Haber Türk SİHA'ları Financial Timesda

alpsadik

Nothing is true, Everything is permitted
Yönetici
Moderatör
Karabağ Türkiye üretimi askeri silahların kullanıldığı son yer oldu. Onlarca yıl süren Dağlık-Karabağ belirsizliği, Azerbaycan Ermenistan arasında yeniden alevlendi. Bu savaşta, savaş tarihine yeni bir silah eklendi.

Azerbaycan ordusu, Türk yapımı SİHAlarını Ermenileri tespit etmek, ve hava saldırıları yapmak için ağır bir şekilde kullanıyor.

Dağlık-Karabağ Türk SİHAlarının savaş alanına girdiği 5. Bölge oldu. Türk SİHAlar buradan önce de Suriye,Libya, Kuzey Irak ve Doğu Akdenizde görev almıştı.

Türkiyenin drone teknolojisi 20 yıllık bir birikimin meyvelerini savunma sanayii adına verirken aynı zamanda Türkiye bu gelişmeleri, askeri konuda batıya bağımlılığını azaltmak için yapıyor.Bu durum Türkiye’yi SİHA konusunda Dünyada büyük bir güç yapmış durumda. Günümüzde ülkedeki verilen çaba ise, yerli bir savaş jeti üretmek.

Amerika merkezli Mitchell Institute analisti Dan Gettinger bu konuda “Türkiye Amerika, İsrail ve Çini bu konuda geçmedi fakat, bu 3 ülkeyle de büyük bir rekabete girmiş durumda” dedi.

Türkiyenin SİHA güçleri daha agresif bir dış politika için Recep Tayyip Erdoğana son yıllarda güç verirken, Türkler bu sayede Milli odaklarına daha hızlı ulaşmayı hedefliyor.

Çok uzun olduğu için hepsini çevirmedim. Haberin bir bölümünde de TERÖR ÖRGÜTÜ PKK hakkında 1984 den beri Türkiyeyle savaşan Kürt grubu olarak yer verilmiş.

Haberin kaynağı; Subscribe to read | Financial Times

Son düzenleme:

alpsadik

Yönetici
Moderatör
SİHA mı oda ne ola ki ?
Şu Damadın üretti boş oyuncaklar heralde !!!

Hatta Türkiye PKK'ya karşı kullanmasın onları vurmasın denilen şeyler değil mi ?
Allah aşkına bir tane yapıcı yorum yapalım tartışma çıkarmadan, sakin sakin. Hem de o hayırlı damat.

alpsadik

Yönetici
Moderatör
Sİzin bu tarz konu açtığınızı görünce elim ayağım titredi birden heyecandan ne yazacağımı şaşırdım.
Olumsuz mu olmuş yorumum ?
Yoo baya olumlu.

Ya ben anlatamıyorum ya siz anlamıyorsunuz. Benim tek görüşüm var. Vatanımı milletimi sevmek. Vatanı sevmek de sadece mağlum yere oy vermekle olmuyor. Keşke her gün böyle haber çıksa da ben de gelip burada bağıra çağıra paylaşsam. Konu siyasete girer biraz daha anlatırsam. İyi forumlar.

Usain

Dekan
Emektar
Yoo baya olumlu.

Ya ben anlatamıyorum ya siz anlamıyorsunuz. Benim tek görüşüm var. Vatanımı milletimi sevmek. Vatanı sevmek de sadece mağlum yere oy vermekle olmuyor. Keşke her gün böyle haber çıksa da ben de gelip burada bağıra çağıra paylaşsam. Konu siyasete girer biraz daha anlatırsam. İyi forumlar.
Hükümet şakşakçısı değilsen vatan hainisin.

alpsadik

Yönetici
Moderatör
??

Türkiye / Gündem bölümündeyiz ve aylar sonra bir mod adayımız olumlu bir haber paylamış Neden siyasete sarmaya çalışıyorsunuz İnatla.

Size VATAN HAİNİ diyen mi oldu ?
D9vaNFuXUAAlNiv.jpg

TheTruthHurts

Profesör
SİHA’larımızın süper güçlerle rekabetli olması gurur verici. Elbette Gettinger’ın da dediği gibi henüz o konuda ABD ve Çini geçemedik ama yinede iyi sonuçlar alıyoruz ve belli durumlarda çok yardımcı oluyor.

alpsadik

Yönetici
Moderatör
SİHA’larımızın süper güçlerle rekabetli olması gurur verici. Elbette Gettinger’ın da dediği gibi henüz o konuda ABD ve Çini geçemedik ama yinede iyi sonuçlar alıyoruz ve belli durumlarda çok yardımcı oluyor.
Dünyadaki konumumuzu düşündüğümüzde rekabeti bırak onların yaptığına alternatif sistemler bile bence bizim için başarı olurdu. SİHA gibi yeni gelişen teknolojilere önem vermemiz cidden çok güzel.Malum elektrikli arabalar da daha çok yeni. Umuyorum benzer bir başarıyı TOGGda da görürüz.

TheTruthHurts

Profesör
Dünyadaki konumumuzu düşündüğümüzde rekabeti bırakmak onların yaptığına alternatif sistemler bile bence bizim için başarı olurdu. SİHA gibi yeni gelişen teknolojilere önem vermemiz cidden çok güzel.Malum elektrikli arabalar da daha çok yeni. Umuyorum benzer bir başarıyı TOGGda da görürüz.
Aynen öyle. Umarım kısa bir sürede daha da gelişirler.

Bize modernize edilmiş bir yerli araba da lazım. Bundan dolayı TOGG’dan ümitliyim.

Andromedavor

Profesör
Cezalı
Daha sevinmeyi bile bilmiyoruz. Türkiye'de önemli ve olumlu daha pek çok gelişme yaşanıyor. Her şey güllük gülistanlık değil ama düşmanımız çok. Dış minnaklar yapıyor bizi kıskanıyorlar deyip goy goy yaptığını zannedenlerde var.
Allah bu kutlu devlete zeval vermesin.

Usain

Dekan
Emektar
Daha sevinmeyi bile bilmiyoruz. Türkiye'de önemli ve olumlu daha pek çok gelişme yaşanıyor. Her şey güllük gülistanlık değil ama düşmanımız çok. Dış minnaklar yapıyor bizi kıskanıyorlar deyip goy goy yaptığını zannedenlerde var.
Allah bu kutlu devlete zeval vermesin.
Şu konuda herkes övgülerini dile getirirken işi siyasete taşımaya çalışan tek kişi ozkank.