınırlarımızdaki kaynaklarımızı çıkarmamıza dahi karşı çıkıyor bu mu senin için çağdaşlık, modernlik, doğru yönetim.
Devlete bakma. İnsanlara bak.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Avrupa birliğine girmek güzel olurdu ama istenmediğim yerde de duracak değilim hem tarih boyunca hep düşmandık şimdide bir farkımız yok. Ayrıca neden kendinizi Avrupa'ya muhtaç hissediyorsunuz?

Ortadoğu ülkesi derken ne demek istiyorsun?
Hem ortadoğu ülkesiysek ne olmuş?
Ortadoğu İsrail hariç günümüzde gelişmemişliğin, ekonomik krizlerin, terör olaylarının, yaşam kalitesini en düşük olduğu bölgelerden biri

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712
Ab bizi nüfustan dolayı almaz nüfus ne kadar çoksa o kadar söz sahibi oluyorsun bildiğim kadarıyla ayrıca avrupa ülkesi sayılmasız çünkü sadece %5 toprağımız avrupa kıtasında geriye kalan %95 lik kısım asya da.

Reaksiyon puanı
91
Ab bizi nüfustan dolayı almaz nüfus ne kadar çoksa o kadar söz sahibi oluyorsun bildiğim kadarıyla ayrıca avrupa ülkesi sayılmasız çünkü sadece %5 toprağımız avrupa kıtasında geriye kalan %95 lik kısım asya da.
İyide hocam maltada abde nüfusu 1 milyon falan

Reaksiyon puanı
91
Türkiye ekonomi için iyi adımlar atmadığı sürece olmaz.
size katılıyorum hocam Ekonomi için üretim lazım bı arkadaş konuma Türkiye eti bile dışardan aliyo demişti inanmamıştım internetten araştırdım cidden etide dışardan aliyomusuz eti bile dışardan aliyosak ekonomi nasıl gelissin

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
@KullNvFwaNıcI12345, evet keşke gerçekten bir şeyler yapılsa da rahatlasak. Dolar 2006 yılında 1lerde, 2016 yılında 3lerde ama şimdi 7,50! Tamam biliyorum. Bilgisayarda EU4 oynamaya benzemez ama uğraşılsa her şey üretilir ve de yapılır. Kolay değil diyerek bırakılmamalı ve üzerine gidilmeli bu konuda. Sonra TL değer kazanır ve dolar değer kaybeder. Bilgisayar parçalarını falan da rahat alırız. Ama gel gör ki, doğru düzgün bir adım atan yok.

Reaksiyon puanı
91
@KullNvFwaNıcI12345, evet keşke gerçekten bir şeyler yapılsa da rahatlasak. Dolar 2006 yılında 1lerde, 2016 yılında 3lerde ama şimdi 7,50! Tamam biliyorum. Bilgisayarda EU4 oynamaya benzemez ama uğraşılsa her şey üretilir ve de yapılır. Kolay değil diyerek bırakılmamalı ve üzerine gidilmeli bu konuda. Sonra TL değer kazanır ve dolar değer kaybeder. Bilgisayar parçalarını falan da rahat alırız. Ama gel gör ki, doğru düzgün bir adım atan yok.
Sonuna kadar haklısın reis
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ülke belki gelişir ama bizim goremicegimiz kesin anca bizden sonraki nesiller falan gorur

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Cumhurbaşkanının eskiden bir lafı vardı benim çok hoşuma gitmişti kopenhag kriterlerini alır Ankara kriterleri yapıp yolumuza bakarız. Demek istediğim bu madem bizi almayacakları konusunda hem fikiriz bunu yapalım. İyi şeyleri alıp uyguluyalım

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
size katılıyorum hocam Ekonomi için üretim lazım bı arkadaş konuma Türkiye eti bile dışardan aliyo demişti inanmamıştım internetten araştırdım cidden etide dışardan aliyomusuz eti bile dışardan aliyosak ekonomi nasıl gelissin
Eğer üretimimiz tüketimimize yetişmezse elbet ithal ürün almalıyız aga .Türkiye'de ete olan rağbet artarsa ve bu üretim ona yetişemezse almak zorundayız.Bu doğal bir şey.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Sonuna kadar haklısın reis

Ülke belki gelişir ama bizim goremicegimiz kesin anca bizden sonraki nesiller falan gorur
Bizden sonraki nesiller görür diyip .Bu ülke için bir şey yapmadan durursan Bu ülkenin 7 kuşak dahabir şey yapacağı olmaz.Bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar .Sen ülken için bir şeyler yap bu milet senin arkandan yürür elbet..Yarın öbür günsenın bir yönetici olmayacağın ne malum?

Reaksiyon puanı
91
Bizden sonraki nesiller görür diyip .Bu ülke için bir şey yapmadan durursan Bu ülkenin 7 kuşak dahabir şey yapacağı olmaz.Bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar .Sen ülken için bir şeyler yap bu milet senin arkandan yürür elbet..Yarın öbür günsenın bir yönetici olmayacağın ne malum?
Hocam diyelim bende potansiyel var (imkansiz ama hadi var diyelim) destek veren olmaz

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Şuan mesela en basitinden bir örnek verelim.Güney kore 'ye bakın bizden yaklasık 30 yıl sonra kuruldu bu devlet.Orada bazı askerlerimiz savaştı onlar için.Bakın şimdi adamlar Dünyanın ilk 10 ekonomisinde .Neden? çünkü adamların halkı okuyor çalışıyor .Bizdekiler gitsin günü gününe televizyondan veya başka bir yerden dizi izlesin ardından bu ülkeden bir halt olmaz diyor.Yaptığın bir şey yok ki.Hayata öküzün trene baktığı gibi bakıyorsun.Diyor ki''Bon mo kortorocom olkoyu?'' O adamların elinde bir şey yokru.0 DAN BAK BAK 0 DAN BAŞLADILAR .Ama bizim şuan elimizde olanca şeyimiz var kendini geliştirip bu ülkeyi güçlendirmek için.Bizim millet çok tembel cidden.Düşünüyorlar ki içimizden bir kahraman çıksıno o yükseltsin ülkeyi.Sen çıkar yükselt sen çık yükselt illaa kahraman mı olması lazım?

Hocam diyelim bende potansiyel var (imkansiz ama hadi var diyelim) destek veren olmaz
Sen bir potansiyelin varsa vardır.Bak elon muska adam.Dünyayı yeniden yapılandırmayı planlıyor.O adamın kimse arkasında veya yanında durmadı.Sadece karşısında yapamazsın dediler.Bir şey başarmak için ilaa bir ekipmi lazım? yoksa 1 kişi mi? yoksa sadece ve sadece arkanı yaslayıp güvenecek ve her şeyi milleti için yaptığını bilecek Tek ve Bir olan ALLAH mı?
Karar senin.

atılgannn

Asistan
Reaksiyon puanı
188
avrupa birliğinde girdiğinde üretimin varsa kaynağın varsa bişeyler olur yoksa yunanistan gibi turizme tutunursun. gerçi avrupa birliğide çöküyor ispanya ekonomik kriz yaşıyor kim yardım ediyor.