Turkcell Bayiileri neden kapattı?

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bugün sosyal medyada gördüğüm bir mesaj dikkatimi çekti, forumda paylaşmak istedim.

"Turkcell 1 Mayıs 2017' den itibaren sadece Kocaeli, Sakarya, Yalova bölgesinde 200 tane bayi kapattı. Bu konu basına yansımadı ama bir çok bayi arkadaşım bende dahil olmak üzere isyandalar. Neden böyle bir karar aldıklarını ise bilmiyoruz. Ne hat aktivasyonu ne de kontör yüklemesi artık yapamıyoruz.

Olayın ilginç yanı ise Turkcell kendi dağıttığı pos cihazlarını toplattı ve Ingenico pos cihazları satın aldırdılar isteyen Turkcell Dağıtım Merkezlerinden aldı istemeyen dışardan kendi aldı. Şu an Türkiye genelinde böyle bir işlem yapıldığı haberini aldık yani sadece bizim bölgemizde 200 bayi kapatıldıysa Türkiye genelinde Turkcell kaç tane bayi kapatır kim bilir. Şimdi mağdur olan biz bayi sahiplerinin bayilikleri iptal edildi. Mazeret olarak ise yeterli performans gösteremeyişimizmiş.

Ancak burda zarar gören yine Turkcell olacak çünkü bizim Turkcell 'e ek bir maliyetimiz yok tam tersine hem kontör hemde aktivasyondan para kazandırıyoruz. Malesef bunu göremeyen Turkcell bayilik iptaline giderek hem bizleri hem de son tüketiciyi mağdur etti. Ben şahsım olarak ne kadar araya adam soktuysam da bayiliğimi hali hazırda geri alamadım. Bu konu ile ilgili bir araştırma yaparsanız seviniriz. Sizin bunu yayınlamanız Turkcell' in ne yapmaya çalıştığını ortaya çıkaracaktır."

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

osnakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Ben de kontörü internet siteleri üzerinden alıp satıyorum. Turkcell pos cihazlarını kapatıp yazarkasa posa geçti. Timin sahibi arkadaşım tim harici tüm bayilerin kapatılcağını söyledi. Ve bana turkcell artık kontörlü hatlara önem vermediğini artık turkcell için tek önemli noktanın faturalı hatlar olduğunu söyledi. Hatta timdeki arkadaşım bana müsteri getir her faturalıya geçiş için 10 ₺ vereyim dedi. Olayın iç yüzü budur.

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Ben de kontörü internet siteleri üzerinden alıp satıyorum. Turkcell pos cihazlarını kapatıp yazarkasa posa geçti. Timin sahibi arkadaşım tim harici tüm bayilerin kapatılcağını söyledi. Ve bana turkcell artık kontörlü hatlara önem vermediğini artık turkcell için tek önemli noktanın faturalı hatlar olduğunu söyledi. Hatta timdeki arkadaşım bana müsteri getir her faturalıya geçiş için 10 ₺ vereyim dedi. Olayın iç yüzü budur.
Ön ödemeli hatta önem vermiyorsa çok büyük kaybeder. Nice büyüklenenler gördü bu dünya hepsinin sonu felaket oldu.

osnakli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Ön ödemeli hatta önem vermiyorsa çok büyük kaybeder. Nice büyüklenenler gördü bu dünya hepsinin sonu felaket oldu.

Kaybeder ya da kaybetmez bilemem ama kredi kartındaki taksit saçmalığından sonra fatura hatlara yöneliş fazla oldu olacaktır. Bi kaç seneye kalmaz kart kontör satışı da kalkarsa şaşırmayın ltfen.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Umarım Turkcell bizi TT'ye mahküm etmez. Vodafon ki zaten ömür boyu değil kullanmak, önünden geçmeye bile niyetim olmayan bir şirketttir.

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Kaybeder ya da kaybetmez bilemem ama kredi kartındaki taksit saçmalığından sonra fatura hatlara yöneliş fazla oldu olacaktır. Bi kaç seneye kalmaz kart kontör satışı da kalkarsa şaşırmayın ltfen.
Ön ödemeli hatlar (tüm operatörler için diyorum) kalkmadıkça bana zararı olmaz.
--- Gönderi Güncellendi ---
Hayırdır Kenobi Reyiz niye iyi olmuş :D

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bu arada TT yeni kampanya yapmış. :D

Kenan onur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Türkcell in el değiştirme gibi bi ihtimali var önceden biz eskişehire bağliyken özateş kapatilmişti ankara bölgesine geçirmişlerdi bizi galiba o şekilde bişey olucak

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Turkcell'in satılma durumu ve mağazaları yenileme tamamen kendi sistemini kurma olayına girişecekler galiba tıpkı Amerika'daki büyük operatörler gibi. Türkiye'nin 2 senedir en iyi mağaza seçilen mağazası burada onlarda değişikliğe gittiler önce Turkcell bayisini Turkcell-Samsung bayisine çevirdiler. Yani bi değişim var ve Turkcell zarar edeceği bir işe girmez bence bekleyip görecez.

serdarski

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bugün sosyal medyada gördüğüm bir mesaj dikkatimi çekti, forumda paylaşmak istedim.

"Turkcell 1 Mayıs 2017' den itibaren sadece Kocaeli, Sakarya, Yalova bölgesinde 200 tane bayi kapattı. Bu konu basına yansımadı ama bir çok bayi arkadaşım bende dahil olmak üzere isyandalar. Neden böyle bir karar aldıklarını ise bilmiyoruz. Ne hat aktivasyonu ne de kontör yüklemesi artık yapamıyoruz.

