Türk Telekom Wirofon Whatsapp'a rakip oldu!

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Türk Telekom'un %100 yerli yazılımı olan Wirofon anlık mesajlaşma, görüntülü konuşma gibi özellikleriyle ciddi bir şekilde Whatsapp'a rakip gösteriliyor.

Türk Telekom millileşme adına çok güzel bir adım atarak Wirofon uygulamasını geliştirdi. Telefonlarda artık Whatsapp yerine yerli yazılım olan Wirofon ile sıklıkla karşılaşacağız.

Uygullama sayesinde Wirofon'lular arasında görüntülü konuşma yapıp, internet üzerinden mesajlaşabileceksiniz.

a0ec2d529a46d0854453a75c01c5bfef_adsizpng.png

Arkadaşlarınızla fotoğraf konum paylaşıp, Wirofon’u olmayan aboneleri ev telefonu tarifeniz üzerinden dilediğiniz zamana dilediğiniz yerden arayabileceksiniz.

3e2b79211ae5e3811b9f900dd67c476f_gggpng.png

Türk Telekom bu atakla en kısa sürede 65 milyon cep telefonu kullanıcısına ulaşıp, milli yazılım Wirofon'u yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
wirofon yok muydu zaten? turkcell de bip çıkardı ama epey oldu birşey olmadı

KaptanTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
BiP daha iyi gibi sanki ama Wirofon'u daah inditmedim. BiP te silinen mesaj özelliği var. O süreyı atıyorum 5sn. olarak ayarlafın 5 sn. sonra mesaj siliniyor, hem sizden hem de karşıdali kişiden. Eğer silinen mesajı grupta attıysanız orada da herkeste siliniyor. Tabi ki süreyi de ayarlayabiliyorsunuz. Neyse buda iyi gibi milli sonuçta, desteklemek lazım.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bip berbat bişey
Hocam BiP'in neyini beğenmediniz?
Benim gayet hoşuma gitti açıkçası.Bu arada BiP'te oyunlarda var. Birinden mesaj beklerken oynayabilirsiniz. Hem de BiP'te ki hataları, eksikleri vs. yada önerilerinizi BiP üzerinden Ayarlar > Hakkında > Bize Ulaşın kısmından bildirebilirsiniz.
Allah'a emanet olun
(Not: Türkcell yada BiP'te yetkili biri *değilim* . Bilgilendirme amaçlı yazdım.)
Hocam ben ilk BiP çıktı diye biliyorum ama yanılıyor da olabilirim. Bu arada "birşey olmadı" derken ne demek istediniz? Eskiden BiP bu kadar güzel değilmiş. Sonradan güzeleştirilmiş galiba. Logosuda değişti yenilenirken. Neyse lafı uzatmadan BiP'in eski sürümünü kullanıyor olabilir misiniz?
Allah'a emanet olun

Reaksiyon puanı
5,172
BiP daha iyi gibi sanki ama Wirofon'u daah inditmedim. BiP te silinen mesaj özelliği var. O süreyı atıyorum 5sn. olarak ayarlafın 5 sn. sonra mesaj siliniyor, hem sizden hem de karşıdali kişiden. Eğer silinen mesajı grupta attıysanız orada da herkeste siliniyor. Tabi ki süreyi de ayarlayabiliyorsunuz. Neyse buda iyi gibi milli sonuçta, desteklemek lazım.

Hocam BiP'in neyini beğenmediniz?
Benim gayet hoşuma gitti açıkçası.Bu arada BiP'te oyunlarda var. Birinden mesaj beklerken oynayabilirsiniz. Hem de BiP'te ki hataları, eksikleri vs. yada önerilerinizi BiP üzerinden Ayarlar > Hakkında > Bize Ulaşın kısmından bildirebilirsiniz.
Allah'a emanet olun
(Not: Türkcell yada BiP'te yetkili biri *değilim* . Bilgilendirme amaçlı yazdım.)
Adam akıllı bi şey yapsınlar tüm dünya desteklesin...

