Turkcell 34.8 milyon abone ile Avrupa ikincisi oldu

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, şirketin abone sayısının 1 milyon artışla 34.8 milyona ulaştığını söyledi. Ciliv, böylelikle Turkcell'in Alman T-mobile şirketinin ardından Avrupa'nın en büyük ikinci operatörü olduğunu kaydetti.


(ANKA) - Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, şirketin abone sayısının 1 milyon artışla 34.8 milyona ulaştığını söyledi. Ciliv, Turkcell'in abone sayısı ile Alman T-mobile şirketinin ardından Avrupa'nın en büyük ikinci operatörü olduğunu kaydetti.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Ücretsiz Spor Okulları Komisyonu ile Turkcell sponsorluğunda gerçekleştirilen ve bugüne kadar 50 bin çocuğa ücretsiz spor yapma imkanı sunan 'Geleceğe Koşanlar Projesi'nin tanıtım toplantısı Mardin Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı. Toplantıya Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Mardin Valisi Mehmet Kılıçdar, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve TMOK Başkanı Togay Bayatlı katıldı.
Ciliv, burada yaptığı konuşmada, Turkcell'in Türkiye'de nitelikli insan kaynağı oluşturulmasına katkıda bulunmak için hayata geçirilen Geleceğe Koşanlar Projesi'ne tam destek verdiğini ifade etti. Projeye 2 bin yılından bu yana sponsor olan Turkcell'in bu yıl projenin kapsamını genişleterek, desteğini artırdığını vurgulayan Ciliv, 'Proje sayesinde çocuklarımızın beraberce spor yapmayı, ekip ruhunu, paylaşmayı ve kazanmak ile kaybetme duygusunu öğrenmelerini hedefliyoruz' dedi.

Konuşmasında Turkcell'in dün açıklanan üçüncü çeyrek sonuçlarına da değinen Ciliv, şirketin abone sayısının 1 milyon artarak 34.8 milyona ulaştığını kaydetti. Ciliv, böylelikle Turkcell'in Alman T-mobilin ardından Avrupa'nın en büyük ikinci operatörü haline geldiğini söyledi.
Bakan Murat Başesgioğlu da, Türkiye'nin 0-18 yaş arası 25 milyonluk nüfusa sahip olduğuna işaret ederek, 'Ülkemizin, dinamik genç nüfusu en büyük avantajımız. Ancak, bu genç nüfus tek başına yeterli değil. Gençleri nitelikli ve iyi yetişmiş hale getirmeliyiz. Spor da bu yollardan biri' diye konuştu. Hükümet olarak, sporun her branşına gereken değeri vermeye çalıştıklarını dile getiren Başesgioğlu, bu amaçla tüm bölgelerdeki kulüp, lisanslı sporcu ve tesis sayısını artırmayı amaçladıklarını vurguladı. Başesgioğlu, bu kapsamda önümüzdeki dönemde Mardin'e de yeni bir kapalı spor salonu ve yüzme havuzu kazandıracaklarını sözünü verdi.
TMOK Başkanı Togay Bayatlı ise, 1996 yılında başlattıkları ücretsiz Spor Okulları Projesi ile bugüne kadar 23 ilde 38 okula ulaştıklarını ve 50 binden fazla çocuğa spor yapma imkanı sunduklarını bildirdi. Bayatlı, 2007 yılında da 15 bin çocuğa spor eğitimi vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Konuşmalarının ardından, Mardin'de proje kapsamında spor eğitimi alan öğrenciler, izleyicilere eğlenceli atletizm gösterisi yaptı.

kaynak
 

RuNaL

Dekan
Onursal Üye
Ortaklarının cogu türk değil ama türk kurulumlu bir şirket tebrik ederim
 

shift1

Üyecik
Benim bu adamlarda kaç tane kullanmadığım hattım var onlarıda saydıklarına eminim. Rakiplerine sorsan onlarda bi bukadardır, yahu arkadaş ülkenin nüfusu kaç? yeni doğmuş bebeklere bile telefon verseler bu rakamlara ulaşmaları imkansız. İnsan atarken tutarken biraz destekli atar yahu...
 

-Hewal-

Dekan
Beş yıllık hortlak ama Cidden o yıllarda o sayı hani şeyin şeyine su kaçırmak deyimi cuk diye oturmuş.
 

djvietnam

Profesör
ben türkcelin çağrı merkezinde çalıştım 34 milyon abonesi yok yani kişi olarak yok bu tamamen yalan 34 milyon abonesi olduğu şöyle doğru bazı insanlarımızda örnek benim 3 adet türkcell hattım var ve türkcell beni bu durumda 3 kişi sayıyor birisinin 3 tane türkcell hattı var 3hat=1 kişi bazılarında inanmazsınız 15 tane türkcell hat olduğunu gördüm 15=1kişi tabiki bu durumda 34 milyon abonesi olur ama kişi baz alırsanız 15 milyonu geçmez
 

mehmet0321

Doçent
ben türkcelin çağrı merkezinde çalıştım 34 milyon abonesi yok yani kişi olarak yok bu tamamen yalan 34 milyon abonesi olduğu şöyle doğru bazı insanlarımızda örnek benim 3 adet türkcell hattım var ve türkcell beni bu durumda 3 kişi sayıyor birisinin 3 tane türkcell hattı var 3hat=1 kişi bazılarında inanmazsınız 15 tane türkcell hat olduğunu gördüm 15=1kişi tabiki bu durumda 34 milyon abonesi olur ama kişi baz alırsanız 15 milyonu geçmez
15 milyon da çokmuş.Bunlardan biri benim.:)
 

Genero

Profesör
djvietnam zaten abone kişi olarak değil ki aktif hat sayısıdır. 35 milyon tane aktif hat var diyorlar kimin üstüne olduğu önemsiz bizim evdede 4 kişiyiz dörtümüzde turkcell kullanıyoruz hepsi annemin üstüne ne fark edecekte
 

madmex

Profesör
Şuan 34,5 abone var şuanda. Bence iyi koruyorlar abone sayılarını tabi kar ları düşüyor o başka.
 
S

SDN Okuru

SDN Okuru
bunların içinde benim gibi insanları dolandırıpta habersizce bayiler tarafından açılan çok hat verdır eminiim. Dikkatli olun sizinde ,üzerinizde bilmediğiniz birsürü hat olabilir.
 
Üst