Türk Telekom VoWifi

Bu konuyu okuyanlar

orkun74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar VoWifi Sistemini galiba anladım mesaj taleplerine göre cihazlara güncelleme sunuyorlar yani talep sayısı ne kadar fazla olursa o kadar iyi bu yüzden sistemde de cihaz sayısını arttırmak için sırasıyla şu sms kodları uygulanmalı
İlk olarak 5555 İPTAL 4.5 G
5 DAKİKA BEKLEYİN ARDINDAN ŞU KOD
5555 İPTAL VOLTE
5 DAKİKA BEKLEYİN ARDINDAN
5555 İPTAL WIFI ARAMA
5 DAKİKA BEKLEYİN ARDINDAN
SONRA 5555 4.5 G
5 DAKİKA BEKLE
SONRA 5555 VOLTE
5 DAKİKA BEKLE
SONRA 5555 WİFİ ARAMA

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Biz de Redmi Note 8 için göndermiştik. Bakalım çok gönderen olursa inşallah o telefon modellerini eklerler.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,931
Türk Telekom kaziktir desteklenmiyor niye vodafone geçtim.

orkun74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Biz de Redmi Note 8 için göndermiştik. Bakalım çok gönderen olursa inşallah o telefon modellerini eklerler.
redmi note 8 wifi destekleyen cihazlar arasına eklendi türk telekomda
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türk Telekom kaziktir desteklenmiyor niye vodafone geçtim.
ben de fiyat itibariyle mecburi telekom kullanıyorum yıllardır turkcell müşterisiydim ve aşırı memnundum oysa ki

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,931
Türk Telekom faturaz dayiytim 27 paket yeni eski müşteri 40 tldir Vodafone zam yaptılar 7 GB 8 yaptılar.

orkun74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Türk Telekom faturaz dayiytim 27 paket yeni eski müşteri 40 tldir Vodafone zam yaptılar 7 GB 8 yaptılar.
vodafone nasıl türj telekomdan iyi mi çekim gücü ve paketler ne durumda ben hazır kart sevmem faturalı paket kullanıyorum ona göre bilgi verir misin ve vowifi desteği var mı huawei p20 lite cihazın vodafonede turkcellde vardı ama vodafonede var mı bilmiyorum

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
redmi note 8 wifi destekleyen cihazlar arasına
Sitesinde destekleniyor yazıyor ama aktifleşmiyordu. 2 hafta önce falan Türk Telekom'u aradım. Redmi Note 8 desteklenen cihazlardan değil, dedi. Niye sitenizde destekleniyor yazıyorsunuz, dedim. İlgili birimlere iletiyorum, dedi. O günden sonra tekrar denemedim. Ama düzelttiklerini sanmıyorum.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,931
Vodafone hız konusanda iyi değil gece iyi çekim gücü iyi 750 dk SMS 250 9 GB 29 TL .

orkun74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Sitesinde destekleniyor yazıyor ama aktifleşmiyordu. 2 hafta önce falan Türk Telekom'u aradım. Redmi Note 8 desteklenen cihazlardan değil, dedi. Niye sitenizde destekleniyor yazıyorsunuz, dedim. İlgili birimlere iletiyorum, dedi. O günden sonra tekrar denemedim. Ama düzelttiklerini sanmıyorum.
peki cihaz ayarlarında vowifi veya wifi arama olarak gözüküyor mu bi kontrol et

Vodafone hız konusanda iyi değil gece iyi çekim gücü iyi 750 dk SMS 250 9 GB 29 TL .
en iyisi turkcell Vr ya çok özledim özellikle yeri doldurulmayanlar şunlar internetsiz bipten mesaj 2 bol hediye İnternet 3 çalarken dinlet 4 lifeboz 5 turkcell tv 6 vınn vınn ı önceden kullanırdım şuan elimde kaldı öyle format da atamıyorum bu arada bilen varsa hazır yöntemi de söylesin nasıl formatlaanır biçimlendir seçeneği yok sağ tıklayınca

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
peki cihaz ayarlarında vowifi veya wifi arama olarak gözüküyor mu bi kontrol et
Turkcell'de hem VoLTE hem WiFi Arama kullanılabiliyordu ve telefon ayarlarında ikisi de çıkıyordu.
Türk Telekom'da sadece VoLTE ayarı çıkıyor. Onu da aktifleştirsen de çalışmıyor.

orkun74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
üstteki dediğim ayarları yap en baştaki mesajda dediklerimi ardından online işlemler gir sonra sağ üstten daha fazla seçeneğine tıkla sonra ayarlar tıkla hat resetlemeye bas 3 dakikada resetlenir telefonu yeniden başlat 4.5g çeken yere geç büyük ihtimal özellik aktif olur

