türk telekom fiber internet döşeniyor

ArKaDaTa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
ark
arkadaşlar sanırım şanslıyım. mevcut altyapımın kapasitesi 82 mbps iken bir de üstüne çevrede sadece bizim sokağa evlere kadar fiber döşeyecekler. karşı tarafta gördüğünüz vdsl dolabı. bu yapım aşamasında olan ise yeni fiberimiz sanırsam. telekomla görüştüm. bu altyapıda hızlı internet kullanmanın daha mı ucuz olacağını sordum. aklıma türknetin ve kablonetin kendi altyapılarıyla fiber interneti uygun fiyata vermeleri geldi. müşteri hizmetleri de evet öyledir uygun olur dedi. bu 100 mbps fiber altyapısının fiber paketlerinin fiyatları nasıl olur ne olur sizce kullanan bilen var mı ?

Son düzenleme:

Yasiin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,968
Türknette 85 TL, ilk 6 ay 1000/1000 veriyorlar.

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
Ben sizin yerinizde olsam;
Superonline veya Kablonet seçerdim.
Türknete bir kere bulaştım bir daha bulaşmazdım.

Ama önerim;
Taahhütsüz olduğu için Türknet i bir ay deneyin. Sorun olmazsa kullanın. (Ama asla ve asla türknete bulaşmayın ben uyarımı yapayım)
Sorun çıkmazsa ne iyi.

Ama sorun olursa direkt ayrılın. Önceliğinize göre superonline veya kablonet e geçin.

Özgür Ç..

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Fiber ise 1000/1000e yakın hız alıyorsun ama 85tl ye falan değil 300tlyi geçen bir fiyatı var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama önerim;
Taahhütsüz olduğu için Türknet i bir ay deneyin. Sorun olmazsa kullanın. (Ama asla ve asla türknete bulaşmayın ben uyarımı yapayım)
Sorun çıkmazsa ne iyi.

Ama sorun olursa direkt ayrılın. Önceliğinize göre superonline veya kablonet e geçin.
Modem ayarlarını yapmayı bilmeyip turknet laf atan çok fazla kişi var siz nasıl sorunlar yaşadınız?

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
Fiber ise 1000/1000e yakın hız alıyorsun ama 85tl ye falan değil 300tlyi geçen bir fiyatı var.

Modem ayarlarını yapmayı bilmeyip turknet laf atan çok fazla kişi var siz nasıl sorunlar yaşadınız?
?? Modem ayarını bilmesem konuya mesaj yazmazdım.

Bende kesinti oldu. Ek kablodan vs değil türknetten. SNR değerini 30 a çekersem hız 16 ya düştü. Daha düşük olunca kesinti devam etti. Günde 10-15 kez kesinti oluyordu. Modemden kaynaklı değil modem şuanda tıkır tıkır çalışıyor.

Kablonet e geçtim çok memnunum. Hatta ben modemin arayüz şifresini bilmiyorum bile o kadar.
Eskiden günüm modem arayüzünde geçerdi.
Gerçekten hatırlamam iyi oldu bir bakayım belki güncelleme falan gelmiştir.

85 tl?

Özgür Ç..

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
SNR değerini 30 a çekersem hız 16 ya düştü
Snr ayarından tut db ayarlarına kadar yapılması gerekiyor yoksa sizin gibi kesilmeler oluyor özellikle db ve hangi modda çalıştığı çok fazla kesintiye neden olabiliyor sizinki de modem ayarını yapmadığınız için gibi geldi.

Yasiin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,968
?? Modem ayarını bilmesem konuya mesaj yazmazdım.

Bende kesinti oldu. Ek kablodan vs değil türknetten. SNR değerini 30 a çekersem hız 16 ya düştü. Daha düşük olunca kesinti devam etti. Günde 10-15 kez kesinti oluyordu. Modemden kaynaklı değil modem şuanda tıkır tıkır çalışıyor.

Kablonet e geçtim çok memnunum. Hatta ben modemin arayüz şifresini bilmiyorum bile o kadar.
Eskiden günüm modem arayüzünde geçerdi.
Gerçekten hatırlamam iyi oldu bir bakayım belki güncelleme falan gelmiştir.

85 tl?
İlk 6 ay evet. Türknetin forumlarında gördüm. İlk 6 ay 1000/1000 veriyorlarmış.

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
Snr ayarından tut db ayarlarına kadar yapılması gerekiyor yoksa sizin gibi kesilmeler oluyor özellikle db ve hangi modda çalıştığı çok fazla kesintiye neden olabiliyor sizinki de modem ayarını yapmadığınız için gibi geldi.
Vay bee ben 5 ay aradım bulamadım siz daha hat değerlerine bakmadan buldunuz.
Aynı ayarlarda şuanda tıkır tıkır çalışyor. Tüm forumlardaki tüm videolardaki çözümleri denedim denemeden yazmam. Az biraz takip eden biri kaç tane konu açtığımı görmüştür.

Özgür Ç..

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Kablonet için bir şey deniyorum zaten sadece turknet fazla nazlı bir sağlayıcı fazla ayar gerekiyor diye kablonetinde akşam düşürme sorunu var mesela akıllı sınırsız paketlerinde.

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
Kablonet için bir şey deniyorum zaten sadece turknet fazla nazlı bir sağlayıcı fazla ayar gerekiyor diye kablonetinde akşam düşürme sorunu var mesela akıllı sınırsız paketlerinde.
Bu aralar düşmüyor nedense.

Ve bu sorun değil ki zaten sözleşme yaparken söylüyorlar.

ArKaDaTa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20

Ama önerim;
Sorun çıkmazsa ne iyi.

kablonet bulunduğum mahallede hiç yok. superonline'nin bir anlamı yok telekom varken ki kendi altyapısı da yok. türknet'e de geçmeyi düşünüyordum ancak şu fiberden sonra vazgeçtim.

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
kablonet bulunduğum mahallede hiç yok. superonline'nin bir anlamı yok telekom varken ki kendi altyapısı da yok. türknet'e de geçmeyi düşünüyordum ancak şu fiberden sonra vazgeçtim.
O zaman Telekoma devam.

Yasiin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,968
Fiberde fiyat bakımından Türkneti öneririm, fiberde fazla sorun yaşamazsınız.

Yasiin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,968
türknet altyapısı da yok ancak nasıl fiber alacağım ki ? vdsl 80 alabilirim en fazla.
Türk telekom çektiyse alt yapıyı alırsın, türknet Türk telekom alt yapısı üzerinden hizmet veriyor zaten. Telekomun fiberi binana kadar döşemesi yeter.

Laufeyson

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,063
Çoğu kullanıcıda düşüp sizde düşmüyorsa faturaya yansıtma olabilir, kablonette işleyiş nasıl bilmiyorum ama.
Efı söylemese haberim olmayacaktı. Düşmüyor dedi ben de ne kadar şanslısın be demiştim. Sonra hız testi yapınca anladım.

Yasiin

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,968
Efı söylemese haberim olmayacaktı. Düşmüyor dedi ben de ne kadar şanslısın be demiştim. Sonra hız testi yapınca anladım.
Belkide telekomun uploadları arttırdığı gibi de kablonette bir süreliğine hız düşümlerini kaldırmıştır.

ArKaDaTa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Türk telekom çektiyse alt yapıyı alırsın, türknet Türk telekom alt yapısı üzerinden hizmet veriyor zaten. Telekomun fiberi binana kadar döşemesi yeter.
telekom %100 fiber altyapısınıda mı kiralıyor diğer iss'lere ? öyleyse süper..