Turkcell Superonline'nın zorla reklam göstermesi

REDFOKS

Rektör
Turkcell Superonline kullanıcılarına zorla reklam göstermesi artık ayyuka çıkmış bir durum. bizim forumda bu durumdan etkilenenler kimler ?

Yasal olarak firmanın böyle bir şey yapması mümkün mü, bu başlık altında konuşalım arkadaşlar...

Bloother

Rektör
Türk Telekom'da da şöyle bir şey var:

ONAY SAHUR yazip cevaplayarak Turk Telekom, TTNET ve Avea'dan en az birinde aboneliginiz devam ettigi surece, abonelik, yer, hat bilgilerinizi bu sirketlerle paylasarak kullanmamiza ve firsatlari iletmemize izin verip kampanyamiza basvurabilirsiniz.

Başka türlü o paketi vermiyor.

REDFOKS

Rektör
Turkcell Superonline'nın yaptığı başka bir durum.
HTTP üzerinden abonelerine çok kullanılan web siteleri üzerinde video banner reklam falan gösteriyorlarmış. Bunun yasal olarak pek mümkün olduğunu düşünmüyorum ama sözleşmelerinin için uyduruk bir madde gömdüyseler o ayrı tabiki

REDFOKS

Rektör
ekstra banner, mesela E-okul sayfasında yada türk telekom sayfasında türkcel reklamı falan çıkıyor.

wMwMw

Profesör
Superonline kullanıyorum ama bahsedilen reklam olayına hiç rastlamadım sanırım reklam engelleyici kullandığım için

Bloother

Rektör
Sözleşmeye dayalıdır bu o zaman ama yine de şikayet hakkı her zaman vardır tüketici için. Sonuçta müşteri memnuniyeti her şeyden önemli olmalı. Turkcell müşteri hizmetleriyle konuşup iptal ettirmeyi deneyin.

Lazzz

Rektör
Sanırım bir çok kullanıcı bu yüzden fark etmemiş olayı @Lazzz sende durum ne?
Ben diğer Web sitelerinde bolca rastlarım. Bende siteyi eleştiriyordum olur olmaz yere reklam kotmuşlar diye. Hiç sağ en alt köşeye video reklamımı olur diye kulaklarını çok çınlattım. Ama sdn de bu reklamları görmedim. Diğer sitelerde oldukça gördüm.

REDFOKS

Rektör
Ben diğer Web sitelerinde bolca rastlarım. Bende siteyi eleştiriyordum olur olmaz yere reklam kotmuşlar diye. Hiç sağ en alt köşeye video reklamımı olur diye kulaklarını çok çınlattım. Ama sdn de bu reklamları görmedim. Diğer sitelerde oldukça gördüm.

Adblock kullanıyor musun manasında sormuştum ama sanırım kullanmıyorsun. SDN forumda çıkmaz çünkü HTTPS kullanıyor forum :)