Türk Telekom vs Turkcell

Bu konuyu okuyanlar

GeorgeZzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Turkcell de şuan mevcut tarifem 1000 heryone konusma ve sms + 2 gb net 29. aynı fiyata turk telekom 8 gb internet veriyor bu fark niye turk telekom kullanıcıları ?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Turkcell de şuan mevcut tarifem 1000 heryone konusma ve sms + 2 gb net 29. aynı fiyata turk telekom 8 gb internet veriyor bu fark niye turk telekom kullanıcıları ?
Türk Telekom'da 4. Yılımı doldurdum bu sene 5. Yılım ve hiç problem yaşamadım, İstanbul'da artık tüm operatörler neredeyse eşit sayılır, ben TT kullanıyorum İstanbul için tavsiye edebilirim.

Fiyat farkı niye böyle diyorsan Turkcell isimden kazanıyor artık. Türkcell çekiyo diğerleri çekmiyor olayı eskidedi, eskide kaldı. Türk Telekom niye ucuz veriyor diyorsan müşteri kazanıyor. Araştırırsan Türk Telekom kullanıcılara böyle ucuz tarife sunarak daha fazla kullanıcıya hitap edip son yıllarda aşırı bir şekilde karını maximize ettiğini görürsün.

GeorgeZzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam ben mardinde yasiyorum burda nasil bilmiyorum ama cok uygun fiyatlar oldugunu biliyorum kararsizim

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Hocam ben mardinde yasiyorum burda nasil bilmiyorum ama cok uygun fiyatlar oldugunu biliyorum kararsizim
Ustam mardinde çekme kapasitesi nasil bilmiyorum ama eğer kullanan birisi varsa etrafinda bir bak ne kadar cekiyor ama cekmeme olayi kalmadi bende turk telekom kullaniyorum cok memenunum her yerde sıkıntısız giriyorum

GeorgeZzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ustam mardinde çekme kapasitesi nasil bilmiyorum ama eğer kullanan birisi varsa etrafinda bir bak ne kadar cekiyor ama cekmeme olayi kalmadi bende turk telekom kullaniyorum cok memenunum her yerde sıkıntısız giriyorum
bizim komsu kullaniyor apartmanin bir tarafinda cekiyormus bir tarafinda zayifmis bende sanirim gecmeye karar verdim zaten evimde internet var arama konusunda sıkıntısı yokmuş zaten peki internetim suan ttnet superonline daha iyi diyorlar bu konuda bir yorum yapabilicek varmi

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Turk telekomun çekmemesi eskide felan kalmadı hala devam ediyo benim evimde avcılardaki evde az çekiyo okulumda hiç çekmiyo ve ayrıca internet hızı turkcell e göre daha yavaş

GeorgeZzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
benim calistigim yerde kullananlar var cekim gucu yuksek ama evde cok zayifmis komsu oyle soyledi internet konusundada her ay kopuyor arayip guncelleme yaptirmam gerekiyor

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Eskişehirde Türk Telekomun çekmeme sıkıntısı fazlasıyla devam ediyor TTnin 3g sinin çekmediği yerlerde Turkcellin 4gsi full çekiyor pahalı mahalı onu kullanmak zorunda kalıyoruz hemen hemen her gün bulunmak zorunda olduğum çoğu yerde Turk Telekom 3gsi çekmiyor malesef

AykutBkr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
Dostlar ben Gaziantepteyim. Yaklaşık 1 yıldır Vodafone kullanıyorum ve daha önce diğer operatörleri de kullandım. Hatta terlik değiştirir gibi hat değiştim. Emin olun Türk Telekom gerçekten vasat burada. Şehir merkezleri hariç çoğu yerde 3G bile adam akıllı çekmiyor. Turkcell iyi durumda ama pahalı denilebilir. Fakat Vodafone gerçekten süper. Şehrin hemen her yerinde 4G şebekesi bile gayet iyi çekiyor fişek gibi yani hiçbir sorun yaşamadım. Kısacası uygun fiyat ve kalite arıyorsanız tek seçenek VODAFONE :)

GeorgeZzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sorun şu bakın üst yorumlarda da aynı sıkıntı biri turkcell biri vodafone biri turk telekom diyor :S

YupPieE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Turkcell kullanıyordum 8Gb tarifesini görünce dedim niye geçmiyim gittim geçtim şehir merkezlerinde fark etmediğini düşünüyorum zaten 4.5G için fiber altyapı lazım en çok da TT döşemiş şimdiye kadar Turkcell kadar hız istemiyom 30Mbit falan yeter bence mobilde.

