Turkcell Kafasına Göre Paket Atıyor

Bu konuyu okuyanlar

_JoKeR_ınC

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Merhabalar kısaca durumu özetleyeyim .
Bugünden itibaren ( 25 Eylül ) taahhütüm bitmişti ve sözde faturasıza düşecektim diye tahmin ediyordum . Sonrasında da Türk Telekoma geçicektim . En sona bırakma sebebim bi gün bile olsa bunlar cayma bedeli isterler düşüncesiydi. Sabaha doğru 6 sularında diğer taahhütüm bitmiş ve hemen yeni bi pakete geçirmişler beni . Ben bunu nasıl iptal edebilirim çünkü benim bilgim dışında yapılmış bi şeydi bu .
57FD9D7C-4D24-4CD1-ABFA-0A1AE6E2B67E.png

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Bu iş thhye kadar gider. Türk telekom ev internetin de yaşamıştık zamanında. Taahüt yenilemememize rağmen Taahüt yapmışlardı. Bizim yaptığımızı söyleyip durdular bizde inkar ettik. En sonunda aynı fiyat üzerinden hız yükseltme vs yaptılar cazip geldi uğraşmakta istemedik. Uğraşsak thh ye kadar gitmemiz gerekecek onlar inkar edecek biz inkar edicez öyle öyle gider iş.

_JoKeR_ınC

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Peki gidip faturalıdan faturasıza geçiş için işlem başlatsam bu fatura paketi de bitecek o zaman ekstra cayma bedeli falan ödemek durumunda kalır mıyım acaba ?

aykut_korkmaz1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Benimde 25'inde (bugün) bitti faturalı hat. Fakat banada ek paket verildi.

_JoKeR_ınC

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Benimde 25'inde (bugün) bitti faturalı hat. Fakat banada ek paket verildi.
Faturasıza düşürüp beni sadece 30 gün geçerli paket verselerdi ben de bir şey demezdim 30 gün daha kullanıp sonra iptal ettirirdim yeni operatöre geçerdim ama şuanda nasıl yapacağım hiçbir fikrim yok

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Merhabalar kısaca durumu özetleyeyim .
Bugünden itibaren ( 25 Eylül ) taahhütüm bitmişti ve sözde faturasıza düşecektim diye tahmin ediyordum . Sonrasında da Türk Telekoma geçicektim . En sona bırakma sebebim bi gün bile olsa bunlar cayma bedeli isterler düşüncesiydi. Sabaha doğru 6 sularında diğer taahhütüm bitmiş ve hemen yeni bi pakete geçirmişler beni . Ben bunu nasıl iptal edebilirim çünkü benim bilgim dışında yapılmış bi şeydi bu . Ekli dosyayı görüntüle 117622
Senden Onaysız taahhüt yapması gibi bir durum olmaz bence. Bazı kampanyalar 12+12 olarak oluyor. Böyle bir durum olmuş olabilir aynı zamanda taahhüt süren bittiği için aynı tarife ile ilgili bilgilendirme smsi gelmiş olabilir. En sağlıklısı mhz arayıp bilgi alman

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Müşteri hizmetlerini arayın. Operatör değiştirince paketi kullandığınız oranda faturalandırma yapıyorlar normalde. Çünkü sizin taahhüt dolmuş.

Zaten taahhüt bitince faturalı hat otomatik faturasıza geçmez. Eski yıllık taahhütünüzün taahhütsüz aylık fiyatı üzerinden hesaplama yapılarak taahhütsüz şekilde devam eder.

Bu arada Turkcell çok uyanık. Mesela aylık pakette 4GB var diyelim. Aylık fiyatı taahhütsüz 100₺. Yıllık taahhüt yaparsanız aylık ödemeniz 50₺ oluyor ve artı 4GB daha internet veriyor ve 8GB oluyor. Ama taahhüt dolunca fiyat 2 katına çıkıyor ve internet yarıya iniyor. Yani taahhütsüz kullanımı engellemek için böyle bir şey yapmışlar.

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Bende de aynısı oldu numaranı taşı bişey olmaz aylık pakettir o senden izinsiz taahhüt yapamazlar