TTNeT'deki Bu Aralar Neden Yavaş Olduğunu Öğrendim

karakule_66

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar.1 haftadır internetim çok yavaştı.İnternet hızım 8 mbit olmasına rağmen max 50 kb ile indirme yapabiliyordum.Bugün Türk Telekom bakım şefliğine gittim ve ordaki görevli DNS'lerini değiştirme ttnet dns lerini kullan geçer dedi.Galiba bu google erişim olayından dolayı birçok dns adresinde yavaşlık var.Ben şu an open dns kullanıyorum.TTnet dns lerini bilen varmı acaba?.

mr_rain

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Bildiğim kadarıyla otomatik yapman lazım DNS ayarlarını.

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
195.175.39.39
195.175.39.40 bildiğim kadarıyla..

engerex

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Merhaba arkadaşlar.1 haftadır internetim çok yavaştı.İnternet hızım 8 mbit olmasına rağmen max 50 kb ile indirme yapabiliyordum.Bugün Türk Telekom bakım şefliğine gittim ve ordaki görevli DNS'lerini değiştirme ttnet dns lerini kullan geçer dedi.Galiba bu google erişim olayından dolayı birçok dns adresinde yavaşlık var.Ben şu an open dns kullanıyorum.TTnet dns lerini bilen varmı acaba?.

Eskiye dön. Yani DNS adreslerini girdiğin yerde DNS sunucu adresini otomatik olarak al seçeneğini işaretle.
Herhangi bir şey girmene gerek yok.

SwateR

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Aynen öyle.DNS noyu Otomatik Al seçeneğini seçersen ttnet'ten alır direk.

freewill

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
61
ben open dns kullanıyorum ama hız konusunda bir sıkıntım yok :)

sdelta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Dns domaini girdiğin zaman hangi ip ye gideceğini bilgisayara söyleyen bir sistemdir. Farklı dns kullanmak ancak bu işlemin hızını artırır. IP ye yönlendikten sonra herhangi bir şekilde hızını etkilemez. Bu nedenle herhangi bir artış sağlayacağını zannetmiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ya benim internet cok hızlıydı bu aralar bazı sitelere facebook tiwitter forum exe gibi sitelere girmior ttnt kullanıyorum dns ayarları otomatik de ama bu aralar bişi oldu cok yavaşladı neden acaba
şimdiden teşekkürler

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Modeme dns giriyorum ben her zaman hiç bir fark olmuyor ping bile değişmiyor. Tek fark dns nin açabildiği siteler ve hızlı açtığı siteler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben ttnet kullanıyorum bu aralar pingim 300 hatta 400 lere cıkıyor ındırme hızım yavas olmasada oyun dahı oynayamıyorum napmalıyım

djvietnam

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8
istanbul bölgesinin neredeyse yarısında şebeke çalısması var

ozkansmsk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynı sıkıntıyla 3 gündür bende uğraşıyorum. ip adresini otomatik aldım ve şuan gayey iyi bir şekilde kullanıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bizim otomatikte noluyo indirme hızı 0,53 upload hızı 0,40 napcam ben ya

Link

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Bence dns ile ilgisi yok.

MasterFather

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
59
TTNET hızlı olduğu gün mü var.kıyamet alameti TTNET hızlı internet vermesi.

seydia

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ttnet i hız için aradım cevap : modeminiz 15 gündür açık. bir kaç günde bir modemi kapatın ve açın bağlantı hızınız düzelir dediler.

bende aynen her gün sabah modemi kapatıp açıyorum. bir kaç gündür iyi hız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ttnet dnsleri pc mi çok kasıyor.. hiç bir işlem yapamıyordum, değiştirdim düzeldi.

TEGİN

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Hani diyorum ki biz de fatura ödeme hızımızı azaltsak ne olur ? TTNET hızı artar mı ?

Evet artar AMA ümüğümüze çökme hızı artar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bize taahhüt etklerini vermiyorlar bizi resmen dolandırıyorlar hepimiz tüketici mahkemelerine başvursak bidaha bizi keriz yerine koymazlar biz geri kalmışlıkta 5inci dünya ülkesiyiz yazıklar olsun

rawkid

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
arkadaşlar ya benim internet cok hızlıydı bu aralar bazı sitelere facebook tiwitter forum exe gibi sitelere girmior ttnt kullanıyorum dns ayarları otomatik de ama bu aralar bişi oldu cok yavaşladı neden acaba
şimdiden teşekkürler
ccleaner programı ile temizlik yap ondan sonra tekrar dene