Tüketici Hakları'na başvurduktan sonra sorun düzeldi fakat farklı bir sorun çıktı.

Bu konuyu okuyanlar

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119
2 ay önce satın aldığım laptobu, aldıktan 1 ay sonra 3 kez garantiye gönderdim. Sorun çözülmeyince ve satıcı değişim yapmayınca Tüketici Hakları'na başvurdum.Başvuruda iki farklı sorundan bahsettim. Ghost Screen ve aşırı derecede ışık sızması. Fakat bir süre sonra çok garip ama Ghost Screen sorunu düzeldi. Fakat bir adet ölü piksel çıktı. Davayı kazanırsam bir sıkıntı olur mu? Ghost screen düzeldi ama ölü piksel ve ışık sızması devam ediyor.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,767
Davayı kazanırsın. Paranı al PC'yi ver kendine daha iyi son nesil PC al

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Davayı kazanırsın. Paranı al PC'yi ver kendine daha iyi son nesil PC al
Peki satıcı sorun çıkarır mı anlattığım sorun artık olmadığı için? Diğer sorun olan ölü pikseli Tüketici Hakları'na anlatmadığım için itiraz etme hakkı doğar mı?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,767
Doğmaz

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Hayır 1 piksel bile ayıplıdır bu konuda sorun yok. Sorun olan bu sorunun Tüketici Hakları'na başvurduktan sonra ortaya çıkması.
tüketici hakkından sonra sorun çıkmasının bir önemi yok. Ya da çok istersen şikayeti geri çek sonra tekrar başvur.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
2 ay önce satın aldığım laptobu, aldıktan 1 ay sonra 3 kez garantiye gönderdim. Sorun çözülmeyince ve satıcı değişim yapmayınca Tüketici Hakları'na başvurdum.Başvuruda iki farklı sorundan bahsettim. Ghost Screen ve aşırı derecede ışık sızması. Fakat bir süre sonra çok garip ama Ghost Screen sorunu düzeldi. Fakat bir adet ölü piksel çıktı. Davayı kazanırsam bir sıkıntı olur mu? Ghost screen düzeldi ama ölü piksel ve ışık sızması devam ediyor.
Kesin konuşmak zor tahminimce kazanırsınız.