tüm parçalar testleri geçmesine rağmen grafik bozulmaları.

Bu konuyu okuyanlar

hasosokawaii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar, bilgisayarımın tüm parçalarını teste sokmama rağmen arada warzone oynarken ya da discorda normal takılırken görüntü bozulmaları yaşıyorum, bunun devamında bilgisayar kendine res atıyor, yardımcı olursanız bir şekilde sevinirim sinir bozmaya başladı bilgisayarı daha alalı 3-4 ay oldu ekran kartını garantiye gönderdim ve geri geldi bios güncellemesi yapıldı testler yapıldı fakat değişen bir şey yok...
cpu: 3600x
gpu: msi gaming x 5700xt
ram: corsair vengeance rgb pro 8x2 3600 mhz
ssd: xpg 512 gb m2
psu: 650 w cooler master masterbox mb511
anakart: x570 a pro msi

Ekli dosyalar

• resim_2020-12-04_192350.png
    resim_2020-12-04_192350.png
    157.3 KB · Görüntüleme: 124
Reaksiyon puanı
4,113
arkadaşlar, bilgisayarımın tüm parçalarını teste sokmama rağmen arada warzone oynarken ya da discorda normal takılırken görüntü bozulmaları yaşıyorum, bunun devamında bilgisayar kendine res atıyor, yardımcı olursanız bir şekilde sevinirim sinir bozmaya başladı bilgisayarı daha alalı 3-4 ay oldu ekran kartını garantiye gönderdim ve geri geldi bios güncellemesi yapıldı testler yapıldı fakat değişen bir şey yok...
monitörde belki sıkıntı olabilir monitör değiştirip denedinizmi

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
iki ayrı probleminiz de olabilir. Biri monitör kaynaklı diğer ise mesela psu kaynaklı. Hoş psu'nun güvenilir bir marka.

hasosokawaii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bende onu düşünmüştüm ama denemekten zarar gelmez
ben 2-3 gündür vram ısınmasından kaynaklı olduğunu düşünüyordum fakat msi afterburner açtım arkadan ve aynı sorunları yaşarken vram in ısınmadığını hatta 70 dereceyi bile görmediğini gördüm

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
MSI OC model mi. overclocked model mi ?

Reaksiyon puanı
4,113
bbence her türlü çözüm yolunu deneyin muhteşem bir sistem dizmişsiniz mesela monitörü değiştirip denyin olmazsa ekran kartını çıkartıp başka bir ekran kartı takın

hasosokawaii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bbence her türlü çözüm yolunu deneyin muhteşem bir sistem dizmişsiniz mesela monitörü değiştirip denyin olmazsa ekran kartını çıkartıp başka bir ekran kartı takın
ben de mükemmel bir sistem dizdiğimi düşünüyordum fakat bıktırdı bu problem beni , resmen benimle dalga geçiyor bilgisayar problem nerede çözemiyorum çünkü arada sırada ortaya çıkıyor.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Gaming x gaming modelinin overclocked versiyonu...
ve ben de 5600 xt alacağım diye wattman hatalarını araştırıken genelde
radeon 5000 serisi kartların overclocked versiyonlarında wattman hatası alındığını ve
msi modellerden şikayetler olduğunu görmüştüm. overclocked olanlarında..

Monitör değiştirip bir deneyin ve eğer gene aynı hata var ise bence kartı iade edin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben de mükemmel bir sistem dizdiğimi düşünüyordum fakat bıktırdı bu problem beni , resmen benimle dalga geçiyor bilgisayar problem nerede çözemiyorum çünkü arada sırada ortaya çıkıyor.
bence sıradan bir grafik kartı takıp deneme imkanınız varsa öyle deneyin. Yüzde 99 problem grafik kartından kaynaklı

hasosokawaii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gaming x gaming modelinin overclocked versiyonu...
ve ben de 5600 xt alacağım diye wattman hatalarını araştırıken genelde
radeon 5000 serisi kartların overclocked versiyonlarında wattman hatası alındığını ve
msi modellerden şikayetler olduğunu görmüştüm. overclocked olanlarında..

