TTNet'in müşterisine verdiği önem!

Bu konuyu okuyanlar

abdullahmk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lafı fazla uzatmadan size TTNet'in gözünde müşterilerinin ne kadar değeri olduğunu gösteren kendi başımdan geçmiş bir olayı anlatıcam.
Ben 4 ay öncesine kadar yaklaşık 6 senedir TTNet abonesiydim. Farklı internet paketleri kullandım. Kah 1 mbps 4 GB kotalı, kah 8 mbps'e kadar sınırsız. Ve şimdiye kadar ne hızlarımda ne de ping değerlerimde sıkıntı yaşadım. Counter-Strike'ı ta ilk çıktığı o kırmızı menülü beta zamanlarından beri oynarım. Yani sıkı bir CS oyuncusuyum diyelim. CS'de ping değerinin ne kadar önemli olduğunu, oyunun oynanış performansına ne kadar etki ettiğini az çok CS oynamış arkadaşlar bilirler. Uzun süredir de Steam üzerinde CS oynuyordum. Pinglerimi sürekli kontrol ederim ve genelde 7 ms ortalama ise 10 ms nin altında olmuştur ki bu mükemmel bir ping değeridir. Oynamayı biliyorsanız oyunda akıp gitmenizi ve hile yaptığınızı düşünenlerden orjinal küfürler yemenizi sağlayacak kadar güzel bir ping :D
Böyle mutlu mesut oynarken bir anda bir gün ping değerim 35 ms ye çıktı. Geçici olabileceğini düşünerek bekledim fakat düzelmedi. Ay sonunu bekleyeyim belki düzelir dedim yine aynı. Hemen TTNet'i arayarak durumu anlattım. Karşımdaki arkadaş beni fare tutmayı bilmeyen birisi olarak düşünüp bilgisayarımı bilgisayarcıya götürüp bakım yaptırmamı, içini temizletmemi, vs vs gibi saçmasapan çözümler sundu. Ben de ona bu konularda bilgili olduğumu, bu olayın ortada hiçbir şey yokken bir anda olduğunu anlattım. Bu kez sorunun apartmandaki telefon hatlarında veya modemde olabileceğini söyledi. Ben de modemde de apartmanda da herhangi bir değişiklik olmadığını söyledim. Bu kez de bağlı olduğum santralden kaynaklanabileceğini söyledi. Bunu mantıklı bularak konuşmayı bitirdim. Hemen kapı komşum olan arkadaşımı arayarak ping testi yapmasını söyledim ve test sonucunda pingin 11 ms çıktığını söyledi. Tekrar aradım TTNet'i ve durumu tekrar baştan anlattım. Fakat bir önceki arkadaşların söylediklerinden farklı olarak bu arkadaş bana yan kapı komşum ile benim farklı santrallere bağlı olabileceğimi söyledi. Her ne kadar bu bana pek mantıklı gelmemiş olsa da bu konuda yapacak birşey olmadığını düşünerek telefonu kapattım ve duruma razı oldum. Aradan 1 ay geçmemişti ki bir gün ping değerimin 100 ms nin üzerine çıktığını gördüm ve bu 2 gün boyunca böyle devam etti. Sonunda TTNet'i aradım. Bu arada arkadaşımdan tekrar ping testi yapmasını istedim ve değerler yine 10 civarlarındaydı. Telefona çıkan bayan arkadaşa durumu izah ettim ve bilgisayarımı bir bilgisayarcıya götürmemi ve kendilerinin ping hizmeti vermediklerini söyledi. Ben de sizden başka bu hizmeti kim verecek internet sağlayıcım sizsiniz, bu durum fırına gidip ekmek istediğinizde biz ekmek satmıyoruz demekle aynı şey dedim. Sanırım kız daha pingin ne demek olduğunu bilmiyor, artık pingi ne zannediyorsa bana sinirlenmiş bir ses tonuyla tekrar biz ping hizmeti vermiyoruz dedi ve iyi günler dileyip telefonu kapattı (TTNet yetkilisi eğer bunu okuyorsa o günkü ses kayıtlarına ulaşıp dinleyebilir). Ben de çok sinirlendim ve hemen tekrar arayarak önce o kızı şikayet ettim daha sonra da abonelik iptali istedim. Bana iptal sebebini sordular. Anlatıyorken kız sözümü yarıda kesip beni başkasına bağladı. O kişiye de olayları aynen aktardım. Sonunda bana söylediği aynen şuydu: Sizin evinize ekip gönderelim, inceleme yapsınlar, eğer sorunu çözemezlerse o zaman iptal edelim. Ben de kabul ettim saf gibi. 2 hafta geçti ortada ekip falan yok tabi. İptal için aramadan önce diğer internet sağlayıcılarının hizmetlerini araştırdım. Sonunda başka bir sağlayıcıda karar kıldım (firma ismini vermiycem) ve iptal ettirmeye gerek duymadan hemen geçiş yaptım. Böylece TTNet'in bana söylediği yalanların birisinin daha farkına vardım. Sağlayıcım değiştiği anda ping değerim 13 ms civarlarına düştü ve hala da o civarlarda geziyor.

