Türk Insanı Parti Konusunda Neden Böyle

Bu konuyu okuyanlar

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
Türkiye hava-hava füzelerini tanıttı TEI-TJ300 motorunu tanıttı yorumlar hep şöyle : ne var abd de yapıyor , bizim ne işimize yarayacak , buna harcanan paraları bize verseydiniz. TOGG ödül kazandı balon diyenden yalan araç diyene kadar ve az 5-10 kişide değil binlerce kişi . Ülkenin birşey başarması neden insanların zoruna gidiyor 13 yaşındaki çocuk hayatı boyunca bir işverenle konuşmamış ülkenin %51 i asgari ücretli diyor (asgari ücret olarak gösterildiği zaman işveren vergiyi daha az ödüyor maaşın kalanını prim olarak veriyor) elinde 7000 tl lik telefon var pc ilanının altına biz fakiriz 15 senelik pcm var diyor. bilgisayar parçalarında %18 kdvden başka vergi yok bunu bilmeyen geliyor orda vergileri azaltında alalım diyor. (ben kimseyi savunmuyorum fakat kötülerken mantıklı kötülesinler yaptıklarını kötülesinler ) türkiye bir silah yapıyor ne gerek var diyor bir sonraki yunan gönderisinde sizi denizde yüzdürürüz yazıyor, kimse CB ye hakaret edemez adam küfür ediyor ceza yiyince CBnİn PaRaSıBiTtİ öbürü muhalefet partinin başkanının adını çevirerek hakaret ediyor öbürü başka parti zamanında açılmış olan fabrikalar sayesinde elde ettiği geliri dağıtan başkanı övüyor . bu insanlar niye böyle?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,072
Parti severim meşe kenarında kızlı oğlanlı felan Dum tıs dum tıs.
Bide Part severim. Part 1 vol 3 olanlardan. :D

Bu arada hakkatten mi CB'nın parası bitti? Aliyev ne güne duruyor? Yollarız 50-100 Milyar dolar

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
Parti severim meşe kenarında kızlı oğlanlı felan Dum tıs dum tıs.
Bide Part severim. Part 1 vol 3 olanlardan. :D

Bu arada hakkatten mi CB'nın parası bitti? Aliyev ne güne duruyor? Yollarız 50-100 Milyar dolar
:D ben partilerin hiçbirini sevmem fakat parti tutacağım diye ülkeyi kötüleyenler var

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
:D ben partilerin hiçbirini sevmem fakat parti tutacağım diye ülkeyi kötüleyenler var
Haklısınız kötülemekten isyan etmekten ziyade desteklemeleri gerekir biri hayır deyince milyonlarcası hayır diyor bu sosyal medya çoğunluk ne derse insanlar o doğrudur diyor ki bu yanlış bir düşünce İnkılapçılık yani ülkeyi geliştirme ileriye götürmeye önem vermeliyiz

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Olaylara sırf parti gözü ile bakanlar oldukça işimiz zor...

Adamların gözü o kadar dönmüş ki. TOGG'u Cumhurbaşkanı yapıyor sanıyor sırf o yüzden kötülüyor sakın almayın aldırmayın diye kampanyalar yapıyor. Veya Kanal İstanbul'u sırf AKP hükümeti istedi diye karşı çıkanlar var.
Yada Akdenizde Karadeniz'de petrol doğalgaz bulunmasın diye dua edenler var. Aman bulunurda ekonomi düzelir flan biz hiç seçim kazanamayız diye.
Yada ekonomi iyice zora girsin. Türkiye'nin arası Rusya ile İran ile veya Yunanistan ile bozulsunda gerekirse savaş haline gelelim dolar 10-15 TL ye fırlasın ama hükümet gitsin diyebilecek insanlar var.

Sistem o yapmasın yapamasın üstüne oldukça işimiz zor...

Mesela daha yakın zamanda Hulki Cevizoğlu var herkes tanır siyaseten Atatürkçü birisidir ve Atatürk hakkında bir sürü kitabı vardır. Hem gazeteci hemde akademisyendir bilgili kültürlü birisi. Çıktı Ben Atatürkçü birisi olarak Kanal İstanbul'u destekliyorum dedim. Aman Allah'ım bu nasıl bir linç kültürüdür adama demedikleri kalmadı. Adam diyor ki olmamasını istemeyen karşıma çıksın medeni bir şekilde tartışalım ama yok sen AKP projesini destekledin sen Atatürkçü olamazsın satılmışsın dönmüşsün vb ne hakaretler. Neden projeye karşısın dedimi net cevapta yok.

Veya Sol tandanslı bilinen bir sanatçı geçenlerde Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın ile bir Türkü syapıyorlar düzenlemesini flan yapıyorlar birlikte düet yapıyorlar. Aman Allah'ım bir linç başladı sen nasıl adamsın onlarla nasıl Türkü söylersin diye. Türkü la altı üstü bir düet yaptı bir linç yedi bir saldırı yedi. En son çıkıp özür diledi adam pişmanım kusura bakamyın flan tarzı açıklamalar yaptı. ( Resmen mahalle baskısı ile geri adım attı döndü. ) Onlar bizim kanlımız onlara yağmurlu havada su yok gibi lanse edilen sistem.

Sonra biz neden birlik olmıyoz veya ortak hareket edemiyoz derler. Veya Alevi sanatçılar bir ara İbo Show'a çıkmıştı. Gene bir linç kültürü Alevi insanlar CHP'lidir AKP'li İbrahim Tatlıses'in programına nasıl çıkarlar diye linç yediler....