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
üstteki dediğim ayarları yap en baştaki mesajda dediklerimi ardından online işlemler gir sonra sağ üstten daha fazla seçeneğine tıkla sonra ayarlar tıkla hat resetlemeye bas 3 dakikada resetlenir telefonu yeniden başlat 4.5g çeken yere geç büyük ihtimal özellik aktif olur
Eşimin Türk Telekom hattında sorun oluyordu. Eve gidince demeyeceğim inşallah.

orkun74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
En iyi turkcel hız konusanda herkes den daha iyi.
evet odamda normalde bizim binada hat çekmiyordu ama turkcelle 4.5 g yi görüyordum hızı da çok iyiydi bu arada sen miydin diğer arkadaş mı ne hız iyi değil dedi Vodafone nin aslında o operatörlere bağlı yaptığı yatırımlara şehir hastanesinin orda ankarada cillop gibi yanlış hatırlamıyorsam 11 mb çeken türk telekom evde 1 i zor görüyor iyi yatırımı dikkat çeken yerlere yapıyorlar ama turkcell her yere yatırım yapıyor ama parası da sağlam şurdan anlaşılıyor turkcellin kalitesi ev internetim superonline ama daha önce ttnet kullandım ama aşırı ping sürekli kesilmeler vardı bilgim kadarıyla epey derecede kesilmeyi ve pingi azalttım ama ne kadar azaltırsam azaltiyim bi superonline olamıyor 17 ping gördüm şuana kadar yoğunlukta iki kişi kullanırsak zorlasan 90 ping o da online oyun açık olursa bu arada turkcell yazılımın gerçekten ehli adsl altyapımız yani Türk Telekoma ait ama adamları türk telekomda bile kesilmeyi ve pingi engelliyor fiyat sorunu olmasa saniye durmam turkcelle geçerim

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,931
Burda yaziyorum Ping çıkması sebepleri arka bişey indiyorsunuz yada hat değerli normal değildir arıza kaydı oluşturun ama Technopat yaziyorum hat değerli normal değil. Arıza kaydı oluşturun diyorum ban yiyorum.

Burda yaziyorum Ping çıkması sebepleri arka bişey indiyorsunuz yada hat değerli normal değildir arıza kaydı oluşturun ama Technopat sosyal yaziyorum hat değerli normal değil. Arıza kaydı oluşturun diyorum ban yiyorum.

Son düzenleme:

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Hat Restlemeye tıkladığımda "İşleminiz gerçekleştirilemiyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyin." uyarısı verdi.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
bu sms kodlarını tekrar dene hala olmuyorsa türk telekoma söyle sitenizde gördüm böyle ama sonuç yok diye
Türk Telekom'a söyledim ama Xiaomi Redmi Note 8'e VoLTE ve VoWiFi desteklerinin olmadığını söyledi. Sitelerinde desteklendiği şeklinde yazdığını da söyledim. Müsait bir vakitte BTK'ya şikayet edeceğim. Sitelerindeki yalan bilgiden dolayı.

orkun74

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Türk Telekom'a söyledim ama Xiaomi Redmi Note 8'e VoLTE ve VoWiFi desteklerinin olmadığını söyledi. Sitelerinde desteklendiği şeklinde yazdığını da söyledim. Müsait bir vakitte BTK'ya şikayet edeceğim. Sitelerindeki yalan bilgiden dolayı.
sana şunu anlatim bazen telefon güncelleme alır da düzelir bazen de bu sms kodlarıyla bende de turkcelliyken p20 lite desteğimiz yok dedi ben sürekli böyle sms kodları ve uğraşarak açtım onlar da şaşırdı desteğimiz yok demişlerdi sonradan sitelerine girdim p20 lite desteklenen cihazlara eklenmiş ben yaptıktan sonra bu adımları son kez şu başta hani konunun en başında yazdığım kodları dene ama süreleri tam bekle sabırla olmazsa ara hallederler hala edemezlerse ama et haklısın

phasan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Sony xz premium vowifi özellik var ama bizim ülkede hiç bir gsm firması ası açmadı

phasan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Degerli musterimiz, WiFi ARAMA servisiniz mobil hattiniza tanimlanamamamistir. Cihaziniz WiFi ARAMA uyumlu degildir. Turk Telekom Grup Magazalarina gelerek uyumlu cihaz bilgisini alabilirsiniz. B001
Ben de bu uyarıyı veriyor halbuki benim telefon sony xz premium umarım destek verir

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415

Bugün Türk Telekom'da VoLTE ve WiFi Arama (VoWiFi)'yi tekrar aktive etmeyi denedim.

Ne zaman çözülmüş bilmiyorum ama problem çözülmüş. Şu an Hem VoLTE hem WiFi Arama'yı aktifleştirdim. Artık kullanılabiliyor.

Aktifleştirdiğim Cihaz Bilgileri:

Cihaz Modeli: Redmi Note 8 (M1908C3JG)
MIUI Sürümü: MIUI Global 11.0.8.0 (PCOMIXM)
Android Sürümü: 9 PKQ1.190616.001

Son mesajlar