Türban Cinayeti Yalanı

Bu konuyu okuyanlar

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Kartelin "Türban cinayeti" yalanı

Almanya'da bir babanın kızını öldürmesini “Türban cinayeti” diye veren kartelin haberleri yine yalan çıktı

Almanya'da dönerci babanın 15 yaşındaki kızı Büşra'yı başörtüsü takmadığı için öldürdüğü haberleri gerçekdışı çıktı. Arkadaşlık sitelerine üye olduğu ve erkeklerle ilişkileri sebebiyle tartıştığı kızını uyurken defalarca bıçaklayan baba Mehmet Özkan'ın psikolojik tedavi gördüğü ve bu tedavi kapsamında kullandığı hap sebebiyle dengesiz tavırlar sergilediği belirlendi.

DOĞAN GRUBU OLAYI ANINDA ÇARPITTI

Almanya'da Bavyera eyaletinin Türklerin yoğun olarak yaşadığı Schweinfurt kentinde geçtiğimiz Salı günü meydana gelen olayda, dönercilik yapan 45 yaşındaki Mehmet Özkan'ın, kızı Büşra'yı (15) gece uykusunda bıçaklayarak öldürmüştü. Bu olay Kartel'e “Türban cinayeti” olarak yansıdı. Olayı soruşturan savcılığın konu ile ilgili hiçbir açıklama yapmamasına rağmen Türk yayın organları cinayetin sebebini buldu. Vatan ve Habertürk gazeteleri cinayetin Büşra'nın başörtüsü takmak istememesinden kaynaklandığı şeklinde verdi. Doğan Grubu'nun Milliyet gazetesi de haberi internet sitesinden türbana bağlayarak duyurdu.

Fakat olayın detayı araştırıldığında olayı soruşturan savcılığın bu yönde bir bulgusunun olmadığı belirlendi. Yakalanan baba Mehmet Özkan'ın ne yönde ifade verdiği henüz belli değilken, söz konusu gazetelerin olayı türbana bağlaması Almanya'da bile şaşkınlıkta karşılandı. İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı Hura Bölge Başkanı Özcan Kuri olayın yaşandığı Schweinfurt bölgesinin kendilerine yakın olduğunu ve detaylı bilgiye sahip olduklarını belirtti.

Cinayetin türban takıp takmamakla ilgisi olmadığını, henüz ne polisten ne de savcılıktan böyle bir bilgi açıklanmadığını kaydeden Özcan Kuri, “Alman gazeteleri bile böyle haberler yayınlamazken, Türk gazetelerinin cinayeti hemen türbana bağlamaları gerçekten şaşırtıcı” dedi. Kuri, “Büşra'nın çeşitli arkadaşlık sitelerine üye olduğu ve bir erkek arkadaşı bulunduğu gerekçesiyle babası ile tartıştığını duyduk. Ama bu bile kesin bir bilgi değil” şeklinde konuştu. Alman basınına yansıyan bilgilerin Büşra'nın okuldan arkadaşının anlattıkları olduğunu ifade eden Özcan Kuri, “Sağlıklı ve resmi bir bilgi ortada yok” diye konuştu.

Kaynak

grandprix

Asistan
Reaksiyon puanı
3
DOĞAN GRUBU OLAYI ANINDA ÇARPITTI
Başka nasıl para kazanıcak :) Artı gözüme çarpan birşey
DOĞAN GRUBU OLAYI ANINDA ÇARPITTI diyor fakat verdigin kaynakta Vatan Habertürk Milliyet haberleri anında cebinizde diyor şimdi verdigin kaynağa güvenelimmi?

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Başka nasıl para kazanıcak :) Artı gözüme çarpan birşey
DOĞAN GRUBU OLAYI ANINDA ÇARPITTI diyor fakat verdigin kaynakta Vatan Habertürk Milliyet haberleri anında cebinizde diyor şimdi verdigin kaynağa güvenelimmi?

