Türkiye Avrupa Birliğine girerse ekonomimiz iyi olurmu

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
91
İlk öncelikle Cümleten selamün aleyküm
Arkadaşlar sizce Türkiye Avrupa Birliğine girerse ekonomimiz gelisirmi iyi olurmu

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
İlk öncelikle Cümleten selamün aleyküm
Arkadaşlar sizce Türkiye Avrupa Birliğine girerse ekonomimiz gelisirmi iyi olurmu
Sanmıyorum olabilir de olmayabilir de çünkü Avrupa Birliğinde ki her ülkeler Avrupa birliğine üye bir ülkenin bir borcu varsa falan hepsi birden borçlanmis oluyorlar örnek Yunanistan battı ama hala ayakta kalma sebebi Avrupa Birliği ve diğer ülkeleri

Reaksiyon puanı
91
Saten bide Türkiye Avrupa Birliğine girse Almanya'daki Türkler buradaki Suriyeliler gibi olur??
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saten bide Türkiye Avrupa Birliğine girse Almanya'daki Türkler buradaki Suriyeliler gibi olur??

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
Türkiye zaten 60 yıldır kapıda bekletiyorlar.Biz girmeden dağılacak gibi.Bak İngiltere çıktı brexitle.İtalya'da çıkmak istiyor ama tutuyorlar.

Yunanistan'ı Almanya koruyor yoksa .Fransa dünden razı çıkarmaya Almanya'nın ona 2,Dünya savaşından kalma borcu var.

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
eskiden : evet
şu an : ab de zaten borç krizi var bide daha ne girelim

Bruh Moment

Asistan
Reaksiyon puanı
275
Üretim yapmadığımız sürece pek fazla etkisi olmaz.

Borçlarımızı kapatmak yerine daha fazla borç alıyoruz...

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,876
Ekonomimiz kötü olduğu için almıyorlar zaten. Diğer birkaç bahaneleri daha var da onları saymıyorum, 60 yıldır bekletiliyoruz.

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
Türkiye zaten 60 yıldır kapıda bekletiyorlar.Biz girmeden dağılacak gibi.Bak İngiltere çıktı brexitle.İtalya'da çıkmak istiyor ama tutuyorlar.

Yunanistan'ı Almanya koruyor yoksa .Fransa dünden razı çıkarmaya Almanya'nın ona 2,Dünya savaşından kalma borcu var.
ekonomilerinde çok borçları var bide hala kafa tutuyorlar sovyet vs abd soğuksavaşta ne olduysa o olacak

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Öncelikle belirteyim bizi Avrupa birliğine almazlar. Nedenleri baya uzun Avrupanın en yüksek nufuslu ülkesi olmamız Avrupa içinde en güçlü ilk 3 ordu içinde ordumuzun olması üstüne müslüman olmamız ve tarihsel süreçler ve çözülemeyen meseleler flan baya uzar gider...

Ama alsalar gerçekten çok şey fark edeceğini düşünüyorum. Üstüne tamamen serbest ticaret ve Serbest dolaşım hakkıda gelirse. Bizim insanımızın iş bitirme kabiliyeti ve kafasının hep hinliğe çalışması sabah akşam AB ülkelerini dolandırır bazıları. Nerde bir destekleme var kredi var hibe var hemen çökerler. Yurtdışında önemli yerlere gidip ticari işler yaparlar serbest dolaşım ile al satçılık ticaret karaborsa vb bir sürü işi yaparlar. Daha sonra öğrenciler içinde çok faydalı olur istediği ülkeye gidip dil öğrenme ve eğitimini geliştirme için.

Yakın zamanda AB'ye giren ve zengileşen ülkelerin başında mesela Bulgaristan geliyor. Adamların gençleri full Avrupa'da üst düzey işler yapmasalarda alt seviye işlerde bile Euro kazanıp ülkelerine getirdikleri için Bulgaristan son 5-6 yılda Türkiye'yi geçti GSYİH da...

''Wolfred1ght''

Profesör
Reaksiyon puanı
2,290
hayır büyük ihtimalle yunanıstanın borçlarını bize kitlerlerdi
İyi fikir.

Öncelikle girmez. 2. Si girersek para birimimiz değişir. Yani tahminen türk eurosuna geçeriz. İyi olur yani.
Türk eurosu? Euro 'ya geçmek için belli başlı kritlerde başarılı olman gerekir.Geçsek bile o kriterleri fiyatların Almanya da ki gibi aynı olacağını mı sanıyorsun?