Uzun lafın kısası TTNet müşterisine işte ancak bu kadar değer veriyor. Bu olaylar arasında bir de mail göndermiştim bu sorun ile ilgili. Bana verilen cevap aynen aşağıda:

Değerli Müşterimiz,

PING komutu bilgisayarınızla o anlık bağlantı kurmaya çalıştığınız hedefle sorun olduğunu gösteren bir uyarıdır.

Bu sebeple bilgisayar ve hedef arasındaki bağlantıların bilgisayar konusunda deneyimli bir kişi tarafından kontrolü gerekli görülmektedir.

Türkiye’nin iletişim ve eğlence şirketi TTNET’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder, düşünce ve önerilerinizi bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyarız.

Saygılarımızla,
TTNET A.Ş.

Şu ilk pingi tanımlamak için ıkındığı cümleden bu işten anlamadığı besbelli.
TTNet'e YAZIKLAR OLSUN!

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Lafı uzatmamışsın cidden :p

İyi bir yanı yok ki TTnetin.

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
BEn de AKK nı şikayet ettiğim için sürekli arıyorlar AKK tarifeye geçmem için. Her seferinde de tartışıp kapatıyorum.
Adam bana diyor ki,
AKK hızınız düştüğünden işlemlerinizi daha uzun sürede yapacaksınız, işlemciniz çacuk zarar görecek ve değiştirmeniz gerekecek. AKK tarifeye geçersem işlemcim uzun süre dayanacak ve masrafım azalacak(!)
Ben de
TTNET e vereceğim paraya her sene yeni işlemci alırım daha iyi
dedim

timurhan304

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende senin durumundaydım düne kadar.Cs oynarken rezalet ping alıyordum.hep telefona bayan çıkıyordu bu sefer Cs den anlayan bi adam çıktı.dedim ki; Birader ben bilgisayardan anlayan bi aboneyim.Laga luga yapmadan bilmiyosanız bilmiyorum diyin.benim internetin ethernal yönden Adana/ceyhan gözüküyor.Ben istanbuldayım.beni adam gibi santrale yönlendirin aksi takdirde yasal haklarımı kullanarak sözleşmemi inceleteceğim.
Adam bi saniye dedi,modemin fişini çekin 20 saniye bekleyip takın dedi.dediğini yaptım ping 11 çıkıyordu artık.
Ping olmasının sebebi siber tatbikat yapıldığını ve santrallerin incirlik üzerinden kısa bir süre filitrelenerek geldiğini askeri bir yakınımdan öğrendim.Ve zoruma da gitti açıkçası.Neden incirlik?TTnet bu hakkı kendinde nasıl buluyor?bu tatbikata yalnız ttnet aboneleri dahil edilmiş.

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
affınıza sığınarak söylüyorum,romanını okudum abiciğim bu tiitiinetin salaklığı tastiklendi :D durma iptal et babam gelsin bende iptal edicem sağdan soldan takılıcam!

lanet olsun tiiitiinet!!!

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
BEn de AKK nı şikayet ettiğim için sürekli arıyorlar AKK tarifeye geçmem için. Her seferinde de tartışıp kapatıyorum.
Adam bana diyor ki,
AKK hızınız düştüğünden işlemlerinizi daha uzun sürede yapacaksınız, işlemciniz çacuk zarar görecek ve değiştirmeniz gerekecek. AKK tarifeye geçersem işlemcim uzun süre dayanacak ve masrafım azalacak(!)

o ne saçma şeymiş öyle, yuh

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Dürüst olacam okumaya üşendim.. :D

ozan3D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTNET hakkında bu kadar uzun yazı yazarak onları onore ettik. Değmez, dağılalım.

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Adamlar ping hizmeti vermiyoruz derken; kaliteli ping hizmeti vermiyoruz demek istemişlerdir. Yoksa tvlerde bangır bangır reklam yapan firma hiç ping in ne olduğunu bilmez mi :) Bazen yapacak yorum kalmıyor. EN İYİ REKLAM MÜŞTERİYİ MENUN ETMEKTİR. Gerisi hikaye...

kaplan42

Asistan
Reaksiyon puanı
10
3 yıldır uydunet kullanıyorum.ttnet le işim bitti. rahatım

Rockco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Süper online limitsiz paketlerde 24 ay tahadüt yapana T11 veriyormuş :D bilginize

sharaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTNET hattı iyi olanlara 8MBit yerine 9,11 verebiliyor. Aslında bu hem iyi hem kötü çünkü saniyede 1MB'ı aşkın bir hıza ulaşabilirken aynı zamanda giden gelen paketler 'Desteklenmiş' modunda gidiyor buda +20 ping olarak yansıyor.
Ben hızımı 8MBit'e sabitlettirmiştim, düzelmişti.
1 kişi iptal ettirir, 10 kişi kayıt olur sorun yok ;)

Son mesajlar