Tüm memurlara doğu yolu göründü

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Bir seferde yap kurtul mantığı olduğu müddetçe doğu da sizi istemez bundan emin olabilirsiniz. Oraya yapıp kurtulmak için değil görev için gitmemiz gerektiğini öğrenmemiz gerekiyor öncelikle.

Kusura bakmayın da kimse oralara can atarak gitmiyor bizde bu işin içindeyiz ki biliyoruz.30 yıllık memur memuriyeti boyunca kaç yıl şark yapıyor size soruyorum?.Sizin mantığınızla doğunun bizi aforoz etmesi lazım o zaman. Doğu görevi mecbur olmasa kaç kişi dilekçe verip görevini doğu da yapmak ister? Hele bir de çoluğun çocuğun varsa onların eğitimi,hastane durumu vs hepsini düşünmek zorunda kalıyorsunuz.hayatınızı onlara göre endekslemeniz gerekiyor.Görev için gitmemiz gerekiyor amenna hepimiz bu işten ekmek yiyoruz.O na bir itirazım yok. Bu vatan hepimizin bayrağın dalgalandığı her yerde yaparız görevimizi.Ama devlet neden tüm memurlara doğu da görev yapma mecburiyeti getiriyor o zaman? talep çokluğundan mı? Ya da herkes çok hevesli doğuda görev yapmaktan ondan mı?

Naaa

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
1 yıl vanda görev yaptım. değişik bir tecrübe oldu. bence kimse çekinmemeli..

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Senin durumunu görünce çocuk kalmak daha makul geliyor. :mrgreen:

Büyü de ondan sonra konuşalım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Karşında senden epey büyük biri var önce konuşmasını öğreneceksin. Sonra aklınca dalga geçip haklısın dersin.
Senin gibi bir bebe insanı forumdan soğutur anca.
Bundan sonra sana denilmeyen lafa bodoslama atlama. Sana diyarbakır hakkında bişey diyen olmadı, şunu diyeceksin bunu yapacaksın diye ukalalık yaptın sabrettim. Insanın asabını bozma, saygılı olmayı öğren. Karşında yaşıtın yok senin çocuk!

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Doğuda, bekar, tek başına görev yapan gencecik bayan öğretmenler var...
Bazı kendine yiğit delikanlı diyenler onlar kadar cesur olsalardı çok şey halledilirdi...
Şehir süt bebeleri, sokakta bir çocuk çat-pat patlatsa korkudan sarılık olacaklar...

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Hangi eyalette kaç yıl yapılacakmış bu görev? Onu da düşünmüştür büyükler.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Doğuda, bekar, tek başına görev yapan gencecik bayan öğretmenler var...
Bazı kendine yiğit delikanlı diyenler onlar kadar cesur olsalardı çok şey halledilirdi...
Şehir süt bebeleri, sokakta bir çocuk çat-pat patlatsa korkudan sarılık olacaklar...
Aslında memur olma başlı başına sorun oluyor bazen, önce atanayım da ne olursa olsun denir. Ondan sonra yaa uff nerden geldim buraya lafları çıkıyor.
Bu kafada olanlar doğuya veya kabullenemeyeceği bir yere giderse işte o zaman kafayı yer.

Sakin bir yer olduktan sonra memur olmak güzel olur heralde bekar için.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Büyü de ondan sonra konuşalım

Karşında senden epey büyük biri var önce konuşmasını öğreneceksin. Sonra aklınca dalga geçip haklısın dersin.
Senin gibi bir bebe insanı forumdan soğutur anca.
Bundan sonra sana denilmeyen lafa bodoslama atlama. Sana diyarbakır hakkında bişey diyen olmadı, şunu diyeceksin bunu yapacaksın diye ukalalık yaptın sabrettim. Insanın asabını bozma, saygılı olmayı öğren. Karşında yaşıtın yok senin çocuk!
Öncelikle, sana karşı kullandığım "yapacaksın" tarzı konuşmamda bir yanlışlık olduğunu düşünmüyorum, ama sana göre yanlışsa, sorun değil. Özür dilerim.

Sana denilmeyen bir lafa atlama deme gibi bir olayın yok burada. Bir forumdasın, tartışma alanındasın.

Diyarbakır hakkında
Kuzenim diyarbakırda daha 1.5 sene oldu ve dönmeye kararlılar. Eşi silah sesleriyle korkudan ölüyor, evlerine yakın yerdeki karakola saldırı oluyor.
Gidin de kafa dinleyin madem.
diye yazan sen değil misin?