Öncelikle belirteyim bizi Avrupa birliğine almazlar. Nedenleri baya uzun Avrupa

Ama alsalar gerçekten çok şey fark edeceğini düşünüyorum. Üstüne tamamen serbest ticaret ve Serbest dolaşım hakkıda gelirse. Bizim insanımızın iş bitirme kabiliyeti ve kafasının hep hinliğe çalışması sabah akşlkelerini dolandırır bazıları. Nerde bir destekleme var kredi var hibe var hemen çökerler. Yurtdışında önemli yerlere gidip ticari işler yaparlar serbest dolaşım ile al satçılık ticaret karaborsa vb bir sürü işi yaparlar. Daha sonra öğrenciler içinde çok faydalı olur istediği ülkeye gidip dil öğrenme ve
Yakın zamanda AB'ye giren ve zengileşen ülkelerin başında mesela Bulgaristan geliyor. Adamların gençleri full Avrupa'da üst düzey işler yapmasalarda alt seviye işlerde bile Euro kazanıp ülkelerinTürkiye'yi geçti GSYİH da..
Cidden GSYIH te bizi geçtiler mi?

Son düzenleme:

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Bizim için çok iyi olur tabii ki biz gelişmekte olan ülkeyiz gerçi son yıllarda bu ülkeler arasından bile düşebiliriz.

Mesela İngiltere olsaydık istemezdim veya bir Fransa bunlar sömürge imparatorlukları olduğu için AB kuralları bu ülkeleri bağlıyor, kısıtlıyor. İngiltere yeter diyip çıktı şimdi tam bağımsız olarak ayrı bir güç. Ama bizim güvenli ve gelişebileceğimiz bir limana ihtiyacımız var benim düşüncem.

orkncan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Üretim, üretim, üretim.. Ekonominin iyi olabilmesi için üretim yapmamız lazım. Eti bile dışarıdan alıyorsak, ekonominin düzelmesi için ab den hep yardım mı bekleyeceğiz?

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Girmen için güçlü ekonominin olması gerekiyor zaten parasının 10'da biri eden ülkeyi niye alsınlar aralarına.

Her ne kadar birileri girememe sebebimizi siyasi olarak görse de temel sebep güven. Adam sana güvenmiyor, güvenmedikleri için kurlar bu kadar yüksek. Yok orduymuş yok geçmiş sorunlarmış geçin bu işleri.

KağanEfe_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
64
Avrupa birliğine girmek güzel olurdu ama istenmediğim yerde de duracak değilim hem tarih boyunca hep düşmandık şimdide bir farkımız yok. Ayrıca neden kendinizi Avrupa'ya muhtaç hissediyorsunuz?
Bizim gibi bir Ortadoğu ülkesini AB'ye almazlar. Ben AB ülkesi olsam istemezdim.
Ortadoğu ülkesi derken ne demek istiyorsun?
Hem ortadoğu ülkesiysek ne olmuş?

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Avrupa birliğine girmek güzel olurdu ama istenmediğim yerde de duracak değilim hem tarih boyunca hep düşmandık şimdide bir farkımız yok. Ayrıca neden kendinizi Avrupa'ya muhtaç hissediyorsunuz?

Demek istediğim şey açık. Din ile insanların duyguları sömürülen, ekonomisi gittikçe kötüleşen, diktatörümsü yönetime sahip bir ülkeyiz.

Reaksiyon puanı
91
Demek istediğim şey açık. Din ile insanların duyguları sömürülen, ekonomisi gittikçe kötüleşen, diktatörümsü yönetime sahip bir ülkeyiz.
Haklısınız hocam

Hocam size katiliyom bide halkımızın çoğunun cahil olduğunu dusunuyom

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760

Overclocked'ın dediklerine bir şeyde ekleyeyim kültürel farklılık var bu önemli

KağanEfe_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
64
Demek istediğim şey açık. Din ile insanların duyguları sömürülen, diktatörümsü yönetime sahip bir ülkeyiz.
(Ekonomi ile ilgili olan kısmı sildim) Varsayalım dediklerin doğru avrupa bizden daha mı iyi bir durumda Fransa'da peygamber efendimize hakeret içeren karikatürler yayınlanır, Yunanistan sınırdan geçmeye çalışan göçmenlere ateş açar, Avrupa kendi sınırlarımızdaki kaynaklarımızı çıkarmamıza dahi karşı çıkıyor bu mu senin için çağdaşlık, modernlik, doğru yönetim.