Türk Telekom İnternet Hızı

Bu konuyu okuyanlar

batu05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar ben 2 ay önce T. Telekom 35mbps evde internet paketi aldım ama şimdiye kadar hiç internet hızım 35mbps olmadı çok nadiren 26mbps ye kadar çıkıyor neredeyse istediğimiz hızın yarısını alabiliyoruz. Evin altyapısı 35 destekliyor santrale de uzak değiliz ama neden bu kadar düşük hız alıyorum altyapımda sorun mu var yoksa modemin takılı olduğu internet prizi mi sorunlu yardımcı olursanız sevinirim :)

argos99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Müşteri hizmetlerini arayın. Arıza kaydı oluşturmalarına müsaade etmeyin eğer altyapınız gerçekten varsa ısrar edin. Ben bu şekilde 10 mbps'den 35 mbps'ye yükseltmiştim. Ama iç tesisatta da sorun olabilir önce onu kontrol ettirin

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Türk Telekomu arayın Olmadı ariza kaydı bırakın..

Nazmi Doruk

Asistan
Reaksiyon puanı
64
Müşteri hizmetlerini arayın. Arıza kaydı oluşturmalarına müsaade etmeyin eğer altyapınız gerçekten varsa ısrar edin. Ben bu şekilde 10 mbps'den 35 mbps'ye yükseltmiştim. Ama iç tesisatta da sorun olabilir önce onu kontrol ettirin
hocam biz 75 mbps diye aldık modemi bilgisayara soksam bile 13 mbps geçmedi sizce bende yapsam olurmu ?

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Agam benim ki 16Mb indirme hızı gösteriyor.Ama indirme başlatınca 572 kb oluyor .Nasıl düzeltirim.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
eve ilk interneti 2007 yılında bağlattım o zamanlar ttnet ismi şimdi türk telekom. 2007 yılından 2018 yılına kadar hep türk telekom kullandım. 2007 yılından 2018 yılına kadar her zaman söyledikleri hızın 4'te 1'ini verdiler. örneğin anlaşmam 16 mbps ise 4 mbps fazla hız alamıyordum. anlaşmam 8 mbps ise 2 mbps fazla hız alamıyordum. alt yapım 35 mbps hızı desteklemesine rağmen bu durum böyleydi. anlaşmada verilen hızı hiç bir zaman sağlamayıp anlaşmada istenilen ücreti kuruşu kuruşuna aldıkları için en son 2018 yılında sinirlendim ve turkcell superonline geçiş yaptım. deneme amaçlı ilk 2 yıl 25 mbps hız olan paketi aldım. ve gerçekten 2 yıl boyunca her zaman 25 mbps hız verdiler. 2 yıl sonunda sözleşme bitimine yakın tekrar aradılar. 25 - 35 - 50 - 100 - 200 mbps hız seçeneklerini sundular. ve 100 mbps hız seçeneğini kabul ettim. şuan bunu kullanıyorum. internete 1 televizyon 1 laptop 4 telefon bağlı. buna rağmen en düşük aldığım hız 95 mbps yani gerçekten söyledikleri 100 mbps hızı veriyorlar. bundan sonra turkcell superonline devam. ayrıca 2 yıl 2 aydır turkcell superonline kullanıyorum bu zamana kadar 1 kez arıza verdi. bu arızada bizim ile alakalı misafir çocuğu fiber hat bağlantı kablosu ile oynadı ve kablonun ucunu kırmış bu yüzden internet gitti. arıza ekibini aradık. 2 saat içinde gelip kabloyu yenilediler ve kullanmaya devam ettik. bu da turkcell kaynaklı bir hata sayılmaz bizim hatamız. yani hatasız bir şekilde kesilme donma olmadan ve söyledikler hızda kullanıyorum. aynı şekilde mobil hattım türk telekomdu. geçen yıl istanbul depreminde hatlar gitti. ve ben türk telekom mobil hattımı 36 saat boyunca kullanamadım. ama arkadaşım turkcell olduğu için deprem olduktan 10-15 dakika sonra hattı geri geldi. bu yüzden mobil hattımıda türk telekomdan turkcelle taşıdım. yani evde türk telekom internetimi evde türk telekom televizyonumu (tivibu) ve kullandığım mobil hat türk telekomu hepsini turkcell ile değiştirdim. şuan evde turkcell superonline internet turkcell tv+ televizyon ve mobil hat olarak turkcell kullanıyorum. kafam rahat sorunsuz şekilde söyledikleri şekile kulanıyorum. turkcell vodafone türk telekom ve diğer sağlayıcılara göre biraz pahalı ama sorun yaşamak istemeyen yada bir sorunda hemen çözüm isteyen biraz daha fazla verip turkcelle geçmesini tavsiye ederim. bu bir reklam değil %100 kullanıcı yorumudur. merak edenler için turkcell superonline fiber 100 mbps sınırsız internet + tüm kanallar sinema kanalları dahil full hd tv+ aylık 149 lira ödüyorum. turkcell mobil hattım ise 15gb + 2gb hediye toplamda 17 gb + 1000 dakika + 1000 sms aylık 60 lira ödüyorum. yani aylık 209 liraya internet + televizyon + mobil hat hizmeti alıyorum. sorunsuz ve memnunum.

Son düzenleme:

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Agam benim ki 16Mb indirme hızı gösteriyor.Ama indirme başlatınca 572 kb oluyor .Nasıl düzeltirim.
Normal zaten.
Arkadaşlar ben 2 ay önce T. Telekom 35mbps evde internet paketi aldım ama şimdiye kadar hiç internet hızım 35mbps olmadı çok nadiren 26mbps ye kadar çıkıyor neredeyse istediğimiz hızın yarısını alabiliyoruz. Evin altyapısı 35 destekliyor santrale de uzak değiliz ama neden bu kadar düşük hız alıyorum altyapımda sorun mu var yoksa modemin takılı olduğu internet prizi mi sorunlu yardımcı olursanız sevinirim :)
Bahaneler güzel.
Wifi ile mi bu sonuçlar?
Ethernet ile deneyin.

argos99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
hocam biz 75 mbps diye aldık modemi bilgisayara soksam bile 13 mbps geçmedi sizce bende yapsam olurmu ?
Hocam geç yazıyorum kusura bakmayın. Öncelikle ethernet'le yani kablolu test yapmanız gerekiyor. Onun sonucunu paylaşabilirsiniz.
İndirdiğiniz şey ne kadar az indirilmişse o kadar yavaş indirirsiniz. Yani o sizin sorununuz değil indirdiğiniz şeyin serverlarının sorunu.

batu05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Screenshot_20210110_030209_com.android.chrome~2.jpg
Modem hat değerleri böyle ben bundan anlamıyorum anlayan biri varsa sorun var mı bakabilir mi

argos99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam hat değerlerinizde en fazla 26 mbps gösteriyor bunu müşteri hizmetlerine danışarak çözebilirsiniz.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Snr kötü olabilir 7'nin altında.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Evet bırakınız 4440375 numarayı arayınız.

Nazmi Doruk

Asistan
Reaksiyon puanı
64

Son mesajlar