Diye yazan sen değil misin?
Bana söylesene silah seslerinin nereden geldiğini?

Diyarbakır hakkında bana bir şey demene gerek yok, aynı şeyi Elazığ için de desen, Ankara için de desen o memleketin insanlarından aynı tepki gelecek sana.
Ama Diyarbakır başka. Senin gibi yazan insanlar yüzünden bu memleketin gelişimi zorlaştı. Senin yazdığın o yazıyı, Diyarbakır'ı hiç bilmeyen biri okusa (ki okuyanlar çoğunlukla buralı değildirler zaten) Diyarbakır hakkında kafasında neler neler oluşacak biliyor musun? Aynı senin kafanda oluşan şeyler oluşacak.

Tepkim ona.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Diyarbakır hakkında bana bir şey demene gerek yok, aynı şeyi Elazığ için de desen, Ankara için de desen o memleketin insanlarından aynı tepki gelecek sana.
Ama Diyarbakır başka. Senin gibi yazan insanlar yüzünden bu memleketin gelişimi zorlaştı. Senin yazdığın o yazıyı, Diyarbakır'ı hiç bilmeyen biri okusa (ki okuyanlar çoğunlukla buralı değildirler zaten) Diyarbakır hakkında kafasında neler neler oluşacak biliyor musun? Aynı senin kafanda oluşan şeyler oluşacak.

Tepkim ona.

Çok haklısın, doğuyu bilmem ama Televizyon'da bir Van'lının sözlerini dinlemiştim adama hak vermiştim.

Adam sürekli televizyon'da Van'daki olayların haberlerde dakikalarca verilmesini eleştiriyordu.

Adam çok güzel bir şey söylemişti, Van'ın nüfusu 500.000 arka sokaklarda 50 kişi olay çıkarıyor, televizyonda sanki tüm Van ateş altındaymış gibi gösteriliyor demişti.

Televiyonda gösterilen olayların %90'ından şehirde yaşayanların haberi bile olmuyormuş, akşam televizyonda izleyince görüyorlarmış.

Ama haberin veriliş biçimi tüm Van sokakları karışmış, çatışma varmış gibi...

Eee doğal olarak uzaktaki insanlar, bölgeyi bilmeyen insanlar bunlardan etkileniyor. Onun için orada 50 kişi mi var, 500.000 kişi mi var, arkadaki küçük bir sokak mı yoksa tüm şehir mi önem arzetmiyor.

Bu aslında her yer için geçerli, yıllar önce ben Adana'ya gidecektim. Adana'ya gitmeden önce her akşam haberlerde Adana'da kavga haberleri vardı. Bende öyle bir algı oluşmuştu ki Adana'da her sokakta, her yerde insanlar kavga ediyor, Televizyona yansıyanı bu kadarsa yansımayanı ne kadardır diye düşünüyordum.
Neyse Adana'ya gittim, 5 yıl Adana'da yaşadım, tek bir tane kavgaya rastlamadım!

Şimdi televizyonda gördüğün ile, arkadaşından, akrabandan, eşinden dostundan duyduğun ile bir şehir değerlendirilir mi?

özellikle Polis'lerden duyduklarınız olayı tamamen yanlış analiz etmenize neden olur. Çünkü tüm olaylar Polis'e intikal eder, polisin haberi olur, küçük büyük tüm olayları Polis duyar. Bu yüzden Polis sürekli olaylar içinde olduğundan size tek anlatacağı olaylar, sorunlar, kargaşalardır.

Önemli olan halkın bu olaylardan ne kadar etkilendiğidir.

Bir Şehirde 100 olay olsa, Polis 100 olayı da duyar.
Ancak o şehirde yaşayanlar belki 2-3 tanesini duyar.

Hal böyle olunca Polis size orayı anlatırken sürekli olayların, sorunların olduğunu söyleyecektir.

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=57891]pcwolf[/MENTION]

Diyabakır'a daha önce gittin mi? Kulaktan dolma, ordan burdan duyma bilgilerle konuşuyorsun.

