Tur Otobüsünde veya Tur Teknesinde "Ben Bir C Programcısıyım." Diye Bağırırsam Ne Olur?

Bu konuyu okuyanlar

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Örneğin siz tur otobüsünde veya gezi teknesinde olduğunuzu hayal edin. Diyelim ki orada tanıdıkların var ve onlara "Ben bir C programcısıyım." derseniz ne olur? Küfür mü ederler, kavga mı ederler, şaşkınlıktan tebrik mi ederler anlayamadım.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Ya iyiki bi programcı oldun tamam sende ikide bir söyleme

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Birden konfetiler patlatırlar arkadan şarkı açıp tebrik ederler bide üstüne pasta keserler... Tur teknesindeysen denizede atabilirler dikkatli olmak gerekli.

Reaksiyon puanı
2,554
Vay koçum benim bahanesiyle herkesten yersin dayağı hatta mutluluktan öyle gaza gelirler ki seni denize atarlar sonrada üstüne atlarlar bu arada dikkat et kendine fbı ajanları seni takip ediyor olabilir dünyada bu dili bilen çok az insan var ve ne tesadüf hepsi de amerikan hükümetine çalışır bu yüzden kendine dikkat et çok dikkat çekiyorsun yapma.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Evire, çevire dövüp, otobüsten atabilirler.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Kaptan, Ben de bir ağır vasıta şoförüyüm diye bağırabilir. Veya "delidir, ne yapsa yeridir" diye kimse dönüp bakmaz. Yada herkes "görmemişin oğlu oşmuş, neresini koparsa bilememiş" diye düşünebilir.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
:D laf yersin millet tip tip bakar

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Ama onların kendinizin bir programcı olduğunu bilmediklerini hayal edin. Ananı s*****m, y****k gibi ayıp kelimeler söyleyebilirler mi diye sordum.
--- Gönderi Güncellendi ---

Diyelim ki onlar benim programcı olduğumu hiç bilmiyorlar. Küfür mü ederler, kavga mı çıkarırlar bunu anlayamadım.
Senin ben ta ****¥€@(#($₩@&#¥ iyiki şu dili biliyon fazla konuşma yanımızda mavi renkli sıvıyla dolu bir yer var tecrübe etmek istersen bizim için hiç sıkıntı değil

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Yaşlı teyzeler kalkıp bale yaparlar, Şoför drift atarak trafiği durdurur. Uyuyormuş rolü yapanlar samba dansına başlarlar. Otobüsün kapısı açılır engelli rampasından kırmızı halı indirirler. Kırmızı halıdan içeri trafikte duran sürücüler sıraya girip sana takı takarlar. 5 dakika sonra helikopter sesi duyarsın bu arada yan binalardan herkes balkona doluşup hepbir ağızdan övgü mesajları yağdırırlar. Helikopterden cumhurbaşkanı iner ve plaketini verir bu arada haberciler çoktan ordadır. Canlı yayına başlar. Komşu ülkelerden tebrik mesajları yağar. Google,Facebook,Apple,Samsung gibi pek çok şirketten eş zamanlı iş teklifleri gelir. Planör uçaklarda Tebrikler pankartları açılır. Havai fişekler çoktan patlamıştır. F-16 lar gösteri şovu yapar. Havada izler oluşur. Çevik kuvvetler güvenlik tedbiri amacıyla etrafı doldurmuştur. Seni görmeye gelen Trump için SWAT lar da ordadır. İmza kuyrukları oluşur. Herkese senin yüzün basılı maske dağıtılır. Youtube da videoların milyonlarca izlenme almıştır. Annem ve baban kalabalığın arasında bu benim oğlum diye yanına gelmeye çalışır ama izin verilmez. Yeni Cumhur Başkanı seçilirsin.

Son düzenleme:

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Yaşlı teyzeler kalkıp bale yaparlar, Şoför drift atarak trafiği durdurur. Uyuyormuş rolü yapanlar samba dansına başlarlar. Otobüsün kapısı açılır engelli rampasından kırmızı halı indirirler. Kırmızı halıdan içeri trafikte duran sürücüler sıraya girip sana takı takarlar. 5 dakika sonra helikopter sesi duyarsın bu arada yan binalardan herkes balkona doluşup hepbir ağızdan övgü mesajları yağdırırlar. Helikopterden cumhurbaşkanı iner ve plaketini verir bu arada haberciler çoktan ordadır. Canlı yayına başlar. Komşu ülkelerden tebrik mesajları yağar. Google,Facebook,Apple,Samsung gibi pek çok şirketten eş zamanlı iş teklifleri gelir. Planör uçaklarda Tebriklee pankartları açılır. Havai fişekler çoktan patlamıştır. F-16 lar gösteri şovu yapar. Havada izler oluşur. Çevik kuvvetler güvenlik tedbiri amacıyla etrafı doldurmuştur. Seni görmeye gelen Trump için SWAT lar da ordadır. İmza kuyrukları oluşur. Herkese senin yüzün basılı maske dağıtılır. Youtube da videoların milyonlarca izlenme almıştır. Annem ve baban kalabalığın arasında bu benim oğlum diye yanına gelmeye çalışır ama izin verilmez. Yeni Cumhur Başkanı seçilirsin.
Buda böyle bir anımdır.:D
Cidden bu bahsettiği dil o kadar nadir bilen kişiye mi sahip