Olayın ilginç yanı ise Turkcell kendi dağıttığı pos cihazlarını toplattı ve Ingenico pos cihazları satın aldırdılar isteyen Turkcell Dağıtım Merkezlerinden aldı istemeyen dışardan kendi aldı. Şu an Türkiye genelinde böyle bir işlem yapıldığı haberini aldık yani sadece bizim bölgemizde 200 bayi kapatıldıysa Türkiye genelinde Turkcell kaç tane bayi kapatır kim bilir. Şimdi mağdur olan biz bayi sahiplerinin bayilikleri iptal edildi. Mazeret olarak ise yeterli performans gösteremeyişimizmiş.

Ancak burda zarar gören yine Turkcell olacak çünkü bizim Turkcell 'e ek bir maliyetimiz yok tam tersine hem kontör hemde aktivasyondan para kazandırıyoruz. Malesef bunu göremeyen Turkcell bayilik iptaline giderek hem bizleri hem de son tüketiciyi mağdur etti. Ben şahsım olarak ne kadar araya adam soktuysam da bayiliğimi hali hazırda geri alamadım. Bu konu ile ilgili bir araştırma yaparsanız seviniriz. Sizin bunu yayınlamanız Turkcell' in ne yapmaya çalıştığını ortaya çıkaracaktır."

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

İSt.-Beşiktaş'ta da 1 kaç bayi kapandı.

Ayrıca Turkcell Kanyon AVM'deki kendi mağazasını devretti.

Muhtemelen maliyet hesabı yapılmıştır.

Bayilere gittiğinde yaptığın işlemler o kadar azaldı ki.. Pek çok işlemi MH (532) ve online işlemlerden yapabiliyorsun..

yeni hat almak, Aksesuar ve taahhütlü cihaz alımı hariç Turkcell bayisine uzun zamandır uğramıyorum..

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Modernizasyon buna denir. çalışanları çıkar, sistem kur çalışsın. Avrupa bu tür şeyleri 20 sene önce yaşadı. Şimdi yeni çağa uyma sırası bize geldi. Artık bir çok iş online ve hatta 4.5 G sayesinde doğrudan telefon üzerinden gerçekleşiyor. Personel her zaman en büyük maliyettir.

cihan18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
turkcell istanbulda da 500 bayi kapatmış benide kapattı mavi noktalarıda alt bayiliğe düşürmüş neden yaptığınıda bi arkadaştan öğrendim doğru yanlış bilemem en çok açık hat olayını alt bayiler yapıomuş ondan kapatmış alt bayileri

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Umarım Turkcell bizi TT'ye mahküm etmez. Vodafon ki zaten ömür boyu değil kullanmak, önünden geçmeye bile niyetim olmayan bir şirketttir.

Eski avealiydim, turkcelle bir hattimi gecirmis 9 ay kadar kullandim batim ki o ekstra 1 gb su derken 35 liralik tarife 60 tan asagi inmiyor. O sirada aveanin meshur kampanyasi var 29 liraya 8gb 1000 dk dedim geceyim. 70 lira cayma bedeli verdim :D taahutu bozdum aveaya gectim herkese 29 lira bana 45 lira dediler kizdim diger hattimi da kontorluye cevirim dedi belki donerler donmediler :). Bina, kurumlarda cekmiyor edge' e dusuyor derken
Vodafone red 10 tarifesi 1 yillik spotify+3 ay netflix le aylik 45 lira ustelik ref de sart degil dediler ilk basta bir bayi 3 ay sonra gel dedi bir baskasina gittim spotify bitti dediler. En sonunda turkcell superkonfor tarifesine geri dondum aylik 45 liraya. Turkcell iyidir. :D

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Turkcel hizmet kalitesi diğer operatörlere göre daha iyi gözüküyor.bugün bayiiden işlem yaptım hemen telefonuma işlemle ilgili ücretsiz anket mesajı geldi .doldurup yolladım.yalnız bazı şubeleri çok yoğun resmen sıraya geçiyoruz.ben paket satın alacaktım sms ile katılım oluyormu dedim bilmıyorum dediler.pos cıhazından paket satın alma işlemı yaptılar. 20 tl ye yenı yıldız 1 gb paketi kullanıyorum.yani 20 tl ödeyip direk paket başlatıyorlar.vergi ücreti de 6 ay sonunda alınıyormuş.ben 5.ayda başka operatöre geçersem ne olacak?zaten daha önce 1 ay kullanıp vodafona geçmiştim 2 ay sonra tekrar turkcele geçtim.hala benden iletişim vergisi kesilmedi

yildirim2022

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Dünya genelinde distribütörlükler ve bayilikler bitiyor artık. Bir çok sektörde durum böyle. İmkanlar gelişiyor, tüketim artıyor, firmaların kârı artıyor.

Servis, satış sonrası hizmet noktasında daha hızlı ve tüketiciyi mutlu edecek bir düzene geçme fırsatı yakaladı firmalar.

3. Kişilerin sayısını azaltıyorlar ve kalanların daha profesyonel olmasını istiyorlar.

cihan18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dün turkcell dağıtım merkezinden müdürle görüştüm zamanla bütün alt bayileri kapatıcaklarmış ve ondan sonra bütün mavi noktaları kapatıcaklarmış sadece TİM mağazaları kalıcakmış piyasada dedi

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
aynı şeyi veren daha çok para alan firmanın bende ki tanımı.