TTNET VDSL2ye hazır mısınız?

Peter

Dekan
Onursal Üye
TTNET, VDSL2 abonelerine 16 ve 32 Mbps indirme hızına sahip iki seçeneği 1 Mbps yükleme hızı ile sunuyor. Standart 4 Mbps bağlantı hızı ile 700 megabayt büyüklüğündeki bir filmin indirme süresi ortalama 23 dakikayı bulurken, 32 Mbps VDSL2 bağlantısıyla bu süre yaklaşık 4 dakikaya düşüyor.
TTNET aboneleri, VDSL2 sayesinde müzik, video, interaktif oyunlar, görüntülü telefon gibi servislerin yanısıra IPTV (İnternet televizyonu) ve VoIP (İnternet üzerinden telefon görüşmesi) gibi servislerden de yüksek performans ile yararlanabilecek. İşyerleri de TTNET İŞYERİM VDSL2 paketini seçerek; web sitesi, güvenlik, kurumsal e-posta servislerini yüksek hızda kullanabilecekler.

KISA SÜREDE TÜM TÜRKİYE’DE
İlk etapta 67 ilde başlayan TTNET VDSL2 hizmetinin kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılması hedefleniyor.
TTNET, VDSL2 hizmetini iki kampanya ile başlatıyor. Herhangi bir TTNET VDSL2 veya TTNET İŞYERİM VDSL2 paketine 24 ay taahhüt ile abone olanlara, 4 portlu kablosuz VDSL2 modemi hediye edilirken, 30 Nisan 2009 tarihine kadar, yeni abonelerden veya ADSL’den TTNET VDSL2’ye geçen abonelerden bağlantı ücreti alınmıyor.

VDSL2’YE NASIL ABONE OLURUM?
İlk aşamada yalnızca Türk Telekom Ofisleri’ne yapılacak abonelik başvurusunun ardından VDSL2 hizmeti için yerinde test yapılıyor. Test sonucunda VDSL2 hizmetinin verilip verilemeyeceği belirleniyor. Aboneler diledikleri takdirde, ücreti ilk faturaya yansıtılmak üzere 300 TL (KDV dahil) karşılığında Türk Telekom Ofisleri’nden 4 portlu kablosuz modem alabiliyor. Modemini TTNET’den temin eden aboneler için ücretsiz kurulum hizmeti de veriliyor.

Açıkçası ben pitir olarak pahalı buldum

Kaynak
 

resimadam

Asistan
bu fiyata ancak bikaç işyeri veya internet cafeler alır heralde türkiyede en güzel hizmeti quicknet veriyor fiberoptik kablo ile oda heryerde yok zaten. 5 sene adsl kullandım kabloya geçtim adslden çok daha iyi tavsiye ederim
 
Şimdi fiyat falan ayrı konu pahalı olsada sonuçta Türkiye'de alışık olmadığımız hızlar bunlar bi yere kadar eyvallah ama garip olan şu adamlar hem internetten korsan film indirenlere ceza vermek için kanun hazırlıyolar hemde yüksek hızda internet getiriyolar.Ben film indirmedikten sonra o hızı ne ediyim ki.google sayfasını 0.00000000001 mili saniyede açıp havamı atıcam millete ?
 
VDSL2 icin yapılan kısa sürede film ve müzik hatta oyun indirin reklamları sıkmaya başladı. Kimsenin evine almayacağı belliyken sadece işlerlerine alıncağı açıkken birde zaten korsana karşıyken vede işyerlerinde bu denilen yapılamıyacakken hangi mantıkla böle reklam yapıyolar anlamıyorum. Ya milletle dalga geçiyolar yada cidden cahiller.

Hangi şirket patronu çalışanlarının işyerinde film ve müzik dosyası indirmesine kolay kolay izin verir. Cidden TTNeT ya kendini Çok zengin bir ülkede sanıyor yada cidden sokağın durumundan haberleri yok.
 

HRNKC

Profesör
Kazığın Alâsına Hazır Mısınız ? olacaktı o başlık... Bulmuşlar koyun gibi milleti güdüyorlar...
 

ommerk

Doçent
Ttnet acaba dünya üzerindeki ülkelerdeki internet fiyatlarına ve 4gb kota miktarının nasıl bir miktar olduğuna baktı mı?
 
Ttnet acaba dünya üzerindeki ülkelerdeki internet fiyatlarına ve 4gb kota miktarının nasıl bir miktar olduğuna baktı mı?

O dediğini yapamaz. Dünya üzerinde gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkeler içersinde kotalı internet olan tek ülke biziz.

İsveçte kuzenim var orda kota denen br kavram görmemiş ve duymamış.
 

Peter

Dekan
Onursal Üye
O dediğini yapamaz. Dünya üzerinde gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkeler içersinde kotalı internet olan tek ülke biziz.

İsveçte kuzenim var orda kota denen br kavram görmemiş ve duymamış.
burası türkiye hiç olmayacak dediğin en basit şey bile war burda ;) :D
 

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
Normal vdsli veremiyorlardı, anca 1mbit upload verebiliyorlardı? Tüm bunlar halloldu mu çok merak ediyorum.
 
Üst