Tüm bunlara gerçekten gerek var mı ?

Bu konuyu okuyanlar

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Nedense insanların gösteriş ve kendini kanıtlama merakı sürekli artıyor. Kendi evimdeki eşyalara bile bakıp "gerçekten gerek var mı ?" diyorum. Ayda yılda bir gelecek misafirler için alınan dev gibi yemek masalarına, eltime hava atacağım diye alınan gösterişli koltuk takımlarına, duvarı kaplayan, her gün aynı kanallar, haberler izlenecek televizyonlara, gösterişli, maddi anlamda sıkıntı çektiren düğünlere, minnacık pırlanta ve küpelere para harcamaya, ihtiyaçlarını karşıladığı sürece yeni bir şeyler almaya ne gerek var ?

Bunlara gerçekten gerek var mı ? İnsanlar neden kendini başkalarıyla kıyaslama derdinde ? Neden herkeste bir "kendini üstün görme" çabası var ?

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Nedense insanların gösteriş ve kendini kanıtlama merakı sürekli artıyor. Kendi evimdeki eşyalara bile bakıp "gerçekten gerek var mı ?" diyorum. Ayda yılda bir gelecek misafirler için alınan dev gibi yemek masalarına, eltime hava atacağım diye alınan gösterişli koltuk takımlarına, duvarı kaplayan, her gün aynı kanallar, haberler izlenecek televizyonlara, gösterişli, maddi anlamda sıkıntı çektiren düğünlere, minnacık pırlanta ve küpelere para harcamaya, ihtiyaçlarını karşıladığı sürece yeni bir şeyler almaya ne gerek var ?

Bunlara gerçekten gerek var mı ? İnsanlar neden kendini başkalarıyla kıyaslama derdinde ? Neden herkeste bir "üstün görme" çabası var ?
Ergenliğin Hayırlı Olsun :)

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075

Bunlara gerçekten gerek var mı ? İnsanlar neden kendini başkalarıyla kıyaslama derdinde ? Neden herkeste bir "kendini üstün görme" çabası var ?
Bence herkes başka birinden görüyor,TV'de reklamlarını izliyor. Elbet bu şekilde aklına koyuyor almayı.

Herif65

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Eskilere dedelerimize babalarımıza baktığımızda çok az eşyaları vardı ama mutluydular sağlıklıydılar şimdi bizlerin ise bir sürü eşyamız var evimizde boş yer yok ama baktığın zaman mutlu değiliz sağlıklı değiliz sadece doyumsuz bir alma arzumuz var

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Eskilere dedelerimize babalarımıza baktığımızda çok az eşyaları vardı ama mutluydular sağlıklıydılar şimdi bizlerin ise bir sürü eşyamız var evimizde boş yer yok ama baktığın zaman mutlu değiliz sağlıklı değiliz sadece doyumsuz bir alma arzumuz var
Ak Sakallı Dede Vol-1 :p

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Çinlilerin ev içlerinin minimalist tasarımlarına hastayım.

Adamlar israf yapmıyorlar boş yere.
eE
Çünkü Adamların Eğitim Sistemi Müko Çalışıyor Hardcore Disiplin Öyle Disiplinli Bi Eğitimi Bende Alsam Bataklığa Gökdelen Dikerim :p Adamlar Zeki Usta

Syntax.Err

Asistan
Reaksiyon puanı
161
Forumdaki çekiliş için boş mesaj kasmayı bırakmalısın.
Boş Mesaj Derken ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnsanlarım Moodlar'ını Yerine Getirmek İçin Şaka Yapıyorum Rahatsız Olduysan Şikayet Edebilirsin

Veya Yaptığım Şakalar Seni Rahatsız Ettiyse Engelle Kardeş Çekiliş İçin Yapsadım Spam Atardım

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Tatmin duygusu ile yaşayan bir canlıyız. Geçmişe göre çok konforlu bir yaşama sahip olduğumuzdan tatmin arayışımızda çok değişti.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Boş Mesaj Derken ?

İnsanlarım Moodlar'ını Yerine Getirmek İçin Şaka Yapıyorum Rahatsız Olduysan Şikayet Edebilirsin

Veya Yaptığım Şakalar Seni Rahatsız Ettiyse Engelle Kardeş Çekiliş İçin Yapsadım Spam Atardım
Atmıyormusun zaten?

Reaksiyon puanı
6,381
İlla yaşa gerek var mı?
İnsan olmak için 18 üstü mü olmak gerek?
Düzgün konuşabilmek için 18 mi olmak gerek?
Bazı 30 yaşında aklı 5 yaşında olanların dilinde doğru ve mantıklı olabilmek için 18 mi olmak gerek?

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Evet, maalesef çok gösteriş yapan kimsecikler görüyoruz son zamanlarda. Kimileri parayla, kimileri eşya ve evlerle ve daha beteri dini ile gösteriş yapan kimseler de var.

Son mesajlar