Ayrıca forum ortamı zaten tartışmak için var. "forumdan soğutuyorlar" , "küstüm ben gidiyorum" gibi çocukça bir tavır içine girmen saçma.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
[MENTION=325419]nikney[/MENTION], [MENTION=57891]pcwolf[/MENTION]!
gelin şu işi tatlıya bağlayalım, aslında ikiniz arasında çok da fazla bir görüş farklılığı yok.
her ikinizin de iyi niyetli olduğunu biliyoruz.
sadece belki yanlış anlaşılma, ya da anlaşılamama durumu olabilir.
kavga ve böyle karşılıklı atışmalar sizi de bizi de doğrusu yoruyor biraz.

artık barış sürecine girdiğimiz bir dönemde kavgalı olarak kalırsanız sizi Tayyip amcaya şikayet ederim ha, ona göre! :D

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
@Elbruz46
İçimi mi okuyorsun? :)
Abi medya diye bir şey var bilirsin, işte onda bütün suç.
Memleketim memleketim diye konuşursun ondan sonra karakol saldırısı nerde oldu diye kafamın etini yersin.

http://www.haberdiyarbakir.com/diyarbakir-licede-karakola-saldiri-54565h/

Al da sus şimdi yeter.

Diyarbakır hakkında SANA bir şey diyen olmadı zaten. Sen gelip de yok nerde olmuş nereyi diyon diye konuştun da konuştun.
Öncelikle sakin ol.
Üstünden 5 ay geçmiş bir haberi bugün burada sanki bugün olmuş bir olay gibi anlatıyorsun.
@nikney, @pcwolf!
gelin şu işi tatlıya bağlayalım, aslında ikiniz arasında çok da fazla bir görüş farklılığı yok.

artık barış sürecine girdiğimiz bir dönemde kavgalı olarak kalırsanız sizi Tayyip amcaya şikayet ederim ha, ona göre! :D
Abi benim zaten kimseyle bir alıp veremediğim yok. :D
Zaten "süreç çok hassas :) " deyip, tartışmalara insani açıdan bakıyorum her zaman, sorun yok. :)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
@nikney, @pcwolf!

Abi benim bişey dediğim yok ki tartışmaya meyil verecek dediğim tek söz diyarbakırda kuzenimin olmasıdır. E onu da yaşadığını kendisinden duyduğumuz için söyledim, yenge anlatırken korkarak anlatıyordu resmen.

Şimdi ben diyeyim ooo diyarbakır çok iyi bir yer çok güzel, sonra adam memur olup gidiyor bakıyor kafasından kurşunlar geçiyor. (Bunlar işin abartısı)
Bir il hakkında konuştuysam orada yaşayanı bildiğim için, gözlerinde o korkuyu gördük diye dedim. Hayır yani gitmeyin demedim ki, gelişmiş bir yer olduğunu da tahmin ediyorum. Çünkü orada yaşayan aynı kuzenim güzelliğinden de bahsetti. Sadece kendi yaşadığı yerin kötü olduğunu söylüyor. Ben de burda abartlı dedim heralde sadece diyarbakır diyerek, tamam arkadaş haklı neresi olduğunu söylemem belki gerekliydi. Ama bu bilgiyi istemenin de bir şekli var.
Öyle posta koyar gibi konuşarak olunca tepesi atıyor insanın.
Bu tür olaylar sadece doğuda da olmuyor dedim şehir merkezlerinde(batıda da) de oluyor dedim, tek bir taraflı olarak diyarbakırı kastederek konuşmadığımı diğer cümlelerde belirttim.

Ne dediysem olmadı ama.

Öncelikle sakin ol.
Üstünden 5 ay geçmiş bir haberi bugün burada sanki bugün olmuş bir olay gibi anlatıyorsun.
Ben dün oldu demedim, geçmiş bir olayı -yor ekiyle kullanmış olabilirim bu beni bağlar.
5 ay geçse de onların olduğu yerde oluyor, sen demedin mi nerde olmuş diye? Cevabını aldıysan benim için konu bitmiştir.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
[MENTION=57891]pcwolf[/MENTION]
Neyse boşver "süreç hassas". :)
İlk mesajımdaki tavrım için de kusura bakma. :)

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bir şehirde bir gun bile yaşamamiş olup işkembeden sallayan lara uyuz oluyorum git gör bir kaç ay yasa asker de iken usta birliği doğu ya çıktı diye ağlayan askerler vardi neden ağlıyorşunuz dediğim de medyanın saçmalik larıni anlatıyorlardi ha bilmesem orada yaşamasam medyanin %90 sallama haberlerine bende inancam.

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Doğu'lu insanlar Batı'da yaşayan insanlar tarafından çok küçük görünüyor. Lütfen Batı'lı devletlerin oyununa gelmeyin. Doğu'da da çok iyi insanlar var. Doğu'nun böyle olmasının tek sebebi insanların cahil olması. Yani okumamış nüfusun çok olması. Batılı devletler Türkiye'yi bir savaşta yenemeyeceklerini anladılar. Şimdi insanları kandırarak birbirine düşürüp kardeşin kardeşi vurmasını sağlıyorlar. İnanın oradaki insanların çoğu terör belasının bitmesini istiyor.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memur rotasyonu taslağının ‘Sürgün' olduğu iddiaları üzerine bir açıklamada bulundu. Bakan Çelik, doğuya gidecek memurların kimler olacağını da açıkladı.