:) sen karıştırmışsın. Üstteki haberle ilgili resim alttaki de habervaktim'in reklamı :D

Nasıl birleştirdin ki onları :D

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35

Bu resimlerden de anlaşılabilir.

elmeo

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar unutmayın hiç bir şey tesadüf değildir. Dikkat ederseniz bu haber Belçika'da meclise türbanlı vekilin girmesinin hemen ardından yapıldı. Sistemin nasıl işlediğini gayet iyi biliyorum çünkü son 6 aydır Doğan beyin haber kuruluşlarının birinde çalışıyor idim çok şükür kurtuldum. Türkiye'de barış ve uzlaşma bir çok "kurum" ve "kişi"nin çıkarlarına aykırıdır. Belçika'da meclise giren türbanlı vekil olayını Türkiye'de gol yemek olarak olarak algılayan kesim böyle bir olayın üzerine balıklamasına atladı bakın türban serbest bırakılırsa özgür kalacak zihniyet budur diyerek manşetlere taşındı olay. Benim size tavsiyem egemen medyaya ait hiç bir kanala internet sitesine yada gazetesine yaklaşmamak olacaktır. Unutmayın biliç altına mesaj iletimi denen bir bilimsel gerçek vardır, egmen medya toplumun bilinçaltını sistematik olarak oymakta sahip olduğumuz bütün değerleri yozlaştırmakta ve aşağılamaktadır. Bunlar bir paranoyağın sözleri değil sistemin içine girip gerçekleri gören birinin sözleridir.

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Habervaktim.com...
Cumhuriyet düşmanlarının fink attığı site değil mi burası...? :wink:

bodof

Asistan
Reaksiyon puanı
3
valla kime inanacağını şaşıran arkadaşlar için buyrun.. alman gazetesi BILD'de; ( http://www.bild.de/BILD/news/2009/06/25/ehrenmord-tuerke/ersticht-eigene-tochter.html ) almancam pek iyi olmadığından google'a( Google Translate linki yazarsanız çeviri yapacaktır..) sığındım oda yardım etti sağolsun :) tam olarak çevirdiği birkaç cümleye bakarsak;
...
Resmi: "Her ikisi de, her zaman farklılıklar neden hayatı, tamamen farklı görüşler vardı."
Arkadaşlar raporu: kızı ve Batılı yaşam tarzı Mehmet Ö yaptı.
rasend vor Wut!​
sinirinden mosmor!
Metush H., ailenin bir arkadaş, bu Büsra, kız kardeşi ve annesi her zaman türban takmak zorunda bildirdi.
...
bunları okuduktan sonra batılı kültüre yönelmek isteyen bir genç kızın babasının türban takma zorunluluğuna karşı çıkması, cinayetin nedenlerinden biri olabileceği anlaşılıyor. koca haber ajansını çarpıtmakla suçlamak.. bence yanlış..

recepivedick

Asistan
Reaksiyon puanı
0
boşuna mı diyoruz yüz haberin doksanbeşi yalan diye

habervaktim denen ucubenin haberlerine inanan insanların müslümanlığından çok insanlığına şaşarım.

bu gazetelerde mi doğan medyasının cevap verin ya da sesinizi kesin

Ehrenmord - Türke ersticht eigene Tochter: Sie wollte nicht so leben wie ihr Vater - News - Bild.de

Ein Vater ersticht seine 15-jährige Tochter - Schweinfurt ist bestürzt und rätselt über die Ursachen - Und plötzlich hörte sie Popmusik - Nachrichten - sueddeutsche.de

Abendzeitung - Arme Büsra: Im Blutrausch stach der Vater auf sie ein

-----------
din ya da benzer bağnazlıkla beslenen bünyelerin, iki gün içinde yalan olduğunu ortaya çıkaracakları olay. üç güne kadar taraf gastesinden, damat paşanın sabahından, pedofili yazarlara ev sahipliği yapan vakitten ya da yaftalama ustası zaman' dan buna bir yalanlama ve hemen yanında da bu cinayeti ergenekoncu, darbeci, demokrasi karşıtı kemalistlerin yaptırdığına ilişkin fotokopi belge gelmezse, ben de kenan evren olayım!

bu da ekşi sözlükten adam yazmış zaten bende böyle olacağını biliyordum.
tarih 26.06.2009 08:50 ~ 09:33
--------

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12

aGrasiwe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
doğan grbunun bu ilk çarpıtması deil ki islamı ve dinimizi kötülemek için elinde geleni yapan bir grup olduğunu herkez biliyor zaten neden bu kadar şaşırdınız anlamadım.. :)

Habervaktim.com...

cumhuriyet düşmanları ile doğanın ne alakası var haber yalan ise yalandır senin kafa yapına göre cumhuriyeti bunca sene koruduğu gibi doğan grbumu koruyor ki ?

