Türk Girişimciden Multi Touch

Bu konuyu okuyanlar

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
http://video.google.com/videoplay?docid=-4958906836406797697&ei=_QNZSbjWEab8iALCyqmQBg&q=let+vision

Let Vision içinde bulundurduğu yüksek teknoloji ve yazılım sayesinde klasik anlamda bildiğimiz 1 bilgisayar + 1 fare oluşumuna yeni bir bakış açısı getirmiştir. Bundan sonra Let Vision + çok kullanıcı denilebilir.

Ürünlerimizin herhangi bir yerinde istediğiniz kadar kullanıcı ile istediğiniz kadar uygulamayı aynı anda çalıştırabilir ve kontrol edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, siz ekranın bir bölümünde oyun oynarken, diğer bir kullanıcı fotoğraf albümüne bakabilir. Üstelik bunların hepsi parmaklarınızın ucunda...

Let Vision ürünleri sayesinde interaktif görselliğin tüm zenginliklerinden hayal gücünüz dahilinde faydalanabilirsiniz.

http://www.letvision.com/

Microsoft'un Surfface'i ile benzerlik gösteriyor, Geleceğin teknolojisinin bir Türk tarafından da geliştirilmeye çalışması mutluluk verici. Kendisine bu yolda başarılar diliyorum.

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
hiçdeğilse bunu yurtdışından almaktansa kendimiz üretiriz belki...

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Süper bir çalışma olmuş helal olsun, umarım reklam ve pazarlama konusunda da sıkıntı yaşamazlar.
Böyle çalışmalar tutmalı ve Türklerin de neler yapabildiği görülmeli...

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İstersek biz de yapabiliriz. İstersek, çalışırsak ve inanırsak.

Ama copy-paste daha kolay geliyor insanlara.
Ve emek harcayıp orjinal birşey yaptığınızda ertesi gün yan komşunun bunun kopyasını çıkardığını görürseniz herhalde kendinizi emekli eder bir dağ başında koyun çobanlığını seçersiniz..

Emeğe saygı'yı forum geyiği olmaktan çıkarmadıkça sınırlı örneklerle yetiniriz.. :(

cagdasnas

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hadi Türkiyem üret üret ki kullanalım artık herşey değişsin yabancı sermayeye para gitmesin %100 destek!!!!!!

ledzeppelinfan

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
fakat dokunmatik dediği ekran dokunmatikten çok biraz daha basmatik gibi.standart pda dokunmatik ekranları gibi.üzerlerindeki algılayıcı noktaralara hafif basınçta basılarak sinyal veriliyor.iphone/ipod touchtaki gibi bi ekran kullanılırsa(masrafı fazla olur gibime geliyor) tadından yenmez.yalnız bu yorumuma sivri zekalı arkadaşlar hemen "ulen emeğe saygı göster.hemen kötülemişsin " gibi şeyler yazmadan önce söylim.kötülemiyorum.hatta çok sevindim.çok mutlu oldum.süper yapmışlar.ben sadece bi öneri verdim.niye bu kadar savunma yaptım onuda bilmiyorum :D

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
bunda bildiğimiz dokunmatik ekran kullanılmıyor sanırım...

maske500

Doçent
Reaksiyon puanı
0
böyle bi şey daha ilk galiba en kısa zamanda kullanmam lazım.ama varda ben kullanmadıysam yazıklar olsun bana :) türklerin böyle bi şeyi bırak İLK defa yapması YAPMASI bile çok çok güzel bi haber.

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Valla şoktayım harika.. Maddi manevi desteklenmesi şart, çok büyük işler yapacak bir çalışma.. Tebrikler..

ledzeppelinfan

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bunda bildiğimiz dokunmatik ekran kullanılmıyor sanırım...
bildiğimiz dokunmatiğin multi olanı diyelim.çünkü suluboya fırçası ve fincanları algılıyor.oysaki benim bahsettiğim ekranlarda sadece insan eli algılanıyor ve aşırı derecede hassaslar.sanırım elektriklenmeyle ilgili.he benim dediğim dokunmatiklerdende değilse yeni bir teknoloji olabilir.yada benim bilmediğim

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
herşeyi algılaması daha güzel bence;) Microsoftun bir sunumuna katılmıştım ekran üzerien koyduğun cisme göre müzik, masa üstü resmi değişiyordu. sadece el algılaamsı o yüzden kötü:) ama sanırsam bu ların en güzel yönü ayağımla kontrol edebilmek olcak..Düşünsenize kitap okuyosun müziği direk ayağınla değiştircen , biraz iğrenç ama hoş :))

ledzeppelinfan

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
tabii ki her cismi algılaması güzel.benim analtmak istediğimi ipod touch/iphone kullananlar daha rahat anlar.apple nin kullandığı dokunmatik ekranlar çok hassas.oysaki standart pda ekranlarına biraz basınç uygulamak gerekiyor.yani dokunmatik yerine basmatik demek daha doğru olur.eğer bu ekran apple gibi çok hassas ve diğer dokunamatik ekranlar gibi herşeyi algılıyorsa(sanmıyorum.bi elektriklenme lazım) süper birşey.şu teknoloji hayatında bişeylerden ödün vermeden başka birşey yapamıyoruz ki zaten :D

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
çok güzel makinaymış vede bi türkün bunu yapması çok güzel bişey

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Tebrikler... :icon_:

lerenler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar nette gezerken forum sayfasini gordum ve gercekten gorusleriniz hosuma gitti.Hepinize tesekkur ederim. oncelikle merak edilen bir husus var onu acikliga kavusturuyum ekran yuzeyinde sensorler yok yani aslinda sizin basinc ugulamaniz yada uygulamamaniz onemli diil cunku sistem goruntu algilamaya dayaniyor boylelikle parmak ve objeler tanimlanabiliyor.
Hepinize desteklerinden dolayi tesekkur ederim.