Hackless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kocaelinde yaşayan, dönem dönem İstanbul, Ankara, Çankırı, Yalovada kısa kısa kalmış, 8 yaşımdan 21 yaşıma kadar 4-5 sefer Vodafone Avea Turkcell'i turlamış birisi olarak gördüğüm tablo hep şuydu: Turkcell çekim kalitesinde hep önde ama pahalı, Avea her durumda rezil rüsva bir şebeke ve hız kalitesine sahip, Vodafone şebekede hiçbir zaman pişman etmeyen hızdada zaman zaman üzsede genel olarak söylediğini veren oldu.

Benim deneyimlediğim bu tabloda bazı kesin olarak değişen ve değişmeyen şeyler oldu. Öncelikle şunu söylemeliyim, en uzun süreyle Avea ve Vodafone'u kullandım. Özellikle Lise 1'den Lise 3'e kadar Vodafone'un 12 lira civarında hatırlıyorum, 1-2 gb sınırsız internet paketi vardı, kotayı geçince 96kpbs'e düşüyordu, onu kullandım. (O hızla nerelerde ne indirmeler yaptım, ne oyunlarda ne çarlar kasmıştım :D) Bu dönemde beni üzdüğünü hatırlamıyorum, heryerde mobil hotspot olarak kullanıyordum, çekiyorduda.

Avea kullandığım dönemlerde ise zaten dillere destandı. Biryere gitmeden önce aveanın çekim bölgesi planını çıkarıp ona göre gittiğimizi hatırlarım.
" -Sahilde köprünün oraya oturalım knk gel
+Orda hat çekmiyo knk
-Az ilerde plaj var oradaki banka oturalım ?
+Yok knk ya ordada çekmiyor, gel ben seni götüreyim biyere beğenmezsen kalkarız...

5 dk sonra

+Şuraya çömelim, bide cips kola filan ohh miss.
-Olm koskoca sahil varken elektrik kulübesinin dibinde ne işimiz var lan ! Ne kullanıyon sen ?
+Avea :')"

Abartı diyen olabilir ama değil buna benzer diyalogları bizzat yaşadım (Kocaeli'de).
Daha sonraları arkadaşlarımın Avea altyapısı olan Bimcelle geçtiklerini görüp hergün İzmit Karamürsel arası yani Kocaelinin bir ucundan bir ucuna giderken serviste denemeler yaptım, sonuç aynıydı. En son ananemin Bimcelle geçmesiyle birkez daha teste tabi tuttum fakat benim şuan kullandığım Turkcellin 5 çubuğu kırıp 6-7 çubukla 4g++LTE Ultimate çekmeye çalıştığı yerde, müşteri hizmetlerine bağlanamadığını, sesin kesik kesik gittiğine tanık oldum + olarak şebeke çekse bile internette anlamsız hız dalgalanmaları tespit ettim.

Turkcelle ilk geçmek istediğim vaktide şöyle hatırlıyorum: Lise döneminde yurtta kalırken mahzen gibi yerin altındaki odaları arkadaşlarla eğlence mekanı olarak kullanıyorduk. Hepimizin ellerinde e250ler d900ler nokia n95, sony ericsson w580i', kapaklı nokialar. Random elefon şakası yapmaya karar vermiştik. Fakat hiçbirimizin telefonu 1 dişi bile çekmiyor. 1-2 arkadaş fulle yakın çektiğini söylemişti. Onlarınki Turkcell gerisi avea vodafonedu ben dahil. Arayıp test ettiğimizde gerçekten Turkcell kesintisiz iletişim sağlarken diğerlerinden salya sümük ağlama sesleri geliyordu :) O günden sonra arkadaşların bazıları fiyatına rağmen Turkcelle geçeceklerini, yıldıklarını söyleyip geçmişken kimileride geçmek istediği halde parasının yaratacağı sıkıntıyı etrafına belli etmemeye çalışıp sorunu tencere kapağıyla sinyal artırma gibi alternatif yöntemler araştırarak ve bu şekilde stressi absorbe etmekle yetindi :D