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
habervaktim yalan dediyse kesin yalandır. onlar dindar müslüman insanlar allah korkusu var onlarda. bu diğer kaynaklarsa **** için yapabilirler...

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Şafak Sezer reklamda diyor ya "Bu iyi geldi! açık ve net!"

Ama yarına kadar düşünüp başka bir bahane bulur nasıl olsa Forumumuzun türban neferleri...

Kabul edin ya adam yobaz ve din zannettiği yobazlık yüzünden kızını öldürmüş.
1- Dinde zorlama yoktur.
2- İslam'da türban diye bir şey yoktur. Olsa her memlekette eşarptan burka'ya değişmez (İslam şartları ortaktır)
3- Allahın verdiği canı Allah alır.

O yüzden bu adamın inandığı şey din değil cahilce bir öfkeyle beslediği yobazlıktır.

Türban takmamak ölüm sebebi ama 14 yaşındaki kızlara tecavüz etmek serbest... (Nooldu o Hüseyin Üzmez'e?)

ekinoks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cinayetein sebebi elbetki önemli.
Peki türbanlı veya türbansız olmak cinayeti haklımı çıkartmalı!
Ölen kızın Türbanlı olması veya olmaması kimi ne kadar ilgilendirmesi gerekir?
Asıl gerekçe türbanlı bir kızın töre alet edilerek öldürülmesi değilmi.
Yine asıl mesele <Almanya'da dönerci babanın 15 yaşındaki kızı Büşra'yı başörtüsü takmadığı için öldürdüğü haberleri gerçekdışı çıktı. Arkadaşlık sitelerine üye olduğu ve erkeklerle ilişkileri sebebiyle tartıştığı kızını uyurken defalarca bıçaklayan baba Mehmet Özkan'ın psikolojik tedavi gördüğü ve bu tedavi kapsamında kullandığı hap sebebiyle dengesiz tavırlar sergilediği belirlendi.> Bu ise yine işin içinde töre yokmu: Türban Töre değilmi?

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
vakit laik düşmanı ise, vatan gazeteside din düşmanıdır, ramazan aylarında, dini bayramlarında yaptığı haberler ortadadır.

grandprix

Asistan
Reaksiyon puanı
3
:) sen karıştırmışsın. Üstteki haberle ilgili resim alttaki de habervaktim'in reklamı :D

Nasıl birleştirdin ki onları :D
bende diyorum ki habervaktim, bahsi geçen medya kuruluşların reklamını yaparak bi nevi katkıda bulunuyor.Bozacının şahidi şıracı hesabı :)

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Doğan Grubu Tarafını belli Ediyor Zaten . KV Pusu Dizindeki Tataroğlu işte Doğan

bovocox

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herşey zamanla çıkar.Şu an hiçbir kaynaga güvenmemek gerektiğini düşünüyorum.Çünkü herkes birbirini karalama peşinde

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Habervaktim.com...

Cumhuriyet Senin Tapulu Malın mı? :wink:
............................................................................

............................................................................

kemal_kilicdaroglu_mehmed_ali_birand.jpg

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
böyle bi sebepten kim cinayet işeyebilir zaten akıl mantık dışı birisi kalkıpta laik baba kızını başörtüsü taktığı için öldürdü dese kim inanır ,sadece inanmak isteyen işte bu tür haberler sipariş üzerine girer haber sayfalarına ve alıcısı bellidir

extra_terrestre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
dun bir yakinim bu haberi internetten sesli olarak okuyordu

sonra baktim milliyetin haber sitesiydi "yalandir" dedim

yalanmis....

ekinoks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşin garibi Likliği bilmeyen laik, Dini bilmeyen dindar, Cumhuriyeti bilmeyet cumhuriyetçi olmuş ve bunu savunuyor!

Heyhat!
Siz teknolojiyle ilgilenin toplumsal meselelerden uzak rurun, uzak durun ki uçurumu açmayın daha fazla birbirimize düşman etmeyin.

Bu ülke Mustafa Kemalin Küllerinden diriltiği bir ülkedir bu ülkeyi Yıkmaya, Bölmeye, Geriye götürmeye, Demokrasiden uzaklaştırmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.
Bırakın herkes istediği gibi barışık yaşasın.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
İşin garibi Likliği bilmeyen laik, Dini bilmeyen dindar, Cumhuriyeti bilmeyet cumhuriyetçi olmuş ve bunu savunuyor!