Levent ERENLER

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Merhaba Levent bey, Çalışmalarınızdan dolayı bir daha tebrik etmek isterim. Öncelikle geleceğin teknolisi olarak gördüğüm bu teknoloji üzerinde çalışma yapmanız gerçekten guru verici. Bende videodan anladığım kadarı ile küçük kameralar ile Bu teknolojiyi sağlıyorsunuz. Sormak istediğim bir kaç soru var, Yazılım olarak çalışma yapacakmısınız? Yani Yeni bir Sistem türü ortaya koymanız şimdilik mümkün mü? Eğer böyle bir şey yaparsanız MS surface'in tahtını cidden sallarsınız. Eğer işletim sistemi için daha erken diyorsanız şu gelişmeleride şuan ki sisteme eklemenizi tavsiye ederim. Mesela video da bardak koyduğunuzda sadece görsel efektler oluşuyor. Benim isteğim, bir kablosuz iletişime sahip olan herhangi bir multimedia aracı ile konuşabilmesi sistemin, yani Bir Cep telefonu üzerine koyduğunuzda içerisinde bulunan dataları ekranda gösterebilmesi. Bu resim olabilir, Word belgesi olabilir v.b gibi

Birde herhangi bir LCD veya Plazma Tv'ye özel olarak yapıyormusunuz?
Ve son olarak Ekranı korumak için nasıl birşey geliştirdiniz?

ledzeppelinfan

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar nette gezerken forum sayfasini gordum ve gercekten gorusleriniz hosuma gitti.Hepinize tesekkur ederim. oncelikle merak edilen bir husus var onu acikliga kavusturuyum ekran yuzeyinde sensorler yok yani aslinda sizin basinc ugulamaniz yada uygulamamaniz onemli diil cunku sistem goruntu algilamaya dayaniyor boylelikle parmak ve objeler tanimlanabiliyor.
Hepinize desteklerinden dolayi tesekkur ederim.

Levent ERENLER
açıklamanız için teşekkür ederim.benimde merak ettiğim buydu.bu teknoloji sizin tarafınızdan mı geliştirildi yoksa daha öncede varmıydı.görüntü algılamaya dayalı ekranlar yani
kolay gelsin.başarılar

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
gurur verici ve oldukça heyecanlandğım bir gelişme olmuş umarım sonuna kadar gidersiniz ve amacınıza ulaşırsınız :happy:

astute

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Helal olsun valla dışarıdan satın al satın al nereye kadar kendi malımızı alırız en azından !

kaptantsubasa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok hassas alete benziyor fazla parmaklarsanız sorun çıkmasın

lerenler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fikir 1982 yilinda toronto universitesi tarafindan ortaya atildi. ancak 1-2 sene oncesine kadar basarili bir sekilde uygulanamadigi icin urunle tanisma firsatimiz olmamisti. Konu ile dunyada ugrasan firma sayisi cok az yaklasik 15 tane ancak bugune kadar basarili bir urun cikartip sunamadilar. Bende bu teknoloji uzerine 2 senemi verdim ve sanirim belli bir noktaya ulastim.Amacim bu urunu ilk seri uretim bir donanim haline gecirmek ama inanin bu ulkede bazi seyleri yapmak ve dikkat cekmek cok zor :)
bir arkadasimizin sorusuda bir isletim sistemi uzerine, isletim sistemi uzerinde bir takim calismalarim var Linux a dayali bir MT OS uzerine calsiyorum ama bu bir takim oyunu kismet olrsa yerli isletim sistemimiz PARDUS ile bir ortak calisma yapmak istiyorum.
bir diger konu ise wireless cihazlarla etkilesimle ilgiliydi evet konu gercekten basit bir olay ama firsat bulup bu konu uzerine calisamadim. umarim en kisa zamanda daha guzel calismalari sizlere sunarim.
Tesekurler...

Levent ERENLER

ledzeppelinfan

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
hocam açıklamalarınız için çok teşekkürler.umarım bundan sonraki gelişmeleri veya yeni çalışmalarınızı burdan bize iletirsiniz.1. ağızdan duymak daha iyi olur.tekrar kolay gelsin.başarılar :)

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
sağolun levent bey açıklamanız bizi gerçekten sevindirdi. özellikle pardusa entegre etmeye çalışmanız gerçekten süper bir ilerleme. kolay gelsin dileklerimizi iletir, başarılarınızı devamını dileriz. :)

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Brrrrrrrr adam sonunda teşekkürler derken biz türkler herşeyi başarırız demeye getiriyor bence (en azından ben öyle anladım bakışlarından):D

xxBlackPearl

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Tebrik ediyorum Türkiye'nin bu arkadaşımız gibi müteşebbis ruhlu insanlara ihtiyacı var :)

Son mesajlar