Sonuç olarak, son 2-3 senedir Turkcell kullanan biriyim. 2 sene önce İstanbulda Üniversiteye başladım, Beşiktaşta malumunuz okul. Şişli, Taksim, Ortaköy ve diğer bilinen tüm mekanlarda takıldım. 1-2 kez sinyal düşüklüğü dışında ne internet ne iletişim problemi yaşadım. Sonra bir arkadaşımın önerisiyle gaza gelip Beşiktaşta yürürken aniden Turk Telekoma başvuru yapıp hattımı taşıdım. 1. Gün Üsküdarda arkadaşımı aramaya çalışıp 5 kez başarısız sonuçlanınca sinirlerim gerildi, Kocaeliye evime gelip denediğimde 1 dişi zor çektiğini ve telefonun cehennem ateşinden beter ısındığını görünce kafayı yiyip 3. gün Turkcelle geri döndüm. Benim evim dünya standartlarına göre bir ilçenin merkezinde, Türkiyedeki şartlara nazaran merkezin biraz dışında sayılan bi bölgede. Biraz çarşıya doğru gittiğimde Turk Telekomda full çekmeue başlıyor. Mesela Turkcell benim evimde 2 diş LTE, H arası çekerken ananemin evinde salonda 4G LTE full, oturma odasında 1 diş inanılmaz yavaş çekiyor. Turk telekom evimde 1 dişi göremezken ananemin evinde sığınakta bile 4 dişe yakın LTE çekiyor.

Demem o ki bukadar karmaşık durum içinde hala şu operatör adamdır, helal olsun diyemiyorum. Turkcell genel olarak sinyalde başarılı diyeceğim, bazı kritik bölgelerde mesela evimde veya çevremde çekmeyince kritik problem. Turk Telekom kritik yerlerimde çekiyor, ama genelde Turkcellden düşük performans veriyorsa Türk Telekoma nasıl iyi diyeyim ? Vodafone'u uzun süredir denemiyorumki kardeşim Vodafone'lu, evde internet çekmiyor ona geçemem.

Turkcell ve Turk Telekom arasında kıyas yaparsak (Vodafone pasifte kalıyor), Turkcell şu 6 gb, 8gb genç paketlerini yarı sabah yarı akşam diye bölmese hakkını verdi diyebileceğim fakat akşam uyuyan biri olarak(anormal insanların yaşadığı dünyada normal bir insan gibi akşam uyuyan biri olarak) o aldığım paketin akşamki yarısı hiçbir işe yaramıyor. Bu arada Turkcellin ve diğer operatörlerin gençler için yaptığı bu etik olmayan "Genç gece uyumaz len, hoplar zıplar len, genç uyuma sevgilin yatakta gıvranıyor mesaj at sor len xd" tipi şekillendirici aptal reklamlarınıda hiç tasdik etmiyorum. Sırf biraz daha para kazanalım diye zaten cahil olan gençliği kullanmak akıl alır değil. Turkcell şu yarı yarıya paketleri tama çevirirse devam ederim. Ama cebimdeki para yanıp kül olduğu için Turkcell böyle avantajlı bir paket çıkarmazsa, çekim kalitesindeki şüphelere rağmen yakın zamanda Turk Telekoma
geçeceğim. Hem belki baz istasyonu çalışmaları olumlu sonuçlanmıştır. Bulunduğum ilçede Turk Telekom ilk fiber interneti bizim siteye inşa etti ve ettiklerinden beri dört bir yanında hummalı çalışma sürüyor. Gelen ekiplerle arkadaş olduk neredeyse. Sonuç bu, bunlar benim deneyimlerim.

Not: Göz doktoru masrafları şahsım tarafından karşılanacaktır :D

Son düzenleme:

Akif52

Profesör
Reaksiyon puanı
110
Mevzu ne kadar bütçeye ve taleplere kaysada. Turkcell sanki pahalı yapmaya zorlanılıyor. Gnçtrkcll paketi var 3 + 3 GB şeklinde sabah akşam parçaya bölmüşler 39 TL. Çoook saçma. Kimse gece internet kullanmaz. Ayda yılda bir ne bileyim Ramazan'dır, otobüs yolculuğudur. Kullanmam yani öteki türlü. Ama mesela SDN mi6 4.5 testinde görmüştüm İstanbul'da deneniyor Vodafone hiç iyi çekmiyordu, 10 mbps falan. Turkcell 70 80 mbps çıkıyor, Turk Telekom ise 50 60 civarıydı. Bunlar yeterli değerler zaten. Ki ben 8 mbps 'ye gerek Wi-Fi'da, gerek eski 3G telefonumda falan alıştım yani. 4.5G olunca da hıza doyamıyorsun, çabuk bitiyor internet. Olmadı 150 TL verip, Turkcell Platinium 20 GB alın.

