TÜBİTAK millî arama motoru geliştirecek

mazruf

Guru
Onursal Üye
Kalkınma Bakanı Yılmaz, TÜBİTAK tarafından milli bir arama motorunun geliştirilmesinin planlandığını bildirdi.MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri'nin yazılı soru önergesini yanıtlayan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, TÜBİTAK tarafından yürütülen BİLGEM BTE Bulut Bilişim ve Büyük Veri Araştırma Laboratuvarı Projesi'nin 2014 yılı yatırım programına, 100 milyon lira ödenekle alındığını belirtti.

Yılmaz, 2016 yılında tamamlanması planlanan proje kapsamında AR-GE çalışmaları yürütüleceğini, TÜBİTAK tarafından bu çalışmalar kapsamında milli bir arama motorunun geliştirilmesinin planlandığını ifade etti.

Kamu kurumlarınca ortak olarak kullanılacak merkezi bir e-posta platformunun geliştirilmesine yönelik herhangi bir çalışma yürütülmediğini kaydeden Yılmaz, Kamu Bulut Bilişim Altyapısı Oluşturulması eylemi kapsamında ortak bir hizmet olan e-posta platformuna ilişkin çalışmaların yürütülmesinin değerlendirdiğini bildirdi.

AA
 

kmurat

Dekan
Dünya Global'leşirken biz hep Milli prangasına takılıp kalıyoruz. Milli bir arama motorunu kim kullanacak? Amerika'lı kullanmaz, Avrupa'lı kullanmaz, Çin hiç kullanmaz. Biz de kullanmayız.
 

Rylad

Asistan
Geç bile kaldılar bunun için. Gelişmiş ülkelerde kendi arama motorları, Kendi Facebook,Twitter gibi (bazı ülkelerde yasak) mevcut. %100 Yerli Sermaye ;)
 

Son mesajlar

Üst