• GM 22 Plus kutusundan çıkıyor!

    Yerli akıllı telefon üreticisi General Mobile, GM 22 serisini tanıttı. Peki serinin güçlü modeli GM 22 Plus, kullanıcılara neler sunuyor?

Türk Ordusu ve Bayraktar Yemen'de! Husiler Türkiye'ye Saldıracak İddiası

Bu konuyu okuyanlar

N-13

Value loyalty above all else.
Yönetici
Moderatör
Katılım
15 Kasım 2020
Mesajlar
4,870
Çözümler
28
Reaksiyon puanı
7,934
Puanları
113
Yaş
18
Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve birçok kaynağın verdiği bilgilere göre Suudi Arabistan'ın Türkiye'den büyük bir talebi var: Bayraktar TB2 SİHA. Bu talebin altında yatan sebep belliyken ortaya atılan başka bir iddia daha var: Türk askeri Babülmendep boğazında.

maxresdefault (2).jpg


Kaynaklara göre Suudi Arabistan'ın Türk İHA/SİHA'lara karşı olan isteği Karabağ savaşı sonrasında başladı. Aslında Karabağ savaşının bize net bir şekilde gösterdiği bir şey vardı: Türkiye, yeni bir devrin başlangıcına imza atmıştı ve İHA/SİHA'lar ile ölümcül denebilecek bir güce ulaşmıştı. Bunlar ise Suud yetkililerin İHA satın almayı istemesine sebep oldu.

Tahran merkezli bir kaynaktan ise Türkiye'ye tehdit niteliğinde bir cevap geldi. Kaynaktan gelen cevap şu şekilde:​
  • "Dost ve komşu Türkiye'ye mesajımız var. Türkiye Yemen'deki savaşa katılırsa, Husiler uzun menzilli füzelerle Türkiye'de felakete sebep olacak."​
Yemen'deki BAE destekli Güney Geçiş Konseyi'nin Başkan Yardımcısı ise şunları söyledi:​
  • "Babülmendep boğazında Türk askeri hareketliliği yaşanıyor. Türk ordusunun Babülmendep boğazında Türk hakimiyeti için askeri koordinasyonu mevcut. Türkiye'nin burada Al-ıslah ile yapmış olduğu askeri işbirliği bütün Arap ülkeleri ve dünya için tehlike oluşturuyor."​
Sayın Erdoğan'ın Suudi Arabistan'ın İHA talebinde bulunduğunu söylemesi sonrasında Yemenli analistten bomba iddia geldi: Bayraktar TB2 Yemen'de!

TurkEY-military-drones-1280x720.jpg


Bayraktar TB2 Yemen'de Mi?
Analistin yaptığı açıklamaya göre son çatışmalarda hava araçlarının rolündeki değişiklik ve atışların çok daha isabetli olması, üçüncü bir tarafın, TB2'lerin savaşa dahil olduğunun kanıtı. Analist, Suudi Arabistan'ın yalnız kalması sonrasında Türkiye'ye sarıldığını dile getiriyor.

Suudi Arabistanlı muhalif ise Bayraktar İHA'ların Suudi Arabistan'ın Taif üssüne geldiğini belirtti. Suud ekiplerine İHA eğitimi verilirken İHA'ların savaş alanında test edildiği ve büyük bir başarı elde edildiği belirtiliyor.

 
Son düzenleme:

HÜDHÜD

Rektör
Katılım
5 Mayıs 2017
Mesajlar
10,148
Reaksiyon puanı
6,619
Puanları
113
Hadi hayırlısı, harekette bereket vardır 😇🙃
 
Üst