Türk Telekom Fiber internet ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Gördüğünüz gibi binamıza gpon fiber dedikleri fiber internet geldi fakat evin içine kadar gelmesi lazım bu kutudan çıkan fiber kablo ile gpon internetin bizim dairemize fiber kablo çekilmedi ayrı birimler mi yapıyor bu görevleri ? İlk birim binaya kabloyu çekiyor herhalde. İkinci birim kutuda fiber sonlandırma işlemi yapıyor kutuyu takıyor. Üçüncü birimde evlerden kutuya Fiber kabloları çekiyor sanırsam bilen varsa cevap verirse sevinirim
f5f3bdf6cca83cc1f1a45d5c41f47a8a.jpg
3033fcee500d35b01bd8482962bf0b09.jpg

mserifselen

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Abonelik açarsan çekerler, onun dışında çekmezler.
Aynı durum var
Telekom binaya kadar fiber çekmiş fiber kablolar da var ama dairelere kadar çekmemişler ve Telekom müşterisi birisi arayıp sorduğunda biz çekmiyoruz elektrikçi çekmesi lazım denmiş ne kadar doğrudur ne yol izlemek lazım.
Abone olduğu halde çekmeyiz demişler.

Yasiin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,968
Aynı durum var
Telekom binaya kadar fiber çekmiş fiber kablolar da var ama dairelere kadar çekmemişler ve Telekom müşterisi birisi arayıp sorduğunda biz çekmiyoruz elektrikçi çekmesi lazım denmiş ne kadar doğrudur ne yol izlemek lazım.
Yeni abonelere çekiyorlar diye biliyorum, kolay aslında kendiniz de halledebilirsiniz.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Aynı durum var
Hayır ama gpon internette daire içine kadar fiber kablo gelmesi lazım o kutudan çıkıp elektrikçi fiber kabloyu çekemez hassas olduğu için

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Kablonet kendi alt yapısını kullanıyor, ondan dolayı Türk telekom ile işin yok. Fiber çekmezler.
Hocam peki fiber kabloyu elektrikçi çekemez diye biliyorum ben çünkü hassas olduğu için evin içine kadar gelmesi gerek fiberin eminmisiniz elektrikçinin yapacağına

Yasiin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,968
Hocam peki fiber kabloyu elektrikçi çekemez diye biliyorum ben çünkü hassas olduğu için evin içine kadar gelmesi gerek fiberin eminmisiniz elektrikçinin yapacağına
Benim bildiğim çeker niye çekemesin ki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@AMC en net cevabı verir, bu işin içinde kendisi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...