Tüm Zamanların En İyi Hapishane Filmleri

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yukarıda Belirtilen Film'lerden 5 Tanesi Hariç Diğerleri Mükemmel filmlerdir
Dead Man Walking Filmi, Bayanlara Tecavüz Eden Ve İdama Mahkum Edilen Bir Sapığın Hapis Öyküsü (Suçluyu Acındırma Filmi)
Zendan-e Zanan Filmi Sanırım Bir arap Filmi ,bunu izlemedim ,Meşhur bir film değil zaten ,o yüzden tavsiye etmem.
Garandiru, Bir Brezilya Filmi ,Bunu İzledim Bunuda Tavsiye Etmem ,Tam bir saçmalık ve hatta bol bol sexsoloji var.
Hunter Filmi ,Eğer Mideniz Kaldıracaksa bunu İzleyin ama, Can Sıkıntısından Duramazsınız Filmde Sigara İçmekten başka hiç Bişey yok
Birde A Prophet Filmi, bunu da izledim ,Burada da Eroin Suçlusuna Büyük bir Övgü var,Çocuk 19 yaşında 3 günde Fransanın babası oluyor Hemen tahliye oluyor Toz pembe bir hayat korumalar İtibar vesaire ben böyle bir saçmalık görmedim ,Kesinlikle Zamanınızı harcamayın.

vaio

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Un prophète

a_prophet-2.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşım yorumuna cevap veremeden edemedim kusuruma bakmazsın umarım lakin; meşhur olmayan bir film güzel değildir varsayımı pek yerinde olmamış hakkı verilmemiş nice filmlerle doludur sinema tarihi ki izlenmemiş bir filmi tavsiye etmeme de garip kaçmış.. Garandiru filminde bol miktarsa sexoloji olması filmi saçma kılmaz, brezilya sistemini güzelce ortaya koymuş bir filmdir, kendi kültürünü başarılı bir şekilde yansıtabilen yapımlar arasında yer alır öte yandan ve Hunter filminde de işin özü sıgara içmekten çooook daha fazlası mevcut sanırım oldukça uykulu gözler ile seyrettiniz filmi, ayrıca midenin kaldırmayacağı da pek bir şey yok filmde bazı sahneleri saymazsak ki onlar da aşırı değiller fikrimce, ki gerçek olaylardan esinlenilmiştir diye hatırlıyorum ve son olarak da A Prophet filmi de yine biyografi niteliğinde diye hatırlıyorum yanlış değilsem eğer benim de pek beğendiğim bir film değil fakat söylediğiniz kadar ucuz bir filmde değil diye düşünüyorum.. En son olarak söylemek istediğim ise, filmlere suçluları acındırma, eroinciye büyük övgü, sexsolojisi bol miktarda diye eleştiri getireceksek eğer bana göre bir baş yapıt olan Godfather dahil pek çok film deyiminizle beş para etmez bir hal alacaktır, nitekim The Reader fikrimce muhteşem bir film olmasına rağmen seyirciye dönemin Nazi kamplarında çalışmış birisi için bile üzüntü hissettirebiliyor ki sinemanın gücü buradadır.. Scare Face ve Al Pacino'nun bu türevdeki bütün filmleri ve daha niceleri kötülüğe övgü olarak lanse edilmelidir o zaman.. Kanaatim filmlere bu minvalle yaklaşmak hatalıdır, diyeceğim o ki bu filmler tarzınız olmayabilir, amenna anlarım fakat böyle ucuz eleştirmek güzel olmamış.. saygılarımla...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herkes boş anlatıyor esaretin bedeli biraz yumuşak bir film. bu filme ve resimdeki karaktere hasta oldum. cuk diıye oturtmuşlar ,

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Esaretin Bedeli filmini diğerlerinden ayıran ve çok güzel kılan özelliği edebi yönünün çok kuvvetli olması.

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
eski film izleyemiyorum ya 2000 öncesi

fidancal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Monte Kristo Kontu (2002)
Alexandre Dumas ‘ın The Man in the Iron Mask(Demir Maskeli Adam),The Three Musketeers(Üç Silahşörler) gibi beyazperdeye aktarılan harika şaheserlerden biridir Monte Kristo Kontu.Film,Macera, Dram, Romantik türleriyle, izleyicilerin beğenisine sunulmuştur.Yönetmen koltuğunda Kevin Reynolds otururken,filmin oyuncuları arasında Jim Caviezel(Edmond Dantes rolüyle),Guy Pearce(Fernand Mondego rolüyle),Richard Harris(Abbé Faria rolüyle) ve Dagmara Dominczyk(Mercedès Iguanada rolüyle) şahesere hayat vermişlerdir.Edmond Dantes, arkadaşlarına dostlarına ve sevdiği kadına sonsuz güven duyan saf! bir denizcidir.En büyük hayali sevgilisi Mercedes ile evlenmektir.Bu uğurda çalışıp didinirken,arkadaşı Fernand Mondego’nun da Mercedes’i istediğinden habersizdir.Mercedes te zengin Fernand’a ilgi duymaya başlar.Mercedes ile Fernand’ın birlikte yaptıkları plan neticesinde Edmond,işlemediği bir suçtan ötürü, bir ada hapishanedinde 13 yıla mahkum edilir.Bu hapishane de, Edmond’u pişmanlık ve huzursuzluk dolu günler beklemektedir.Edmond hapishanede geçirdiği günler boyunca, yitirdiği en önemli özelliği dürüstük ve saflık iken, en büyük kazanımı yaşlı hapisane arkadaşı Abbé Faria dır.Abbé Faria artık Edmond’un hem dostu hemde O’na hayatı öğreten bilge bir dosttur.Edmond’ı intikamını alabilmesi için, yaptığı kaçış planına dahil eder.Hapishanedeki acı dolu günlerin ardından,Abbé Faria’nın katkılarıyla artık zengin bir adamdır.İntikamını almak için herşey hazırdır.Mercedes ve Fernand,attıkları her adımda ,esrarengiz ve çok zeki Monte Cristo Kontu’nu karşılarında bulurlar.Kont, adım adım intikamını alırken,hem geçirdiği değişimi hemde yaşadıklarının, buna değip değmeyeceğini sorgular.Film en iyi intikam filmleri arasında gösterilirken.Ülkemizde yayınlanan Ezel dizisinin senaryosu ile Monte Kristo Kontu’nun senaryosu arasındaki benzerlikleri mutlaka farkedeceksiniz!!! Görülmeye değer filmdir,henüz izlememiş olan sinema severlere,şiddetle tavsiye edilir.İyi Seyirler…
IMDB:7.7 RT:6.7 TA:7.8

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,383
Prison Break bir dizidir arkadaşlar. Arkadaş başlığı açarken "Film" diye belirtmiş.

American History unutmamak gerek. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
En iyi hapishane filmi 1- papillon
2-esaretin bedeli
3- yeşilyol
gerisi hikaye