Sistemi toparlamaya dönük bir çalışma yaptıklarını kaydeden Çelik, "Bunu taraflarla anlaşarak yapacağız. Bunun bütün memurlara dönük olarak algılanması da doğru değil. İhtiyaç duyulan alanlarda olacak. Tapudaki bir memuru alıp il il dolaştırmanın ne kamu ne de çalışan açısından getirisi yok. Meslek memuru olarak mühendis, doktor, hemşire, polis ve öğretmen gibi 5-10 başlıkta çalışanlardır" dedi.
Milli Eğitim, İçişleri ve Gümrük başta olmak üzere bazı kurumlarda uygulanan sistemi genel bir kritere dönüştürmeye çalıştıklarını belirten Çelik, gönüllülük esasına dayanmasını istedikleri bu modelin sadece yeni işe başlayanları kapsayabileceğini de belirterek şöyle konuştu:

"Ayın 12'sinde sabah önce işçi konfederasyonlarıyla bir araya gelip taşeron sistemini, öğleden sonra da memur konfederasyonlarıyla bir araya gelip personel sisteminde yapacağımız değişiklikleri konuşacağız. Çok farklı personel sistemi uygulamalarımız var. Bunun yurdun dört bir yanına dengeli dağılımında da ciddi sorunlar var. Ülkenin belli bölgelerinde meslek memurlarını istihdam edebilmek için çeşitli yöntemler uyguluyorsunuz. Mesela, sözleşmeli çakılı kadro uygulaması. Ama bu sistemin yürümediğini gördük. Neden? Çünkü insanların ihtiyaçları var. Bir yerde 10-20 yıl çakılı çalışmaları mümkün olabilir mi? Bakıyorsunuz, vatandaş işe ilk atanırken bu sistemden memnun ama işe girdikten sonra yürümüyor."

BÜTÜN MEMURLARA DÖNÜK DEĞİL

Bu sistemi toparlamaya dönük bir çalışma yaptıklarını kaydeden Çelik, "Bunu taraflarla anlaşarak yapacağız. Bunun bütün memurlara dönük olarak algılanması da doğru değil. İhtiyaç duyulan alanlarda olacak. Tapudaki bir memuru alıp il il dolaştırmanın ne kamu ne de çalışan açısından getirisi yok. Meslek memuru olarak mühendis, doktor, hemşire, polis ve öğretmen gibi 5-10 başlıkta çalışanlardır" dedi.

"MEMURU ÜZME AMACIMIZ YOK"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Hürriyet'e yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Mesela Milli Eğitim, İçişleri, Gümrük'te uygulanıyor. Yapmak istediğimiz mevcut sistemde de uygulanan rotasyona genel bir kural koymak. Yoksa memurları rencide etmek, üzmek gibi bir amacımız yok, bunlar doğru yakıştırmalar da değil. Amaç dengeli dağılımı sağlamak. Bunu da yine memurlarla konuşarak, zorlayıcı olmadan sağlamamız gerekiyor. Konfederasyonlarla oturup formülü, çıkış yolunu birlikte bulacağız. Amaç var olanı mesleklerde bir kriter getirmek."

http://ekonomi.haber7.com/gundem-veriler/haber/1011991-bakan-doguya-gidecek-memurlari-acikladi

yaseta

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
güzel şeyler olacak madem önce eşitlenelim..30 sene elektrik faturamızı ödesin muhteremler sonra konuşalım

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Çıraklık batıda kalfalık doğuda :)

kuyuduzu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben mi yanlış okuyorum arkadaşlar. her 3 yılda bir demiyor sakin olun. bu tayin olayını anlamak için polislere bakabilirsiniz.
çoğu polis batıya atanır önce. bir süre geçirir (yazıda en az 3 demiş) sonra doğuya gider (en az 3 demiş) arından tekrar batıya gelir. artık çiviyi çakabiliyorsa çakar oraya :)
doğu oradan gözüktüğü kadar kötü değil endişelenmeyin.
ha olay falan yok şu aralar devletin yaptığı pazarlıktan ötürü onu da söyleyeyim. ilerisi için kimse bir şey diyemiyor tabiki. ama son 1 aydır olay yok diyebiliriz memleket genelinde...

Son mesajlar