Bu konuyu okuyanlar

3TH3M

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Shiftdelete büyük bir platform bu yüzden bu kadar büyül bir forumda eksik noktaları da işi bilenlerin kapatması erektiğini düşünerek ilk olarak en çok yanlış bilinenlerden başlamak istedim.

Ilk olarak bu konuyu azami yayanızı rica ediyorum. Bunu okuyan defacerlar, hackerlar, lamerlar, siber güvenlikçiler de olması için farkli platformlarda paylaşmaniz onemli. Şimdi mesleye gelelim;

Türkiye Hacking anlamında surece bağlı olarak çok değişti. Ama yalan yanlıs bilgiye inanma değismedi. Yani hâlâ bu konuda bilinçsiz bir medya var. Ve doğru bilgi bu yüzden yayılması cok zor. (İsin içinde olup ayrıca bilincli olmalisiniz) Bu yüzden Sdn gibi türkiyedeki teknolojik içerik ureten kurumların bu konuya dikkatini çekmek istiyorum.
Ayrıca şu an paylaşacağım aktif platformlardır. Eskiden olup da şu an bulunmayanlari da ayrica aşagı yazacagım Eğer ShiftDelete veya benzeri bir medya ulaşırsa ayrı ayrı inceleyip detaylandırabilirim. Şimdi konu gereği kısa yazacağım.

Şimdi sizlere hacker grubu sandiğiniz ama aslında şu an öyle olmayan timleri sıralayacağım;

Ayyildiz tim: (Kesinlikle sandiginiz gibi bir hacker ordusu falan değil. Detaylar daha sonra..)

TurkHackTeam: (Yine en populer turk hack gruplarindan olan THT eskiden icraatleri vardı. Fakat şuan ki forum ve grubun icraati yok. Ayrıca bilgi ögrenmek ve araştırmak icin kullanabileceginiz bir forum. Içerik bakımından kullanılabilir)

CyberWarrior: (Hepsi için bu konuda ayri ayri detay vermeyeceğim. Ricam sizlerin bildiklerini de yorumlarda paylasmaniz. Bizzat bulunanlarin paylasimlari da onem arz etmekte)

Diğer çok popüler olmayıp bildigim forumları paylaşmasam daha iyi olacak. Reklam olmamasi hasebiyle. En azindan bildiklerinizin aslinda öyle cok da bilgi sahibi olmadiklarini ogrenmis olun. Eski icraatleri yapanlarda şu an aktif piyasada değiller. Devlette, özel firmalarda, kendi işlerinde hayata devam ediyorlar. Az da olsa hâlâ gercekten icraate devam eden vatanseverlere selam olsun

Son mesajlar