Ttnet Tarife değiştirdim Bu akşam indirmelere başlayayım mı ?

redokan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler ben bu gün saat 16:00 da tarifemi değiştirdim.4gb sınırlıdan sınırsıza geçtim.Şimdi hemen indirmelere başlarsam eski 4gb lı tarife üzreinden mi değerlendirilir ? Bir iki araştırma yaptım.Yazılanlara göre eksi tarifem 29 tl + (yeni tarifem 59tl - eski tarife 29tl) = 49tl gibi bir fatura gelebilirmiş Ne kadar doğru ve ya gerçekelr neler ?
Bu akşam cevap alırsam anında aklımdaki oyunu indirmeye başlıycam umarım bu konuda hemen yardım gelir fakat ttnetdesteğe söylemeyin telefon nosunu sorup gidiyor hiç sıcak davranmıyor modlarımız gibi sıcak sıcak sohbetler etsek ne olur yani mutlaka arayarakmı olması lazım ? 444 0 375 i bililiyoruz zaten arıyoruzda ama bazen eksik kalıyolar ve güven duyulmuyor...

Birde internetimin hızı nasıl sizce ? ne durumda 1gb lık bir dosyayı kaç dk da indirebilirim ?

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
senin yararına olan uygulamalar 1 ay sonra senin zararına olan uygulamalar hemen başlar TTnette ben bizzat yaşadım, ona göre davran sende.

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Hayır, tarife uygulaması ay sonu yapılır. Yoksa faturalandırma biraz saçma olur :)

Eğer fatura döneminiz geçmiş ise ve 2.fatura dönemin de yaptırdıysan tarife değiştirme işlemini maalesef 2.ayı beklemek zorundasınız :)

Kolay gelsin.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
ben yaşadım diyorum hemen başlar diyen kaç kişi yaşamış bu olayı?

harun.arslan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Müşteri hizmetlerini ara... sor

internette hesabına gir bak... tarife ne yazıyorsa odur... sınırsızca indir...

redokan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, başka bir siteden bilgili bir kişinin yazısı ile başlıyorum..

Ay'ın 5 inde 1 mbit kotalidan , sınırsıza gecen birisi şöyle ödeme yapar.
( 45 lira sınırsız) + ( 25 Günlük kıst aylik ücreti yani 25 TL) = 70 lira misal.

Ama Ay'ın 28'inde Sınırsıza gecen birisi ise,
( 45 Lira Sınırsız ) + ( 2 Günlük kıst ücret 2 TL civari) = 47 LİRA ödemiş olur.

Mantıklı geliyor saat 16:00 da başvurdum online merkezden anında işlem geçmişimde başladı tarife dğeişikliği 10 20 dk sürdü sonra tamamlandı yazdı Artık online iletişim merkezinde geçmiş görünüyorum.indirdiklerim 4gb kotayamı girer sınırsızamı onu bilemedim araştırdım çoğunluk bunu dedi

--- Mesaj Güncellendi ---

Yok ab iyok 20 30 forum gezdim hepsinde (4 5 istisna hariç) hemen indirmeye başlayabilirsiniz diyorlar :( çok kararsızımm

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
İndir o zman ne diyeyim ben de online işlem merkezinden baktım tarife değişmiş görünüyor sonra senin gibi indirdim hemen 85 lira fatura geldi itiraz ettim beyfendi bir ay sonra başlar o tarifeden ücretlendirmeye diye saçma bir cevap aldım artık daha da bir şey söylemeyeceğim tecrübe edip etmemek senin insiyatifinde TTNET ile HER ŞEY MÜMKÜN

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hayır, tarife uygulaması ay sonu yapılır. Yoksa faturalandırma biraz saçma olur :)

Eğer fatura döneminiz geçmiş ise ve 2.fatura dönemin de yaptırdıysan tarife değiştirme işlemini maalesef 2.ayı beklemek zorundasınız :)

Kolay gelsin.

Kardeşim az önce ttnet müş. hiz. aradım

Çıkan KESİN SONUÇ = online işlem merkezinden işlem yapıyorsanız 1 2 saat içerisinde yeni tarifeye geçilir.Modem reset atılır ve Anında indirmelere başlanabilir yeni ay meni ay beklenmez :) . (noktayı koymuşumdur sanırım :))bnm hızımda 5.20 1 gb dosyayı kaç dk da indirebilirim bilmiyorum torent ten :) ?

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Tarife değiştirdikten sonra çift fatura ücreti geliyor, ben de çok küfretmiştim.

