TTNET'ten 12 Mb İnternet Almaya Başladım (Yeni 16 Mb'e Kadar ADSL2+ Tarifesi)

Bu konuyu okuyanlar

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
mrb arkadaşlar. herkese iyi seneler tekrar. bugüne kadar ttnet 8 mb'e kadar Netlimitsiz tarifedeydim. bu tarifede 8 mb hızı tam olarak (8187/799 kbps) alabiliyordum. netlimitsiz yeni tarife fiyatı 54,90 oldu bugün itibariyle. ben de 5 tl daha vereyim 59 tlye 16 mb'e kadar olan 50 gb adil kullanım kotalı tarirfeye geçim dedim. az önce online işlem merkezinden tarife değişikliğimi yaptım. ve "anında" hızım 12 mb'e çıktı.

hızım "anında" 12 mb oldu kısmına dikkati çekmem istiyorum. tarife değişikliğini onaylama tuşuna basar basmaz internetim kesildi, sonra geri geldi ve hızım 12 mb olmuştu. sanırım, bu demek oluyorki, bulunduğum bölgede santral dijitale geçmiş. yani 50 gb kotayı aştığım anda da hızımın 1 mb'e düşmesi büyük olasılık. 8 mb'e kadar olan tarifede 15 gb kotayı aşmama rağmen hızım hiç düşmemişti.

hayırlısı bakalım. kullanıp görücez. deneyimlerimi yine forumda sizlerle paylaşırım. :)

uma350

Müdavim
Reaksiyon puanı
70
Hayırlı olsun bakalım güle güle kullan :)

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Güle güle kullan arkadaşım :D

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Hız testini web üzerinden yap birde böyle bakalım...

http://www.speedtest.net/

---------- Post added at 04:42 ---------- Previous post was at 04:38 ----------

Benim 8 megabite kadar şuan böyle...

apoxlost

Asistan
Reaksiyon puanı
2
gözümle görsem inanmam ttnet te 12 mb he

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Ben o tarifeye geçemedim... Kullanıcının kampanyası tanımlanamadı diyor onayladıktan sonra taahhüd verip ilk 6 ay indirimli kullandığımız kampanya internetle tanış ilk 6 ay indirimli öde kampanyasını tanımlayamamış... Bu durumda ne yapcaz???...

---------- Post added at 05:15 ---------- Previous post was at 05:13 ----------

Ayrıca upload hızın biraz düşük değilmi???....

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Ben o tarifeye geçemedim... Kullanıcının kampanyası tanımlanamadı diyor onayladıktan sonra taahhüd verip ilk 6 ay indirimli kullandığımız kampanya internetle tanış ilk 6 ay indirimli öde kampanyasını tanımlayamamış... Bu durumda ne yapcaz???...

---------- Post added at 05:15 ---------- Previous post was at 05:13 ----------

Ayrıca upload hızın biraz düşük değilmi???....
bilmiyorum. müşteri hizmetlerini bir arayıp sor istersen. ben direk online işlem sayfasından, sol üstteki menüden Abonelik İşlemleri > Tarife/Paket Değişikliği sayfasına girdim. alttaki tercih kutusundan ADSL2+... 59 TL yazanı seçip onayladım. bende sorun çıkmadı. :)

hız testi sonuçları aslında beni çok etkilemiyor. çok değişik sonuçlar çıkabiliyor çünkü. hiç unutmam, hızım 1 mbps iken hız testinde download hızım 2 mb çıkmıştı. :D benim için önemli olan teorikte de olsa 12 mb hızı görebiliyor olmak. :)
gözümle görsem inanmam ttnet te 12 mb he
ben de inanmazdım ama isteyince oluyormuş demekki. foruma üye olduğum günden beri ilk kez ttnet ile ilgili olumlu birşeyler yazmak nasip oldu. :D

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Sen tam olarak nerdesin?... Bulunduğun bölge neresi???

Bende geçebilseydim aynı hızı alabileceğime inanıyorum....

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Dostum seninde durumun benimle aynı olabilir.Hat modulasyonu eğer G.DMT ise senin arayıp seni adsl2+ portuna vermelerini söylemen lazım.Çünkü benimde şu an alabileceğim hız maksimum 12 mbit ama adsl modu g.dmt görünüyor.12 mbit G.DMT nin yani ADSL1 in ulaşacağı son hızdır.TTnet i arayıp bunu söylemen lazım.Santral beni adsl2+ portuna geçirse 24 mbit e kadar rahat alacam.

Modeminden bi ekran görüntüsü koyabilir misin

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ya ben ttnetide aradım online işlemden de denedim hata veriyor geçemiyorum =( sistemde sorun varmış galiba 32 mb te almasam aynı hat üzerinden veriyorlar değil mi

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Hız yükselip düşürmek anlık iş zaten klavyeden basıyor 4-5 rakama anında oluveriyor. :) Yaklaşık 6 kere falan hız yükseltmesi yaptım 2 gün içersinde oradan biliyorum. :)

ion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
upload hızı fazla olsaydı iyi olurdu.

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
5 dakika önce bende 16mbit tarifesine geçtim akşam eve geçtiğimde test edeceğim: )

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Peki hattımızın alabileceği Maksimum hızı, daha önceden öğrenebilme ihtimalimiz var mı ?

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Buradan şu sonuç çıkıyor. Bu tarifeden de vaat edilen hız alınamıyor. Diğer hizmetlerinde olduğu gibi. Yine de hayırlı olsun...

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149

bobina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fena değil yav saniyede 1.6 mb :D kotayı 1 günde doldururum asddas modem reslememek lazım

acabuco4

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
TTnet müşteri hizmetlerini aradım şimdi , kaç mbite kadar destekler falan diye kesin birşey söylemedi 16mbiti tam desteklemez falan dedi ama , santrali aramamı söyledi , Santralin telefon numarasını nerden bulucamki şimdi ben :)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Dostum seninde durumun benimle aynı olabilir.Hat modulasyonu eğer G.DMT ise senin arayıp seni adsl2+ portuna vermelerini söylemen lazım.Çünkü benimde şu an alabileceğim hız maksimum 12 mbit ama adsl modu g.dmt görünüyor.12 mbit G.DMT nin yani ADSL1 in ulaşacağı son hızdır.TTnet i arayıp bunu söylemen lazım.Santral beni adsl2+ portuna geçirse 24 mbit e kadar rahat alacam.

Modeminden bi ekran görüntüsü koyabilir misin
sanırım kastettiğin şey bu:

007 messi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben ttnete kaydıra kaydıra online işlem merkezin hızımı 16 mb çıkartım modem reset attı hızım modemde 15997 kb/s 805 kb/s
insanı mecbur ediyorlar bu tarifeye geçmeye 55 tl ödüyorsun 4 tl verip bu tarifeye geçmek mantıklı duruyor
aslında 1mb sınırsızı 35tl filan yapcaklar ne işim var bu kadar para vermekle artı bide telefon faturası 20 tl geldi bana 80 tl
asgari üçrete % 4,7 ttnet %10 + %10
ttnet ile herşey mümkün bu ttnetin g.... boğaz köprüsü g......

acabuco4

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Şu anda işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. diye ttnet online işlem merkezi deli oldum ya , neden bu hatayı veriyor acaba ?

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
İsterse 1gbit internet versin, download yapamadıktan sonra zerre kadar önemi yok bence hızın. 4mbit gerçek limitsiz imde kalacağım ttnet zorla değiştirene kadar.