Heyhat!
Siz teknolojiyle ilgilenin toplumsal meselelerden uzak rurun, uzak durun ki uçurumu açmayın daha fazla birbirimize düşman etmeyin.

Bu ülke Mustafa Kemalin Küllerinden diriltiği bir ülkedir bu ülkeyi Yıkmaya, Bölmeye, Geriye götürmeye, Demokrasiden uzaklaştırmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.
Bırakın herkes istediği gibi barışık yaşasın.
herkes istediği gibi barışık yaşıyor ama çağdaş yobazlar mahlesef birilere huzursuzluk verip ülkeyi geriye getirmek istiyorlar, ordu göreve deyi askerin hükümete darbe yapmsını bekliyorlar millet daha nasıl huzurlu olabilir ki.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
@ yusufsan21

şimdi kılıf uydursana yalanına

Senin gibi terbiyeden nasip almamış bir insana cevap verip kendimi küçültmezdim ama yine de büyüklük bizde kalsın.

Orda tek kelime bile benden yok. Haber tamamen bir haber sitesinin kopyalayıp buraya yapıştırdım ve kaynağını da belirttim.

Sen kalkmış bana yalancı diyorsun. O zaman ben de sana şöyle biraz sert kaçacak bir cevap vereyim.

Allah'ın laneti yalancıların üzerine olsun!

Reaksiyon puanı
2,146
Şafak Sezer reklamda diyor ya "Bu iyi geldi! açık ve net!"

Ama yarına kadar düşünüp başka bir bahane bulur nasıl olsa Forumumuzun türban neferleri...

Kabul edin ya adam yobaz ve din zannettiği yobazlık yüzünden kızını öldürmüş.
1- Dinde zorlama yoktur.
2- İslam'da türban diye bir şey yoktur. Olsa her memlekette eşarptan burka'ya değişmez (İslam şartları ortaktır)
3- Allahın verdiği canı Allah alır.

O yüzden bu adamın inandığı şey din değil cahilce bir öfkeyle beslediği yobazlıktır.

Türban takmamak ölüm sebebi ama 14 yaşındaki kızlara tecavüz etmek serbest... (Nooldu o Hüseyin Üzmez'e?)

din seçiminde zorlama yoktur, türban vardır.
bıdı bıdı bıdı

Bimba.diaboLika

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkes istediği gibi barışık yaşıyor ama çağdaş yobazlar mahlesef birilere huzursuzluk verip ülkeyi geriye getirmek istiyorlar, ordu göreve deyi askerin hükümete darbe yapmsını bekliyorlar millet daha nasıl huzurlu olabilir ki.

Muhalefet diyor darbeye sonuna kadar karşıyız yapilanlarda yargılansın başbakan sulu şaka diyor.Çok komik oluyorsunuz askerin arkasına sığınanlar muhalefet partileri değil iktidarin ta kendisidir herkez darbeye karşı ama onlar dillerine dolanmış bir darbedir gidiyor sahbe kağıtlarda ortada......noldu ergenekon ışık hızından kaplumbağa hızına düştü dava noldu deniz feneri zaten kaplumbağa hızındadı ölede devam ediyor böyle darbemiş bilmemnemiş sizin gibileri uyutuyorlar ve kanıyorsunuz işte önce bi araştırın sonra konuşun

bodof

Asistan
Reaksiyon puanı
3
dun bir yakinim bu haberi internetten sesli olarak okuyordu

sonra baktim milliyetin haber sitesiydi "yalandir" dedim

yalanmis....
Doğanlar bunu hep yapar...

hiçmi okumuyorsunuz be kardeşim? sadece ilk mesajımı okuyorsunuz nedir? hadi ajansı yalan haberle suçluyorsunuz, koskoca örnekler verildi BILD , Abendzeitung , Yahoo! bunlarda mı yalan? bunlarda mı doğan ? bu nasıl bir sabit fikirliliktir :S adı şanı duyulmamış bir medya topluluğu en büyük rakibine çamur atarak reklam peşinde koşuyor sizde gelmişsiniz "yalanmış yalanmış" yazıyorsunuz.. iyi hoş sizin dediğiniz gibi bild yahoo falan hepsi yalan diyelim o zaman karşı tarafa "çamur atmadan" sadece doğru haberi yazsa bu gazetecilik olmaz mı? hep bir karalama çabası hep bir kutuplaşma çabası.. yapmayın etmeyin..