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
o çift fatura olayı ayın kaçında tarife değiştirdiğine bağlı...

turk.u.az

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler ben bu gün saat 16:00 da tarifemi değiştirdim.4gb sınırlıdan sınırsıza geçtim.Şimdi hemen indirmelere başlarsam eski 4gb lı tarife üzreinden mi değerlendirilir ? Bir iki araştırma yaptım.Yazılanlara göre eksi tarifem 29 tl + (yeni tarifem 59tl - eski tarife 29tl) = 49tl gibi bir fatura gelebilirmiş Ne kadar doğru ve ya gerçekelr neler ?

Açıkçası indirmeni tavsiye etmem. (Bildiğim kadarıyla) TTNET faturaları her abonede ay sonunda kesiliyor. Ve yapılan tarife değişikliği bir sonraki aydan itibaren geçerli oluyor. Örneğin bugün yapılan bir değişiklik (fatura kesimi 31 ocak 23.59 ise) yeni tarife ve kullanımı 1 şubat 00.00'dan itibaren geçerlidir. Bunu uzun uzun yazmamdaki neden ise; geçen yıl ocak ayında kotalı tarifeden sınırsız tarifeye geçiş yaptığımda aynı sorunsalı ben de yaşadım. Müşteri hizmetlerinin "şu andan itibaren yeni tarifenizi kullanabilirsiniz" demesiyle (ve online işlem merkezinde yeni tarife bilgilerimi görmemle) birlikte internet kotasını rahatça aştım ve o aya ait fatura geldiğinde 29 lira yerine 80 90 lira civarında (kotalı tarifelerde, kota aşıldığında ödenen en yüksek ücret) bir para ödemem gerektiğini gördüm. Ve yeni tarifenin ücreti de bir sonraki fatura döneminden itibaren gelmeye başladı.

Bugün yine kotalı tarifeden sınırsız tarifeye geçtim. Dilim bir kere yandığı için de (müşteri hizmetleri söylese bile) sınırsız kullanım için bu geceyi bekleyeceğim ve senin de beklemeni tavsiye ederim...

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
ücretlendirme vs. gelecek ay yansıtılsa bile modeme reset atınca sisteme geçişiniz yapılıyor.
en azından benim öyle olmuştu.

SIRDAR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Bende aynı sorunu yaşadım. Tarife geçişi yaparken, taahhütname dışına çıkıp 70 TL'nin üzerindeki tarifeye geçirmişler. En sonunda TTNet aboneliğimi iptal ettirdim. Eğer, ayrıntılı bilgi istersen, "TTNet Müşterilerini Aldatıyor Millet! ve TTNet Müşterilerine hizmeti değil PARAYI düşünüyor UYANIN Millet!" konularını inceleyebilirsin.

VurguN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben değiştirdiğimde o ay hangi aysa eski tarifeden devam ediyodu yeni ayda yeni tarifeye geçiş oluyodu şimdi değiştimi bilmem 1-2 yıl önce değiştirmiştim.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,160
o zaman sana bir liste verelim :) indir, DVD'ye yaz bize gönder :D

cagugur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar,
Tarife değişikliğini gerçekleştirir gerçekleştirmez download'a koyulmayın.
Ben tarife değişikliğini online işlemlerden gerçekleştirdim. 1-2 saat bekleyip modemi kapatıp açtım. Net limitsiz tanımlanmış gözüküyordu. Aradım misteri hizmetlerini, sorun yok download yapabilirsiniz dedi. Ay sonu gelen fatura 105 TL. Şaun TTnet'i BTK ya şikayet ettim.TTNET'in telefondaki cevabını söylüyorum; TTNET in sisteminde limitsiz'e geçmiş gözükse bile, 24 saat kota hesaplaması devam ediyormuş.Birde iddası şu şekilde; sözleşmede yazıyormuş. Hangi sözleşmeden bahsediyorlar anlamadım. Tamamen tüketiciyi kandırmak üzerine kurulmuş bir şirket. Lütfen dikkat edin, sınırsıza geçseniz bile hemen download yapmayın!

SincapHenry

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Online işlemlerden baktığında kendini sınırsız da görüyorsan indir. Tereddüt etme. Çift fatura diye bir şey yok. Ttnet de çalıştığım için ayrıntıları biliyorum. Faturaların senin ay başında otomatik kesilir. Ondan sonraki ay tamamen yansır. Güle güle kullan. { Şu an çalışmıyorum :) }