Tüm Web Tarayıcıları

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Tüm Web Tarayıcıları

Web tarayıcısı,Internet tarayıcısı, ağ tarayıcısı, ağ tanımlayıcısı veya web göz atıcısıkullanıcıların ağ sunucuları üzerinde yer alan HTML sayfalarını açmasını sağlayan yazılımdır. Metin ve çoklu ortam dosyalarını açar, kaydeder, HTML’den HTTP’ye bütün protokolleri ve standartları destekler, açılan sayfada aranan nesneyi arar bulur, sık kullanılanlar ve geçmiş listesi yapar, genel ağa dosya yükleme ve genel ağdan dosya indirme yapar, e-posta ve metin editörleriyle bütünleşir. Hyperlinks özelliklidir.

Dosya sistemlerini okur, bağlar, kaydeder. Çokluortam dosyalarını oynatır ve kaydeder, belgeleri basar, çevrimdışı çalışabilir.

Bir internet tarayıcısı işletim sisteminin en gözde elemanıdır. HTML kodlarını sonkullanıcıya sunar. Tarayıcı hizmetleri hız, görünüm, sistemle bütünleşme, güvenlik, eklentiler, çerezler, sekmelilik, güvenli sörf, CSS ve RSS özellikleri, JavaScript özelliği ile bir yarış halindedir.

Güncel bir tarayıcı listesi olarak burada özet bir liste verilmektedir:

* Google Chrome 3.0
* Internet Explorer 8
* Mozilla Firefox 3.5
* Opera 10
* Cibrowser
* Netscape 9
* Amaya
* Avant Browser 11
* Slim Browser 4.08
* Bon Echo
* Acoo Browser
* Safari 5
* Camino
* iCab
* Mosaic
* AM Browser
* AOL OpenRide
* Maxthon
* SeaMonkey
* Flock

Linklere tıklayarak tarayıcı hakkında bilgi alıp, download edebilirsiniz.

Kaynak

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
İtiraf etmeliyimki bazılarının ismini ilk kez duyuyorum. Bilgisayarımda Opera, Chrome ve Firefox kurulu. Genelde Opera kullanıyorum. Ama son zamanlarda çıkardığı sorunlar yüzünden Chrome ve Firefox kullanma durumunda kaldığım anlar oluyor.

aros_121

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler paylaşım için..
Yarısını ilk defa duydum :D

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Ahhhh netscape ahh. Tabiki teşekkürler anne subhanallahlık bir paylaşım olmuş.

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Değerli bir paylaşım. Özellikle ağ'a yeni başlayanların mutlaka okuması gerekir.

Sdtcngz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla ilginç tarayıcılar varmış .. bizler genellikle 4 5 tanesini biliyorduk :) şuanda opera firefox chrome arasında gidip geliyorum .. bir zamanlar Maxthon kullanıyorduk ie 6 nın sekmeli hali :) netscape zaten eski bir tarayıcı ..

ANNE

Profesör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
75
Güzel temennilerde bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. :)

cgrszone arkadaşımızın dediği çok önemlidir. Çünkü yukarıdaki birçok tarayıcı da IE veya firefox motoru kullanılmaktadır. Ancak bir önemli farkları da var. Bu tarayıcılardan bazıları bir alanda (kısımda) işinizi görmeniz özel tasarlanmış. Ona yardımcı oluyor. Bu da güzel bir şey...

cesucuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her zaman comodo dragonu tek geçmişimdir. hem hızlı hemde güvenilir bir tarayıcı gerçekten

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Eski konuya yazarsan tabi eksik çıkar.. Taa 2010.