İstanbul Avrupa yakasında Turk Telekom kullanan var mı?

lowegame

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Turkcell diğerlerine göre evet pahalı fakat her yerde çekiyor neredeyse, Turkcell'de arayanların söyledikleri ile yapılan işlemler arasında farklılıklar olabiliyor ve uğraşıyorsunuz sabit bir tarifede kalırsanız sıkıntı yok.

Türk Telekom ise bir çalışanı ile görüştüm kendisi dahi Turkcell kullanıyordu şirket hatları için görüşmüştüm telefonunda Turkccell'i görünce vaz geçtim açıkçası,

Hackless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turkcell diğerlerine göre evet pahalı fakat her yerde çekiyor neredeyse, Turkcell'de arayanların söyledikleri ile yapılan işlemler arasında farklılıklar olabiliyor ve uğraşıyorsunuz sabit bir tarifede kalırsanız sıkıntı yok.

Türk Telekom ise bir çalışanı ile görüştüm kendisi dahi Turkcell kullanıyordu şirket hatları için görüşmüştüm telefonunda Turkccell'i görünce vaz geçtim açıkçası,
Ben müşteri hizmetlerinde dediğim dışında yapılan hiçbir hareket görmedim. Üstelik hem müşteri hizmetlerine bağlanma süresi hemde dediklerinizi anlayıp işleme koyma süresi, dünya çapında gördüğüm en hızlı sistemlerden biri. Müşteri hizmetleri diğer tüm firmalardan çok açık ara önde. Ama diğer konularda doğru, neredeyse heryerde çekiyor.

Bu arada Turk Telekoma geçtiğim zaman müşteri hizmetlerini aradığımda şok olmuştum. Adam kenarda lahmacun gömüyorda siz arayınca rahatsız oluyor gibi saçma sapan bir havası var. Bütün görevliler farklı edeple konuşuyor, sinirlenende oluyor. Turkcellde 30 dk boyunca aralıksız soru sorup işlem yaptırıp üstüne 10 dk daha havadan sudan sohbet ettiğimi bilirim. Ciddi ciddi, kişisel sohbet bile ediyorlar Turkcellde :D

SubstantiaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
o uygun kampanyalar hattini yeni tasima sartiyla tum operatorlerde var.

bahsettigin 29luk tarifeyi gecen sene almistim bu yil taahhutum sona erdi. yeniden yapmak istedigimde yapamayacagimi soylediler (arayip o halde hattimi kapatacagimi soyledigim halde) taahhutsuz 39 tlye kullaniyorum simdi. baska operatore gecip uygun tarifenin tadini cikarmayi dusunuyorum..

ek olarak(3 ay faturamin %20sini odeyecegime dair bir sms geldi)

sinyal sorununuz yoksa her yil operator degistirmek cok mantikli

Olcay3525

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TURKTELEKOM:☆☆☆ TURKCELL:☆☆☆☆☆ VODAFONE:☆☆ BİMCELL:):☆☆

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320

Bi arkadaş daha açıklamıştı ona katılıyorum. Önceden çekiyor çekmiyor gibi şeyler vardı ondan turkcell daha pahalı. Ben de 8 yıldır Türk Telekom kullanıyorum gidip geldiğim yerlerde çekiyor beni rahatsız ettiği olmadı açıkçası. Senin gidip geldiğin yerlerde de çekiyorsa boşuna fazla para verip az hizmet almaya gerek yok.

bizim komsu kullaniyor apartmanin bir tarafinda cekiyormus bir tarafinda zayifmis bende sanirim gecmeye karar verdim zaten evimde internet var arama konusunda sıkıntısı yokmuş zaten peki internetim suan ttnet superonline daha iyi diyorlar bu konuda bir yorum yapabilicek varmi

