Turkcell Boşa Para Alıyor

Bu konuyu okuyanlar

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Turkcell faturasız kullanıyorum.Mobil veriyi açmamama rağmen bazen 1 TL alıyorlar.

Bazen salla-kazan'dan hediye 1 GB çıkıyor"1 GB salla kazan internet hattınıza yüklendi kullanmaya başlayabilirsiniz" diye mesaj geliyor,kullanmaya başlıyorum.10 dakika sonra "günlük internet kullanımınız 10 TL'ye ulaştığı için 100 MB hediye" diye mesaj geliyor 10 TL alıyorlar.Ulan hediye vermedin ki internet?!

Bil-Kazan'dan 250 MB internet kazanıyorum,onay mesajı geliyor,kullanmaya başlıyorum daha demin de 1 TL kestiler Kontör bitti...
Bunu nasıl önleyebilirim?İletişim için bir e-posta falan var mıdır?

CoffeX

Doçent
Reaksiyon puanı
518
Müşteri Hizmetlerimize ulaşmak artık Turkcell'liler için daha da kolay. Cep telefonunuzdan 532’yi tuşlayarak Turkcell’e ulaşmak sadece 3 rakam.

Diğer operatörler ve sabit hatlardan ise 0532 532 0000 ’yi tuşlayarak Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.
  • Müşteri Hizmetleri Telefon No :
    532 ya da 0 532 532 0000
Daha fazla bilgi için buraya tıkla.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
15 yıl önce Türkcell'e tövbe ettim hala da birşey değişmemiş demekki.
Para harcamamak için Faturasız kullanıyoruz daha fazla para gidiyor,kafayı yiyeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Madem parayla internet veriyorsun neden hediye diyorsun.Tövbe tövbee

Müşteri Hizmetlerimize ulaşmak artık Turkcell'liler için daha da kolay. Cep telefonunuzdan 532’yi tuşlayarak Turkcell’e ulaşmak sadece 3 rakam.

Diğer operatörler ve sabit hatlardan ise 0532 532 0000 ’yi tuşlayarak Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabilirsiniz.
  • Müşteri Hizmetleri Telefon No :
    532 ya da 0 532 532 0000
Daha fazla bilgi için buraya tıkla.
Müsait ve sakin bir zamanda arayacağım inşallah

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Para harcamamak için Faturasız kullanıyoruz daha fazla para gidiyor,kafayı yiyeceğim

Müsait ve sakin bir zamanda arayacağım inşallah
Operatör değiştirin bence Vodafone da Türk Telekom da fena değil şuan.

CoffeX

Doçent
Reaksiyon puanı
518

Sizin yaptığınız bir yanlışlık olmalı benim arkadaşım gayet memun ve Salla Kazan'dan kazandığı interneti sıkıntısız kullanıyor.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
Türk telekom uygun fiyatlı ve şehirde yaşıyorsanız çekme sıkıntısı yaşamazsanız. Rakım yüksek yerler de kalıyor iseniz, Türk Telekom son tercihiniz olsun :)

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Sizin yaptığınız bir yanlışlık olmalı benim arkadaşım gayet memun ve Salla Kazan'dan kazandığı interneti sıkıntısız kullanıyor.
Hocam dediğim gibi işlemi yaptıktan sonra onay mesajı gelmesine rağmen böyle oluyor.Bana mı taktılar ne?

Türk telekom uygun fiyatlı ve şehirde yaşıyorsanız çekme sıkıntısı yaşamazsanız. Rakım yüksek yerler de kalıyor iseniz, Türk Telekom son tercihiniz olsun :)
Bu gidişle diğer operatörlere bakacağım.Bıkkınlık geldi.Ayın 6'sında 30 TL yükledim.Para ala ala 3 TL'ye kadar düştü

CoffeX

Doçent
Reaksiyon puanı
518
Müsait olduğunuzda arayın eğer çözüm bulamazsanız. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuru yapın.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Muhmetelen mobil veriyi açtığınız zaman o anlık 1-2 MB internet alıyor, bundan ötürü para kesiyor.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Muhmetelen mobil veriyi açtığınız zaman o anlık 1-2 MB internet alıyor, bundan ötürü para kesiyor.
Hocam bazen açmıyorum bile.Hadi daha gelen internet etkinleşmedi diyeceğim.Yahu mesaj da geldi.Daha ne kadar bekleyeyim.Vahiy falan mı gelecek daha?

