Turkcell Superonline İnternet Download Hızı Nasıl Arttırılır?

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhabalar.Turkcell superonline kullanıyorum.

İndirme hızım şu şekilde---->
clip0001.gif

Sizce neden böyle?İndirme hızımı nasıl arttırabilirim?0-60Kb/sn hızlarda indirme yapmak istemiyorum.Önceden böyle değildi.Önceden belki 1mb/sn ile indirme yapmışımdır.Lütfen yardımcı olun.

Ekli dosyalar

• clip0001.gif
    clip0001.gif
    574.3 KB · Görüntüleme: 940

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Birde speedtest.net sitesinden iki kez hız testi yaptım.
2.jpg
Ad121.jpg

Ama bu hıza rağmen yine de download hızım çok düşük.Sizce ne yapmam gerekir?

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Merhabalar.Turkcell superonline kullanıyorum.

İndirme hızım şu şekilde----> Ekli dosyayı görüntüle 13774

Sizce neden böyle?İndirme hızımı nasıl arttırabilirim?0-60Kb/sn hızlarda indirme yapmak istemiyorum.Önceden böyle değildi.Önceden belki 1mb/sn ile indirme yapmışımdır.Lütfen yardımcı olun.
Eğer wifi kullanıyorsan ya yakınlaş yada kablo kullan.
Kablolu ise cat 6 tipi kablo kullan;)

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
İndirme yapılan site hız sınırı koymuştur belki. Zira hız testi gayet yüksek çıkmış gif'e göre.

İDM'deki bağlantı sayısı seçeneğini artırıp deneyin bir de. (ayarlar-bağlantı)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
İndirme yapılan site hız sınırı koymuştur belki. Zira hız testi gayet yüksek çıkmış gif'e göre.

İDM'deki bağlantı sayısı seçeneğini artırıp deneyin bir de. (ayarlar-bağlantı)
Diyelim ki bir site hız sınır koydu,iki site hız sınırı koydu tamam da her site mi hız sınırı koydu?
İDM'ye alternatif ücretsiz program önerir misiniz?

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Steam de vs durum ne ? orda hızlı iniyormu

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@okinkurt Firefox'ta bir eklenti var DownThemAll diye.Ama bu eklenti nasıl kullanılır tam bilemiyorum.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Şuna şaşırıyorum ya bir internet hız testine bakıyorum bir de gerçekte olan indirme hızıma.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Şuna şaşırıyorum ya bir internet hız testine bakıyorum bir de gerçekte olan indirme hızıma.

Eklentiler hakkında bilgim çok yok bu durum heryerdemi önce bunun tespiti lazım eğer her yerde böle ise kablo ve bağlanılan cihazları kontrol ediceksin devam ederse internet sağlayıcından yardım istemelisin.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Her yerde derken firefox'tan da denedim ama indirme hızım çok düşük.Windows 10 kullanıyordum geçen haftasonu format atıp Windows 7Home Premium yükledim.Ama yine böyle.DNS değiştiriyorum yine böyle.DNS'yi otomatiğe alınca şöyle oldu.
Adsız.jpg

Bu görüntü DNS ayarını otomatiğe alınca firefox'ta kulandığım DownThemAll adlı eklentiyle bir şey indiriken olan hız.Ama sonradan indirme hızı yine düştü.
Edit:Eklentisiz yine düşük indirme hızı.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
En son yaptığım hız testi şu şekilde:
Adsız.jpg

Reaksiyon puanı
227
İndirdiğin yer yavaş gönderiyor olabilir. İDM yada Torrent ile dene. Kablolu deneyebilirsin. Ayrıca Ttnet ile hız testi yap bakalım. Bence indirdiğin yer ile ilgilidir. Pingine İmrendim 15 nedir ya.:(
Açıklamasını oku:

Son düzenleyen moderatör:

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
İndirdiğin yer yavaş gönderiyor olabilir. İDM yada Torrent ile dene. Kablolu deneyebilirsin. Ayrıca Ttnet ile hız testi yap bakalım. Bence indirdiğin yer ile ilgilidir. Pingine İmrendim 15 nedir ya.:(
Açıklamasını oku:

Az evvel rockette 4 pingli adam gördüm intihar sebebi.

Son düzenleyen moderatör:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Açıklamasını oku:
Maaşallah diyelim.Pingim 14 olabilir ama malesef download hızım çok düşük.Neden TTnet hız testi yapayım ki ben Turkcell Superonline kullanıyorum. :D

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Açıklamasını oku:
Açıklama derken.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Önceki hız teslerini speedtest.net'ten yapıyordum bu son hız testinide speedtest.google.net'ten yaptım ve sonuç aşağıdaki resimdeki gibi.
Sanki speedtest.net doğruya yakın sonucu vermiyor.Bunun nedeni flashplayerin yüklü olmaması olabilir belki.Ama speedtest.google.net bence gerçeğe yakın hız testi sonucu veriyor.Önceden attığım resimlerde ping 14'tü fakat şimdi aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi ping 218.Sizce ne yapabilirim?Bir de en hızlı DNS hangisi?

Adsız.jpg

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Önceki hız teslerini speedtest.net'ten yapıyordum bu son hız testinide speedtest.google.net'ten yaptım ve sonuç aşağıdaki resimdeki gibi.
Sanki speedtest.net doğruya yakın sonucu vermiyor.Bunun nedeni flashplayerin yüklü olmaması olabilir belki.Ama speedtest.google.net bence gerçeğe yakın hız testi sonucu veriyor.Önceden attığım resimlerde ping 14'tü fakat şimdi aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi ping 218.Sizce ne yapabilirim?Bir de en hızlı DNS hangisi?

Ekli dosyayı görüntüle 13821
O kadar bir fark yoktur bence. Speedtest en doğru sonucu veriyor bende. Speedtest teki seçeneklerden mb/s seçeneğini seçip tekrar bir dene istersen.