TTNET modemimiz yandı.

Bu konuyu okuyanlar

bornwilldie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba öncelikle, modemin yanmasıyla alakası var mıdır yok mudur bilmem, sanmıyorum ancak yine de anlatayım. Bu sabah uyandığımda internet yoktu, ışıklar vardı ancak DSL ve Internet ışıkları yanmıyordu. Aradım konuştum, arıza kaydı tuttular düzeleceğini söylediler. Akşama doğru da düzeldi, kendiliğinden midir sağlayıcı mı halletti bilinmez. Her neyse. Yaklaşık 1 saat önce modemin olduğu yerden “tak” diye bir ses geldi ve internet yoktu bilgisayara baktığımda, gittim kontrol ettim tüm ışıklar sönmüştü. Adaptörü kontrol ettim ancak adaptörün kendi ışığı yanıyordu, yani sorun modemdeydi. Burdan çıkardığım sonuç modemin yanmış olabileceği. Asıl sorum ise, eğer modem yandıysa ve modemi değiştirmek istersek internetin hızında tarifesinde herhangi bir şeyinde bir değişiklik olur mu? İnternetimiz 33 download 6 upload hızındaydı yanlış hatırlamıyorsam. Modem değiştirildiğinde internetin hızında herhangi bir değişiklik olmaz dimi? Sonuçta değişen modem, internete bir etkisi olmaz diye düşünüyorum ancak emin olmak istedim. Ek olarak da modemi sağlayıcı eve gelip değiştiriyor herhalde yanlış bilmiyorsam, talep ettiğimiz gibi değiştirilir mi yoksa asırlarca internetsiz mi kalırız? Şimdiden teşekkürler yanıtlayanlara.

Reaksiyon puanı
342
Merhaba öncelikle, modemin yanmasıyla alakası var mıdır yok mudur bilmem, sanmıyorum ancak yine de anlatayım. Bu sabah uyandığımda internet yoktu, ışıklar vardı ancak DSL ve Internet ışıkları yanmıyordu. Aradım konuştum, arıza kaydı tuttular düzeleceğini söylediler. Akşama doğru da düzeldi, kendiliğinden midir sağlayıcı mı halletti bilinmez. Her neyse. Yaklaşık 1 saat önce modemin olduğu yerden “tak” diye bir ses geldi ve internet yoktu bilgisayara baktığımda, gittim kontrol ettim tüm ışıklar sönmüştü. Adaptörü kontrol ettim ancak adaptörün kendi ışığı yanıyordu, yani sorun modemdeydi. Burdan çıkardığım sonuç modemin yanmış olabileceği. Asıl sorum ise, eğer modem yandıysa ve modemi değiştirmek istersek internetin hızında tarifesinde herhangi bir şeyinde bir değişiklik olur mu? İnternetimiz 33 download 6 upload hızındaydı yanlış hatırlamıyorsam. Modem değiştirildiğinde internetin hızında herhangi bir değişiklik olmaz dimi? Sonuçta değişen modem, internete bir etkisi olmaz diye düşünüyorum ancak emin olmak istedim. Ek olarak da modemi sağlayıcı eve gelip değiştiriyor herhalde yanlış bilmiyorsam, talep ettiğimiz gibi değiştirilir mi yoksa asırlarca internetsiz mi kalırız? Şimdiden teşekkürler yanıtlayanlara.
Yok adam gelip yeni modem takar .TTNET Reis gene yaptı yapacağını .

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ızdırap çekeceksiniz ama ancak kaktıra kaktıra tırt telekom ancak değişim yapar...

<Burak>

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Hızda bir sıkıntı olmaz kötü bir modem olmadıkça. Arayıp bilgi verirseniz yeni modem getirirler ama ücret kesebilirler.
Ben de bugün yeni modem aldım Asus'un dsl n16p modeli kendi modeminizi de alabilirsiniz.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Nasılsa sizden parasını alırlar bence kendiniz modem alıp değiştirin.
Kaliteli bir modeme sahip olursunuz böylece.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Superbox ya da TurkNet alın bu devirde Tırt Telekom mu HAYIR.

bornwilldie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şunu merak ediyorum, modemin tarife ile bir ilgisi yok değil mi? Modemi değiştirdik diye 33 indirme olan internet 20’lere düşmez herhalde. Eğer böyle bir şey varsa bilgilendirebilir misiniz? Ek olarak da, modemi kendimizin takabildiğini bilmiyordum, eğer servis çok bekletir diyorsanız öyle yapalım. Fakat bilgim yok hiç.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
VDSL modem bağlarlar, VDSL modemler aynı mantıkta çalıştığı için düşük hız sorunu yaşamazsınız yani VDSL internete gelip ADSL modem bağlamayacaklar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
kendi modemleri dışında modeme kıllık yapabilir... hız düşmemesi gerek.