Reaksiyon puanı
2,554
Sen deli misin dünyada tam bilen yok daha bu dili bulan kişi bile tamamen bilmez sadece proğramı yapmış geliştirmeye açık bırakmış.İşte bu arkadaşımız biliyor başına geleceklerden haberi yok :D

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
C programlaması bilen biri değil mesajlarında sıkça küfür ettiği için ban yiyecek birisi. C dilinde internetten alıntı olmayan bir kaç kod yazsında görelim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sen deli misin dünyada tam bilen yok daha bu dili bulan kişi bile tamamen bilmez sadece proğramı yapmış geliştirmeye açık bırakmış.İşte bu arkadaşımız biliyor başına geleceklerden haberi yok :D
Bu dili dünyada sadece bilen bir kişi var o da bir Türk mü ?
As bayrakları AS AS AS

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Ya iyiki bi programcı oldun tamam sende ikide bir söyleme
Diyelim ki onlar benim programcı olduğumu hiç bilmiyorlar. Küfür mü ederler, kavga mı çıkarırlar bunu anlaya
C programlaması bilen biri değil mesajlarında sıkça küfür ettiği için ban yiyecek birisi. C dilinde internetten alıntı olmayan bir kaç kod yazsında görelim.
Ben küfür etmedim.
Yaşlı teyzeler kalkıp bale yaparlar, Şoför drift atarak trafiği durdurur. Uyuyormuş rolü yapanlar samba dansına başlarlar. Otobüsün kapısı açılır engelli rampasından kırmızı halı indirirler. Kırmızı halıdan içeri trafikte duran sürücüler sıraya girip sana takı takarlar. 5 dakika sonra helikopter sesi duyarsın bu arada yan binalardan herkes balkona doluşup hepbir ağızdan övgü mesajları yağdırırlar. Helikopterden cumhurbaşkanı iner ve plaketini verir bu arada haberciler çoktan ordadır. Canlı yayına başlar. Komşu ülkelerden tebrik mesajları yağar. Google,Facebook,Apple,Samsung gibi pek çok şirketten eş zamanlı iş teklifleri gelir. Planör uçaklarda Tebrikler pankartları açılır. Havai fişekler çoktan patlamıştır. F-16 lar gösteri şovu yapar. Havada izler oluşur. Çevik kuvvetler güvenlik tedbiri amacıyla etrafı doldurmuştur. Seni görmeye gelen Trump için SWAT lar da ordadır. İmza kuyrukları oluşur. Herkese senin yüzün basılı maske dağıtılır. Youtube da videoların milyonlarca izlenme almıştır. Annem ve baban kalabalığın arasında bu benim oğlum diye yanına gelmeye çalışır ama izin verilmez. Yeni Cumhur Başkanı seçilirsin.
Saçmalama. Hiç kimse benim programcı olduğunu bilmiyorum ama tek ben biliyorum. Onlara öyle şaka amaçlı veya ciddi olarak söylersem ne olur onu sordum.
Çoktan yazdım bile.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ya neden böyle saçma konular açıyorsunuz saygıdan onurdan insanlıktan anlamıyormusunuz

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Hostes kızım ordan bi çay bir de kek ver. Bir şey anlatıyo galiba.:D
Not: Otobüste bağırma zopayı yersin.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yani otobüste (coach) veya tur teknesinde "ben bir C programcısıyım." diye bağırınca (şaka amaçlı veya ciddi) tepkileri görmek için.

Görgüsüzün biriyle uğraşmak zorunda kalırsın başına bela açma şansın var herkes iyi niyetli değil demek istediğini gayet net bir şekilde anlıyorum böyle şakaları arkadaş veya tanıdık bir ortam içersinde yapman daha mantıklı olur

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Diyelim ki onlar benim programcı olduğumu hiç bilmiyorlar. Küfür mü ederler, kavga mı çıkarırlar bunu anlaya

Ben küfür etmedim.

Saçmalama. Hiç kimse benim programcı olduğunu bilmiyorum ama tek ben biliyorum. Onlara öyle şaka amaçlı veya ciddi olarak söylersem ne olur onu sordum.

Çoktan yazdım bile.
Mesajlarından yaşının küçük olduğu aşikar. Bırak C dilini Ingilizceyi bile bilmiyorsundur. Ayrıca küfürlü mesajlarını bildirdim gerisi mod'lara kalmış. Iyi forumlar.