Doğrudur Turkcell Superonline daha iyidir ama fiber’de daha iyidir. Eğer Superonline ADSL’e geçeceksen boşuna geçme ADSL’de hepsi Turk Telekom’un alt yapısını kullanıyor. Fiber ile ilgili soruların varsa sor yardımcı olurum.

darkwalkertrt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Kısa ve öz söyleyeyim. Şehir merkezindeysen ttkoma geçmende bence problem yok ama kırsal ve ya daha gelişmemiş biryerdeysen muhtemelen ttkom çekmeyecektir. Sen burda fil ile fareyi kıyaslamişsin. Her ne kadar pahali olsada kalitesi su götürmez bir gerçek

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Turkcell 'de arayan size ulaşabilir, telefonunuz kapsama alanı dışı veya meşgul gözükmez. Siz birine ulaşamıyorsanız karşı tarafın operatörüne bakın, Turkcell 'den kaynaklı değildir.
Turkcell 'de konuşmalarınız yarıda kesilmez (tabii konuma bağlı istisnalar hariç.) Diğer operatörlerde hemen her yerde konuşmalarınız kopmaya devam eder.
Turkcell interneti de heryerde çalışır, hızlıdır.
Bu sebeplerden Turkcell fiyatı yüksek tutar, paket içeriği düşüktür. Esasen hizmet kalitesine para ödersiniz.
Diğer operatörlerde çok daha yüksek paket içerikleri makul fiyatlara sunur. Hizmet kaliteleri düşüktür.
Tamamen tercih meselesi.

Jovi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Geçen hafta Zonguldak’tan Ankara’ya giderken Zonguldak çıkışında Turkcell’de şebeke yoktu. Dağlık bölge olmasından ve iPhone cihazımda Edge olmamasından kaynaklı çünkü o bölgede Edge vardı Turkcell iPhone’da Edge’in olmaması bu şebeke yok sıkıntısını da beraberinde getirdi.

HZARWEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Zonguldak'ta çekme sıkıntısı yaşanıyor özellikle o dediğiniz yolda

originalldesi

Asistan
Reaksiyon puanı
52
16 yaşında Lise 2'ye giden bir öğrenci iseniz Turkcell candır para yüklemeden hem internet hem dakika kazanabiliyorum :D
Hemde çekme sıkıntısı olmuyor

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
vodofone ve avea ucuzmuş gibi görünen fakat kalite bekımından çoook zayıf oparatörlerdir. Turkcell en iyi frekansların sahibi. örneğin ben pttcell kullanıyorum (avea altyapısı kullanılıyor yani kısaca avea diyelim) ve aylık 120 gb gibi indirme yapınca soyguncu avea hızımı hemen düşürdü hem de 48 mbits lerden 8 mbitslere kadar!.. 1 - 2 defa aradım sonuç alamayacağımı bile bile , şimdi thh dava sonucu mu bekliyorum yoksa hemen turkcelle geçicem. vodofone ve tt soygunculuk yapmak için yaratılmışlar sanki, her iki kuruluşun müşterileri arasında genel bir memnuniyet anketi yapılsa sonuç bu çıkar.

biraz fazla veririm ama başım ağrımaz, para için kendi kurallarını dahi çiğneyen oparatörlerden bıktım.

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
771
vodofone ve avea ucuzmuş gibi görünen fakat kalite bekımından çoook zayıf oparatörlerdir. Turkcell en iyi frekansların sahibi. örneğin ben pttcell kullanıyorum (avea altyapısı kullanılıyor yani kısaca avea diyelim) ve aylık 120 gb gibi indirme yapınca soyguncu avea hızımı hemen düşürdü hem de 48 mbits lerden 8 mbitslere kadar!.. 1 - 2 defa aradım sonuç alamayacağımı bile bile , şimdi thh dava sonucu mu bekliyorum yoksa hemen turkcelle geçicem. vodofone ve tt soygunculuk yapmak için yaratılmışlar sanki, her iki kuruluşun müşterileri arasında genel bir memnuniyet anketi yapılsa sonuç bu çıkar.

biraz fazla veririm ama başım ağrımaz, para için kendi kurallarını dahi çiğneyen oparatörlerden bıktım.

Yav he pttcell ne allasen

---- Mesajlar birleştirildi ----

Türk telekom turkcellden daha zengin bir şirket onu unutmayın :)

Son düzenleme: