Ttnet Sınırsıza Geçiş Yardım!!!

Şehzade~

Profesör
Arkadaşlar 4 gb kotalı internet kullanıyorum sınırsıza geçmek istiyorum ama size birkaç sorum olacak yardım ederseniz sevinirim:helpsmilie:

1)Ben Media Markt'tan oldum Ttnet aboneliğimi yine ordan mı geçeceğim sınırsıza yoksa en yakın Ttnet şubesinden geçebilirmiyim

2)Sınırsız tarifelerinden en iyisi hangisidir?

3)Sınırsıza ay başında mı geçeceğim yoksa hemen geçebilir miyim?

mila12

Dekan
Onursal Üye
1. İstediğiniz yerden geçebilirsiniz. Telefon ilede geçebilirsiniz gitmenize gerek yoktur. Bir aralar ttnet online işlemler'den geçilebiliyordu.
2. 8 MB iyidir. Hattınız destekliyor ise 16 mb de alabilirsiniz.
3. Ayın son günü geçmek iyidir.

Şehzade~

Profesör
1. İstediğiniz yerden geçebilirsiniz. Telefon ilede geçebilirsiniz gitmenize gerek yoktur. Bir aralar ttnet online işlemler'den geçilebiliyordu.

Ayın son günü geçmek iyidir dediniz ya ay ortasında da geçilebiliyor mu?

burns206

Profesör
aslinda burada uyaniklik yapiyolar + usulsuzluk yapiyolar. ay bitmeden o ayin kullanim ucretini aliyolar. yani ay sonuna kadar hat iptal bile edilse ay sonuna kadar acik kalmasi lazim. cunku ucreti almalarinin sebebi satislarin aylik birim uzerinden on odemeli yapiliyo olmasi. ama hat iptalinde hatti ay bitmeden normalde mantiken haklari olmadigi halde iptal ediyo tum sirketler yada ben en son degistigimde ve kapttigimda oyle olmustu :p ay basinda degistirilmesini istiyorum yani bidahaki ay otomatik degissin yada yeni ay oyle olsun dersen cozulebiliyo olmasi lazim mantiken :p

Kemal44

Asistan

nasıl oluyor o?

biraz açarmsın kardeş?

cevap yok mu?

lütfen cevap verin

Carnage

Asistan
Hepsini geçtim de ben Ttnet'in resmi sitesinde tarife değişikliği sonrası ücretlendirme hakkında hiçbir bilgi bulamadım. Bulabilen biri linkini copy paste yapabilirse çok sevinirim. Çağrı merkezindeki görevliler çelişkili şeyler söylüyorlar,oradaki görevliler bile tutarsızca konuşuyorsa ben kime güveneceğim? mesela birinin ne dediğini söyleyeyim:eğer ay sonunda limitsizden kotalı tarifeye dönüş yaparsam limitsizde kullandıklarım kotaya yansıtılarak ücretledirilecekmiş-ve hayır yanlış anlamadım,söylediğinin adil kullanım kotası ile ilgisi yok aynen böyle dedi eleman-. bu açıklama bana mantıksız gelince başka birini aradım o da farklı açıklamalar yaptı. ttnet, bu işlemlerin ücretlendirmesi hakkında kullanıcılara resmi açıklama yapmıyorsa,görevliler sorulara kaçamak yanıtlar veriyorsa,birinin dediği ötekinin dediği ile çelişiyorsa,bizim onlara güvenmemizi nasıl bekleyebilir?

mila12

Dekan
Onursal Üye
Hepsini geçtim de ben Ttnet'in resmi sitesinde tarife değişikliği sonrası ücretlendirme hakkında hiçbir bilgi bulamadım. Bulabilen biri linkini copy paste yapabilirse çok sevinirim. Çağrı merkezindeki görevliler çelişkili şeyler söylüyorlar,oradaki görevliler bile tutarsızca konuşuyorsa ben kime güveneceğim? mesela birinin ne dediğini söyleyeyim:eğer ay sonunda limitsizden kotalı tarifeye dönüş yaparsam limitsizde kullandıklarım kotaya yansıtılarak ücretledirilecekmiş-ve hayır yanlış anlamadım,söylediğinin adil kullanım kotası ile ilgisi yok aynen böyle dedi eleman-. bu açıklama bana mantıksız gelince başka birini aradım o da farklı açıklamalar yaptı. ttnet, bu işlemlerin ücretlendirmesi hakkında kullanıcılara resmi açıklama yapmıyorsa,görevliler sorulara kaçamak yanıtlar veriyorsa,birinin dediği ötekinin dediği ile çelişiyorsa,bizim onlara güvenmemizi nasıl bekleyebilir?

Ücretlendirmesi Şu Şekilde

Limitliden Limitsize geçişte kullandığınız gb hesaplanır ücret çıkarılır + geçtiğiniz tarifenin ücreti alınır.

Limitsizden Limitliye geçişler 1 aylık limitsiz paket ücreti + Kullanım GB Hesaplanır. Ona göre ücretlendirilir.

Limitsiz tarifeden başka bir limitsiz tarifeye geçişlerde kullandığınız tarifenin 1 aylık ücreti + geçtiğiniz tarifenin 1 aylık ücreti alınır.

Onun için ayın son gününde geçmek daha mantıklıdır.