• GM 22 Plus kutusundan çıkıyor!

    Yerli akıllı telefon üreticisi General Mobile, GM 22 serisini tanıttı. Peki serinin güçlü modeli GM 22 Plus, kullanıcılara neler sunuyor?

Turkcell'den sahte SMS açıklaması

Bu konuyu okuyanlar

ATmaCA53

Profesör
Katılım
21 Nisan 2009
Mesajlar
3,993
Reaksiyon puanı
35
Puanları
0
529920090318041428882.jpg


Sahte sms'le kontör dolandırıcığlı yapanlara ilişkin Turkcell'i arayan müşteriye 'iletişim hakkı nedeniyle birşey yapmıyoruz' dendi. Konuyla ilişkin Turkcell şu açıklamayı yaptı:


Son günlerde Turkcell adına sahte mesaj göndererek, abonelerin para kazandığını belirten mesajlara ilişkin Turkcell Haber 7’nin sorularını cevapladı.

Haber 7 okuru Halil Tasan, kendisine gelen sahte sms’le ilgili şikayet mercii ararken başvurduğu Turkcell’den şu cevabı aldığını belirtti; “Ben bu numarayı bildirmek için Turkcell’i aradım, ‘kişilerin iletişim haklarını ihlal edemeyeceklerini, böyle bir durumda bana yardımcı olamayacaklarını’ söylediler.”

Biz de bunun üzerine Turkcell’e, sahte sms alan abonelerin ne yapması gerektiğini sorduk. Turkcell’den gelen cevapta, abonelerin bu tür mesajlara kesinlikle geri dönüş yapmamaları gerektiği vurgulanırken, kimlik bilgileri ve telefon numaralarının internet üzerinden verilmemesi gerektiği belirtildi.

Turkcel Kurumsal İletişim biriminden Vahit Bora adıyla gelen cevaplar şöyle:
Turkcell adına abonelere gönderilen sahte mesajlara ilişkin şikayetleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
Abonelerimizden gelen sahte mesajlarla ve çeşitli dolandırıcılıklarla ilgili şikayetler, şirket içinde müşteri hizmetleri birimimizde toplanıyor. Şikayet bize ulaştıktan sonra en hızlı şekilde konu ve hat ayrıntıları inceleniyor ve buna göre ilgili yerlere aksiyon almaları konusunda bilgi aktarılıyor. Müşterimize de mağdur olmamaları amacıyla konuyla ilgili bilgi paylaşımı yapılıyor.

Bu tür mesajlar alan aboneler ne yapmalı? Firmanız bu konuda neler yapıyor?
Bu tür mesajlar alan aboneler kesinlikle mesajlara cevap yazmamalı ya da söz konusu numarayı aramamalı. Turkcell olarak, resmi sitemizde açıklanmayan hiçbir kampanyaya üye olmamalı. Güvenliğinden emin olmadan hiçbir şekilde kimlik numaralarını telefon veya internet üzerinden vermemeli.

Biz de firma olarak bu konuda son derece hassas davranıyor ve müşterilerimizin mağduriyet yaşamamaları adına bu konuda uyarılarımızı yapıyoruz.

Dolandırıcılığın önüne geçmek için yasal olarak ya da kurumsal olarak neler yaptınız?
Firma olarak yasal olarak herhangi bir işlem yapma yetkimiz olmadığından, bize gelen bu tarz şikayetleri ilgili resmi kurumlara aktarıyor ve yasal işlem başlatıyoruz.

Ancak en büyük görev müşterilerimize düşüyor. Cep telefonları ve internet üzerinden yapılan ve son zamanlarda sürekli artan bu tür dolandırıcılılara karşı tedbirli olmaları gerekiyor.(Haber 7)

Turkcell'den sahte SMS açıklaması TEKNO & BİLİM haberler haberleri haberi haber- Haber7 haber7.com - Güncel Haberler, Son dakika haberleri - Bu noktada haber var
 

sahan2106

Asistan
Katılım
1 Kasım 2008
Mesajlar
457
Reaksiyon puanı
5
Puanları
18
Turkcell demişki; "Ben Mesajı iletir Ücretimi alırım, gerisine karışmam"
Başka ne bekliyorduk ki ?
Turkcellin aboneyi düşündüğü ne zaman görülmüş ki ?
 

sahan2106

Asistan
Katılım
1 Kasım 2008
Mesajlar
457
Reaksiyon puanı
5
Puanları
18
İyi işte Turkcell "ben mesajı iletirim, gerisi beni bağlamaz" demiş.

Tam Turkcelle göre yapılmış bir acıklama. Aksini söyleseler küçük büyük farketmez ıkı dılımıde yutardım saten.
 

pesimist

Rektör
Emektar
Katılım
30 Eylül 2005
Mesajlar
18,542
Reaksiyon puanı
1,849
Puanları
113
Yaş
37
Adamlar dolandırıcılık yapıyo bunlar iletişim hakları var dokunamayız diyor. Bırakın bu işleri
 

Son mesajlar

Üst