M

Murat Burç

SDN Okuru
4.5gnin anlık İnternete bağlandığını o yüzden para çektiğini söylüyorlar. Ben cihazı 2Gye aldım. Vallahi ben ömrü hayatımda mobilde Turkcell ve sabitte Türk Telekom gibi firma görmedim.

¹ ChamPoinT ¹

Müdavim
Reaksiyon puanı
586
Ya benimde 45 tl bakiyem var türktelekom kullanıyorum acaba harcamasam yanarmı ? ( Faturasız )

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Ya benimde 45 tl bakiyem var türktelekom kullanıyorum acaba harcamasam yanarmı ? ( Faturasız )
Aylık telsiz kullanım ücreti alınıyor.Muhtemelen 2 TL.Ne kadar tasarruf edersen et o 2 TL eninde sonunda gidecek zaten

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
telsiz ücreti soygun kaldırılmalı telsizcilerden alamıyorlar gsme çöküyorlar...

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Bizim Dikmen'de Çaldağı tepesi diye Or-An ı da kapsayan tepe var. Semtimizin adını veren Çankaya'da bir köy olan Dikmen köyü vardır. Buranın etrafı boş ve çok yüksek olduğundan baz istasyonları konulmuştur. Ona rağmen hat çekmiyor bazı yerlerde. TT öyle bir o kadar.

Reaksiyon puanı
36
Turkcell faturasız kullanıyorum.Mobil veriyi açmamama rağmen bazen 1 TL alıyorlar.

Bazen salla-kazan'dan hediye 1 GB çıkıyor"1 GB salla kazan internet hattınıza yüklendi kullanmaya başlayabilirsiniz" diye mesaj geliyor,kullanmaya başlıyorum.10 dakika sonra "günlük internet kullanımınız 10 TL'ye ulaştığı için 100 MB hediye" diye mesaj geliyor 10 TL alıyorlar.Ulan hediye vermedin ki internet?!

Bil-Kazan'dan 250 MB internet kazanıyorum,onay mesajı geliyor,kullanmaya başlıyorum daha demin de 1 TL kestiler Kontör bitti...
Sadece turkcel değil hepsi böyle benim dedem okuma yazma bilmediği için onunkini 79 tl lik bir faturalıya yükseltmmişler üstünede 35 liralık ek paket eklemişler allah bunları ıslah etsin ne yepalım elimizden bişey gelmiyor

akilli55

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Tl yukleme. turkcell sayfasindan direkt paket yukle, hesabinda da böylece tl olmaz ve bu tür sıkıntılar yaşamazsın

Benim sadece 1 sene icinde 111 gb hediye kullanmisim. Sıkıntı yok

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Tl yukleme. turkcell sayfasindan direkt paket yukle, hesabinda da böylece tl olmaz ve bu tür sıkıntılar yaşamazsın

Benim sadece 1 sene icinde 111 gb hediye kullanmisim. Sıkıntı yok

Doğru söylüyorsun,deneyeceğim bunu.Ancak çok arama yapan biri değilim.Genellikle çaldır kapat benim işimi görüyor.Yüklediğim paket de böyle böyle boşa gider gibi

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Boş para alıyor olur mu? Çağrı merkezini aradığınız da ne içn düştüyse size söylenir zaten Sebepsiz paranız neden alınsın muz cumhuriyeti mi burası

akilli55

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Ben 2 hat kullaniyorum. Bimcell konusma paketi 250 dk 14 TL. Turkcell ise sadece telsiz kullanim ucretinu 6 ayda 1 kere hat kapanmasin diye tl yukleyip oduyorum. Aylik 4, 5 liraya geliyor yani. :)

Turkcell bedava hediye internet yetiyor. Bir suru hediyesi var çünkü.

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
İnternet paketiniz yoksa, sabit günlük internet tanımlanır o da 10 tl oluyor, açıp kapatsanız bile hemen tanımlanıyor

Reaksiyon puanı
32
Birde annemin telefonunda 2 aydır salla kazan yapoyorum ve 2 aydır aynı şey çıkıyor
Günlük 1000 sms vs günlük bip 100 dk konuşma hiç değişmiyor sildim tekrar yükledim gene aynı sorun. Nereye bildirebilirim ?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru

Bende Turkcell Kullanıyorum Böyle Bir Sorunum Yok

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hediye internetiniz tanımlandı SMSi geldikten sonra uçak moduna girip çıkın. Digital Operatörde hediyeyi görüp emin olduktan sonra kullanmaya başlayın.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Paket yükleyin direk eger borcunuz varsa vergi felan direk kesiyor acımıyor hatta tl tutmayın

Bende böyle birşey yaşamadım kaç snlik türkcelliyim