Türk insanı otomobil alırken hangi rengi tercih ediyor?

ShiftDelete.Net

Teknolojiye dair her şey!
Lider dijital pazarlama platformu SEMrush’ın verileri araç satın almada ilk tercihimizin kırmızı olduğunu, ancak satın alma sürecindeki diğer dinamiklerin bu seçimi değiştirdiğini ortaya çıkardı. Kırmızıyı sırasıyla mavi, sarı ve siyah takip ediyor. İnternette aranan kelimeler üzerinde araştırma yapan ödüllü dijital pazarlama platformu SEMrush, Türkiye’de son 1 yıl içinde yapılan araç rengi arama sonuçlarını ortaya koydu. […]

Haberin devamını okumak için görsele tıklayabilirsiniz.
 

Creative

Patr10
Yönetici
Admin
Biz genellikle Beyaz rengi tercih ediyoruz. Bakarsanız Türkiye'de genellikle beyaz renk ağırlıklıdır. Çünkü sebebi ise bizde ki firmaların renk farkı almalarından kaynaklanır. Beyaz haricinde olan araçlardan bazı firmalar ek fiyat almakta.
 

kmurat

Dekan
Beyaz renk sıcaklığı yansıttığı için güneyde tercih sebebi. Önceden okuduğum bir makalede Türkiyede satılan araçların 60% nın beyaz olduğu yazıyordu. Antalya veya Muğla'ya arabanız ile giderseniz elinizi arabanızın üstüne bir değdirin ve aradaki farkı his edin. Bir de siyah tercih edenler var, onlar genelde "Kurtlar Vadisi" hayranı, yada önemli adam olma hayali kuruyorlar. Ek ücret Metalik boyalar için istenir aslında.
 

SwateR

Rektör
Yeni araç alırken Beyaz ve Füme arasında kaldım. Baktım her yer beyaz araçla dolu. Farklı olsun diye Füme tercih ettim.
Tabi aracı temiz tutmak gerekiyor aksi halde belli ediyor kiri ama göze almıştım bunu. Aracı yıkayında gölgede filan fena gösterişli oluyor.
 

kmurat

Dekan
Kişisel tercihim de beyaz oluyor. Çünkü alabileceğim arabaların klimaları olmuyor. Ama en sevdiğim renkler Metalik mavi ve Metalik yeşil.
 

barnes07

Üyecik
Türkiye'de ucuz olduğu için beyaz ve siyah çok var. Ondan sonra kırmızı ve gri görülür. Mavi renkleri son senelerde artmaya başladı. En az ise Yeşil ve Kahve tonları var.
 
Üst