Monitör değiştirip bir deneyin ve eğer gene aynı hata var ise bence kartı iade edin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bence sıradan bir grafik kartı takıp deneme imkanınız varsa öyle deneyin. Yüzde 99 problem grafik kartından kaynaklı
Evet bilgisayar kendini resetlediğinde zaten sağ altta çıkan uyarı wattman uyarısı oluyor... büyük ihtimalle kronik olarak rahatsız bir seriye denk geldik, bizim şanssızlığımız sanırım

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Evet bilgisayar kendini resetlediğinde zaten sağ altta çıkan uyarı wattman uyarısı oluyor... büyük ihtimalle kronik olarak rahatsız bir seriye denk geldik, bizim şanssızlığımız sanırım
o zaman sorun belli zaten. watman sorunu yaşıyorsunuz. O sorunu da genelde undervolt ile çözüyorlar. Bence kartı iade edebiliyorsanız iade edin.

hasosokawaii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o zaman sorun belli zaten. watman sorunu yaşıyorsunuz. O sorunu da genelde undervolt ile çözüyorlar. Bence kartı iade edebiliyorsanız iade edin.
Sizce sorunu çözmek mi mantıklı yoksa kartı iade etmek mi, çünkü baktığımızda 5700xt fiyat performans olarak çoğu ürünü tokatlıyor ki ben amd ekran kartlarına tövbe etmiş durumdayım anlık.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Haklısınız tokatlıyor. Ama ben radeon rx 570den (ki hiç problem yaşamadım) 5600e bu yüzden geçemedim. Onun yerine nvidia 1660s aldım.

Şimdi performans olarak tokatlasa dahi keyif ile kullanamayacaksanız ve her an gene olur mu endişesi duyacaksanız ben ne anladım o performanstan. Ben sizin yerinizde olsaydım iade ederdim. Çünkü kart dediğin takıp düzgünce çalışmalı.

hasosokawaii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haklısınız tokatlıyor. Ama ben radeon rx 570den (ki hiç problem yaşamadım) 5600e bu yüzden geçemedim. Onun yerine nvidia 1660s aldım.

Şimdi performans olarak tokatlasa dahi keyif ile kullanamayacaksanız ve her an gene olur mu endişesi duyacaksanız ben ne anladım o performanstan. Ben sizin yerinizde olsaydım iade ederdim. Çünkü kart dediğin takıp düzgünce çalışmalı.
Doğrudur teşekkürler, bin tane ekran kartı testine soktum kartı bir problem çıkmadı, bu da akıllarda soru işareti oluşturmuyor değil.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Doğrudur teşekkürler, bin tane ekran kartı testine soktum kartı bir problem çıkmadı, bu da akıllarda soru işareti oluşturmuyor değil.
wattman hatası alıyorsanız internette bir araştırın. o kadar çok şikayet var ki.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
Wattman yada diğer bir değişle black screen hatası,
Bildiğim kadarıyla hata büyük oranda donanımsal ancak yazılımsal kısımları da var. MSI Gaming X fabrika çıkışı overclocklu olarak geliyor. Msi afterburner ile saat frekanslarını biraz düşürmenizi üzülerek önereceğim. Özellikle xt kartlarında üreticiler fitursuzca overclock yaparak kartları teslim ediyorlar ve binlerce radeon kullanıcısı halen bu sorunu yaşıyor. Ya iade/değişim yapın, yapamıyorsanız saat frekansını düşürüp test edin. Onun dışında aşağıdaki videodaki çözümleri de denemnizi öneririm.
video

hasosokawaii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla hata büyük oranda donanımsal ancak yazılımsal kısımları da var. MSI Gaming X fabrika çıkışı overclocklu olarak geliyor. Msi afterburner ile saat frekanslarını biraz düşürmenizi üzülerek önereceğim. Özellikle xt kartlarında üreticiler fitursuzca overclock yaparak kartları teslim ediyorlar ve binlerce radeon kullanıcısı halen bu sorunu yaşıyor. Ya iade/değişim yapın, yapamıyorsanız saat frekansını düşürüp test edin. Onun dışında aşağıdaki videodaki çözümleri de denemnizi öneririm.
video
Peki sizce iade/değişim de aynı ekran kartını 0 olarak alsam tekrar aynı sorunu yaşar mıyım?

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
Peki sizce iade/değişim de aynı ekran kartını 0 olarak alsam tekrar aynı sorunu yaşar mıyım?
Uzun süredir kullanıp üstüne hız aşırtarak kullanıp hiçbir sorun yaşamayan birçok arkadaşımız var. Değişimden gelecek kartı uzun süre kullanabilirsiniz ancak değişim için bazı markalar servis raporu istiyorlar. O süreçlere hakim değilim. İade edilip 2060 Super düşünülebilir.

hasosokawaii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
video

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Kartın msi olması yetti 2 tane msi Gamıng x modeli kullandım 2side sorunluydu 6 ayı geçmediyse sıfır değişim alın yoksa geçmiş olsun.

Son mesajlar