TTNET VDSL

Bu konuyu okuyanlar

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar ttnet beni geçenlerde arayıp altyapımın 24 mbps vdsl e uygun olduğunu söylemişti. Bugün bir türk telekom bayisine gidip altyapımı kontrol ettirdiğimde bana altyapımın adsl desteklediğini söylediler. Tekrar beni aradıkları numaradan ttneti aradım ve durumu izah ettim. Onlarda biz direk baz istasyonundan bakıyoruz onların baktığı apartmanınızdaki internet kutusunun dağıttığı sinyal dediler. Yani vdsl hipernet için uygunsunuz 24 mbps 100 gb akn 57 lira akn geçince hız 16 ya düşecek dendi. Bende de tplink adsl2 modem var o da uyumluymuş vdsl ye ne diyorsunuz güvenmeli miyim?

joker66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
öncelikle eğer alt yapınız vdsl ye uygunsa adsl2 modem hız sınırı 16 mbit kalır yok modeminiz adsl2+vdsl ise sorun olmaz hızınızı artırabilirsiniz reklam olmaması için ismini yazdığım bir int servis sağlayıcı var odada hızım ne diye bir link var gerçek hızınızı kontrol edebilirsiniz eğer hızınız 16 mbit üzerindeyse vdsl modem almanız gerekecekdir (turk.net) bu siteye bakmanızı öneririm

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Modemim uyumlu değilmiş bir de iyi bir vdsl modemi önerir misiniz çok pahalı olmayacak şekilde yoksa ttnetin 56 lira dediği paketi modemle birlikte 24 aya 66 liraya mı alayım

Reaksiyon puanı
0
ben vakti zamanında ttnetin önerdiği modeli incelemiştim. Antensiz bir model. Evde sinyal bakımından sıkıntı çıkaracaktı vazgeçtim ttnetten almaktan. 2 sene önce modem alacağım vakit asusta karar kılmıştım. Fiyatı uygundu tp-link e nazaran. Şimdilerde ikisi arasında fiyat farkı kalmadı. Ben de asus dsl-ac52u var 350 liraya almıştım 2016 yazında. Geçenlerde arkadaş evine vdsl modem alacaktı bana sordu. Fiyatları bi inceledim tp-link ile asus arasında fark kalmamış. Hepsiburada'dan menzil arttırıcısıyla beraber 583 liraya almıştım tp-link vr600 modelini. Asustan daha iyi bana göre.
Tp-link'in ürün bu: Tp-link Vr600 Ac1600 Kablosuz Gigabit 4g/vdsl/adsl Modem Router - n11.com

İllaki asus alınacaksa dsl-ac55u ya bakın derim.

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
ben vakti zamanında ttnetin önerdiği modeli incelemiştim. Antensiz bir model. Evde sinyal bakımından sıkıntı çıkaracaktı vazgeçtim ttnetten almaktan. 2 sene önce modem alacağım vakit asusta karar kılmıştım. Fiyatı uygundu tp-link e nazaran. Şimdilerde ikisi arasında fiyat farkı kalmadı. Ben de asus dsl-ac52u var 350 liraya almıştım 2016 yazında. Geçenlerde arkadaş evine vdsl modem alacaktı bana sordu. Fiyatları bi inceledim tp-link ile asus arasında fark kalmamış. Hepsiburada'dan menzil arttırıcısıyla beraber 583 liraya almıştım tp-link vr600 modelini. Asustan daha iyi bana göre.
Tp-link'in ürün bu: Tp-link Vr600 Ac1600 Kablosuz Gigabit 4g/vdsl/adsl Modem Router - n11.com

İllaki asus alınacaksa dsl-ac55u ya bakın derim.
Bunun fiyatı da çok pahalı ya ev iki katlı üst katta sinyal arttırıcı var zaten tek kata iyi sinyal verecek bir cihaz istiyorum

yeahbuddy00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Öncelikle türkneti öneririm. ayrıca bana evimin 24 mbps desteklediğini söylediler aradım sonra müşteri hizmetlerini bu seferde 35 mbps desteklediğini söylediler hangisi doğru bilmem ama senin uğraşman gerekli fikir ayrılığına düşüyorlar.

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Öncelikle türkneti öneririm. ayrıca bana evimin 24 mbps desteklediğini söylediler aradım sonra müşteri hizmetlerini bu seferde 35 mbps desteklediğini söylediler hangisi doğru bilmem ama senin uğraşman gerekli fikir ayrılığına düşüyorlar.
Şu an turknetteyim adsl 16 mbps ama sitelere çok ağır giriyor. Vdsl desteği olsa turknet vdsl kullanırdım. Ttnet aslında vdsl bağlayınca turknete mi geçsem nasıl ne yapsam bilemedim

Karslı Volkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende dün Türk Telekom bayisinden 77 TL ye VDSL paketi aldım. Umarım pişman olmam.