KindElephant480

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Mesajlarından yaşının küçük olduğu aşikar. Bırak C dilini Ingilizceyi bile bilmiyorsundur. Ayrıca küfürlü mesajlarını bildirdim gerisi mod'lara kalmış. Iyi forumlar.
Ben onlara sansür attım.
Hostes kızım ordan bi çay bir de kek ver. Bir şey anlatıyo galiba.:D
Not: Otobüste bağırma zopayı yersin.
Sopayı yanlış yazmışsın.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ya arkadaş bu forumu benim trollemem gerekiyor sizin değil. :D

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Ben de ilk okula giderken ilk kez kendi adımı yazmayı becerince, evde bunu herkese göstermek istemiştim, hatta haykırasım gelmişti, ama kimse tınlamamıştı.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Defterimde.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

anlayan birisi olsaydı size inanmazdı. Çünkü bunun nedenleri var..

1- Bir C programcısının vücudunu asla bronzlaşmış göremezsiniz. Ancak emeklilikten sonra; o da belki.. Bu da demek oluyor ki; bir C programcısıyla karşılaşma yüzdeniz, denizlerimizde büyük beyaz bir köpekbalığı ile karşılaşma ve saldırıya uğrama oranınıza neredeyse eşit.

2- Bir C programcısının turlara katılacak kadar vakti varsa, o bir C programcısı değil, yeni mezundur. Ve okuduğu ilk kitaptan yazdığı 10 satırlık C kodlarını 1 ay uğraşıp anca derleyip anladıktan sonra aldığı sonucu kutlamak için tura katılmıştır. Uzak durun, sizi anlamıyordur.

3- Diyelimki karşılaştınız; mutlaka yaşı 60'ın üzerindedir. Boş vaktini yıllarca yorulan ve programlamanın dibine vurmuş beynini artık dinlendirmeye bırakmıştır. Ve siz onunla karşılaştığınızda sizin ""mesleğiniz nedir ?" cevabınıza karşılık size; "seyyar olarak kaçak film satıcısıydım" der ve size soracak birşey bırakmaz, ilginizi çekmek istemez ve anında uzaklaşmanızı sağlayacak gol olması önceden planlanmış ve hatta söylediğinde %100 olarak kendisine hiçbirşey sormadan ve ilginizi çekmemiş biri olarak uzaklaşacağınız güzel bir cevap verir. Gol..!

4- Diyelimki 1. ve 3.maddedeki detaylara uyan biriyle karşılaştınız ve farkında değilsiniz. Ama yine de bağırdınız. Adım gibi eminim ki bir sonraki duraktan sonra asla o kişiyi göremezsiniz. Asla bir daha karşılaşmayacaksınız ve ve asla karşılaşma ihitmalinizi bile hesaplayamayacaksınız.. Çünkü bir C programcısı asla dibine de vursa kendini belli etmez, gösteri yapmaz ve her profesyonel bir C programcısı gibi "biliyorum" kelimesini asla kullanmaz. Ancak "kullanıyorum" der. Çünkü C de size verilen kısıtlı materyaller vardır ama dünyayı siz yazarsınız..! Her C programcısı gibi lütfen "Bilmek" ve "Kullanmak" farklarına bakınız.

5- Birisi çıktı ve size her C programcısının bilmesi gereken basit bir soru yöneltti.. Bilemediniz.. O yine de bir C programcısı değildir korkmayın ve endişe etmeyin. Sadece bir yerden okuduğu bilgiyi size düzgünce satan "High Level" bir programcıdır. Ama yine de şah ve mat olmaktan kurtulamazsınız.. Nasıl yani demeyin bağıran sizsiniz.

6- Size açıklayabilmek adına "C programcısı" diyerek eziyet ettiğim meslektaşlarımdan özür dilerim ama size ancak bu şekilde anlatabilirdim. Çünkü "C programcısı" dediğinizde bu mesleğe gönül koymuş kişiler alınır. Nedeni ise inanılmaz derecede basit. Onlar program yazmazlar, onlar mantık yazarlar, onları yazarken izlemek bile zevk verir, sizi büyüler. Dolayısıyla okumak isterseniz ki merakla okuduğunuzu biliyorum; isimlendirmelerinden bazıları: "Sanatçı", "Mentor", "Ra" gibi isimleri vardır. Bunları programlama dünyasında duymadığınıza bahse bile girerim. Ama yine de ek bilgi olarak bir köşenizde kalsın. Ve en can alıcı olanı da bu adamlara baktığınızda yanlarına bile gitmezsiniz, bilemezsiniz, kestiremezsiniz onların olup olmadığını..

Zannedilenin aksine pahalı arabalar ve pahalı eşyalar giyen kimseler değildirler. Ama aksine hesaplarında yüklü miktarda para da vardır. Daha birçok şeyler yazılabilir.

Ben sizin yerinizde olsam bağırmazdım..

Saygılarımla