Turkcell'den Limon Gibi Tarife

Operatörünüzden memnun musunuz? (Nedenlerini mesajlarınızda paylaşabilirsiniz)

• Memnunum

Kullanılan: 20 66.7%
  • Memnun değilim

Kullanılan: 3 10.0%
  • Ne memnun, ne de değilim

Kullanılan: 4 13.3%
  • Nefret ediyorum

Kullanılan: 3 10.0%

• Kullanılan toplam oy
    30

Bu konuyu okuyanlar

Cem

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Avea'nın 65 TL'ye 'her yöne bedava' tarifesinin ardından Turkcell yeni tarife çalışmalarını tamamladı. Limon tarifesi Avea'nın tarifesinden daha avantajlı mı?

Cep telefonu operatörlerinin numara taşınabilirliğinden sonra iyice kızışan rekabetinde yeni bir döneme girdik desek yeridir. Yeni dönemi açan operatör ise şüphesiz müthiş agresif tarifesiyle Avea. Şirketin 55 TL'ye (KDV dahil 65 TL) sunduğu 'Her Yöne Bedava' kampanyasına ilgi büyük oldu. Numara taşınabilirliğini de göz önüne alırsak tüketicilere yeni ve cazip bir seçenek sunan Avea'nın tarifesine Turkcell 'cepte limon ferahlığı' mottolu 'Faturalılar Sınırsız Konuşuyor' adlı kampanya ile cevap verdi. 65 TL (ÖİV dahil 78,8 TL) etiketli kampanyanın Avea'nın sunduğundan 13,8 TL fiyat farkı olması ve sabit hat ile kendi içinde aratması Turkcell için bir dezavantaj.

turkcelltr1236078986.jpg

Maksat Avea'nın tarifesine limon sıkmak mıdır acaba?

Kampanyaya kayıt olan faturalı aboneler her ay yurt içi her yöne kullanabilecekleri 600 dakikaya ilave tüm Turkcell'lilerle ay boyunca sınırsız görüşme yapabiliyorlar. Bu avantajdan faydalanmak için SINIRSIZ yazıp 4323'e (06.03.2009 tarihine kadar) göndermek ise yeterli. Kampanya, ilk kayıt olan 300.000 abone ile sınırlandırılmış.

trcell11236079160.jpg

Kampanyanın kahramanı LimonCell :)

Avea'nın tarifesiyle karşılaştırıldığında o kadar cazip görünmeyebilir ancak Avea'nın tarifeyi uygulamaya almasından sonra özellikle iş saatlerinde ve yoğun nüfus geçişi bulunan semtlerde (veya üniversite gibi baz istasyon sorunu olan yerlerde) kullanıcıların şebeke meşgul uyarıları arasında arama yapamadıkları ve çeşitli kesintiler yaşadıkları konusunu dikkate alırsak her şeyin tarifede bitmediğini anlayabiliriz. Turkcell'in fiyat konusunda, Avea'nın kalite konusunda daha çok çalışması lazım.

:: GSM Operatör ve tarifenizden memnun musunuz? Hangisi ve neden memnunsunuz?

Yazan: Cem Sünbül
SDN - http://shiftdelete.net

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Vodafone ve Avea kullanıyorum vodafone'un tarifeleri cok cazip ve numaram güzel oldugu için kullanıyorum :D Avea ise 10 dk 1 kontor ve mesaj için

bendedim

Asistan
Reaksiyon puanı
1
türksel de iyice manav kafasıan girdi narlar limonlar. bizi de hıyar olarak mı görüyorlar acaba :) hadi hayırlısı.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Aaa anteni çıktı. :D:D:D

Reklamdaki bir replik. :)

Vodafone ve Turkcell kullanıyorum.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
mal bunlar :D 65 ytl ye adamlar her yöne demiş siz hala turkcell içi uğraşın, açılın biraz açılın :mrgreen:

H@lil06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biraz pahalı olabilir yani kdv yok ki bi baktım Tüm vergiler dahil fiyat 78,8 TL’dir.

hta1905

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
mal bunlar :D 65 ytl ye adamlar her yöne demiş siz hala turkcell içi uğraşın, açılın biraz açılın :mrgreen:
Turkcell,diğer operatörleri yok sayıyor.Aynı bir zaman Microsoft'un Linux'u yok saydığı gibi(Microsoft Virtual PC,2004'te Linux'u desteklemezken,2007'de destek vermeye başladı).Her şey zamanla diyelim ve Turkcell'e burdan saygılarımızı sunalım.

Avea Hepsibir faturalı kullanıyorum ve memnunum.

ozzytnt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avea kendini kaldıramıyoki herkezi kaldırsın :D kalite sart cin mali gibi operatorlerle ne ugrasiyorsunuz arkadaslar :D

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben aveadan memnunum hepsibir+tüm dünya paketim var. 5 yılı aşkın hem türkcell hemde avea kullandım ama avada kaldım tüm türkcell hatlarımıda avea ya taşıdım

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Turkcell'in fiyat konusunda, Avea'nın kalite konusunda daha çok çalışması lazım.

Tamamen katılıyorum. Vodafone şuan için en kullanışlısı bence. Tarifeler cazip, kalite iyi.

lafcanbazi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir turkcell kullanicisi olarak turkcell bu isi bilmiyor. Genel arkadas cevrem turkcell kullandigi icin mecburen turkcell kullaniyorum.Kullanmis oldugum tarifeler degistigi anda turkceli birakacagim. Turkcell in yoneticileri is olsun diye kampanya yapiyorlar ama bu kampanyalara selocanlari bile itimat etmiyor :D

kuyuduzu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bana göre de yazıda geçtiğ igibi Turkcell fiyat konusunda Avea hizmet konusunda çalışmalı. Yıllardır Avea'nın hizmetlerini beğenir, uygulamaya yansıtılışını sevmem.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Bence de bu türkcell bizi hıyar gibi görüyor ve diğer sebze meyvelerle bizi yatştırmaya çalışıyor :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Turkcell gibi bir hat veli nimettir..:D

stttntnzn

Asistan
Reaksiyon puanı
2
diğerlerinde kalite 0. fiyatına/tarifelerine pek bakmam. o yüzden tek başına turkcell yeter ;) hem heryerde çekiyo şebeke :D

Gorkem

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
en iyi kampanyalardan biri şuan avea yapıyor 5 ten 5'e kadar ve çokta memnunum turkcell eskiden böle kampanyalar yapmıyordu son zamanlarda yapmaya başladı geçen gün vodafone de 15 dk 1 kontor yapmış 250 kontr yükleyene