Millide milli diyerek insanları paralarını sömüren şirketler ilk şunu öğrenmeli...

Bir ürün geliştirilecekse ilk olarak ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalı

Bizimkilerin kafa yok google tutmuş bizde yerli arama motoru yapalım.

Yok facebook tutmuş yerlisini yapalım

Yok whatsapp tutmuş bizde millisini yapalım.

Bi kere bu ürünlere ihtiyaç yok ve yaptığınız ürünler adam akıllı şeyler de değil ki destekleyelim

Ahanda şuraya yazıyorum şimdilik bu ülkenin ünileri dışında hiçibr yerden adam akıllı proje çıkmaz

KaptanTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam ben ilk BiP çıktı diye biliyorum ama yanılıyor da olabilirim. Bu arada "birşey olmadı" derken ne demek istediniz? Eskiden BiP bu kadar güzel değilmiş. Sonradan güzeleştirilmiş galiba. Logosuda değişti yenilenirken. Neyse lafı uzatmadan BiP'in eski sürümünü k

Millide milli diyerek insanları paralarını sömüren şirketler ilk şunu öğrenmeli...

Bi kere bu ürünlere ihtiyaç yok ve yaptığınız ürünler adam akıllı şeyler de değil ki destekleyelim

Ahanda şuraya yazıyorum şimdilik bu ülkenin ünileri dışında hiçibr yerden adam akıllı

Ahanda şuraya yazıyorum şimdilik bu ülkenin ünileri dışında hiçibr yerden adam akıllı proje çıkmaz

Hocam öyle diyorsunuz da sadece bizim ülkemiz değil başka ülkeler de buna önem veriyor gibi. Google var sonra Rusya'dan rakip çıktı "Yandex" Çinliler de herhalde "Biz de yapalım" dediler ver *Baidu* çıktı. Konuyu başka bir yere bağlamaya çalışacağım lütfen okumaya xevam edin. Neyse, biz böyle şeylere destek vermessek BiP, Connected2.me, Wirofon gibi veya başka bir işe yarayan yani Facebook falan yada arama motoru bunla biz destek vermezsek adamlar başka bir şey yamak istemeyecekler. Google de en başta bir arama motoruydu ama sonra ne oldu E-Posta işine de girdiler ve milyon yada milyarlarca kullanıcısı var. Sonra hangouts mu neyide çıkardı. Oda mesajlaşma gibi bir şey. Gelelim sadede biz böyle şeylere destek vermezsek adamda bu tutmadı diyip projeyi bitiriyor belki çok güzel bir şey olaktı sonra millette hiç millisi çıkmıyor diye düşünüyor. Sonra da Türk malı her zaman kötüymüş gibi gösteriliyor. Yani böyle şeyleri destekliyelim ki adamlar bu işte ilerlediklerini anlayınca başka şeylerede yönelebilirler. Kısacası destekliyelim o zaman belki şuan insanların aklına müthiş bir fikir gelir ve bir bakarsınız dünyada dev bir Türk şirketi olurlar.
Allah razı olsun

Reaksiyon puanı
5,172
Hocam yandex tirilyonlarca destek ile çıktı insanlara zorla kurdurttular. Bir çok bilgisayar anlaşmalı olarak yandex ile geldi.

programların %90ı reklam olarak uygulama kurulum sırasında yandex kurdurdu.
Bu yandex bize virus gibide bulaşdı.(arama motorunu değiştirememe vs)
Yani işin özeti yandexi zorla tutturdular.

Baidu ya gelince oda nasıl tuttu biliyor musun hocam.
Çinde google yandex ve bingi yasakladılar. Mecbur insanlar baidu kullandı.

Benim demek istediğim şu hocam ne zaman googleden iyi bir arama motoru çıkar biliyor musun?
Birinin aklıma gerçekten tutacak bir fikir gelirse yani arama motoru bi fikre dayanırsa ve bu fikirde tutarsa o zaman.

Mesela şuan facebookun tahtına kim el attı instagram...
Peki instagram nasıl bu kadar yükseldi çünkü yeni bir fikir ile geldi