TTnet mi Superonline mı Görüşlerinizi Alabilirmiyim. AKK en büyük derdim.

Bu konuyu okuyanlar

TakeOne

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Merhaba Arkadaşlar;

Aşağıdaki konuyu daha önce açmıştım.

http://forum.shiftdelete.net/ttnet-...nim-kotasi-sikayet-mailime-verilen-cevap.html

Şimdi ise superonline kurumsal satış temsilcisi şirketimize kadar gelip tarifeleri hakkında bilgilendirdiler bizi. Sizden ricam acaba gesem mi, geçmesem mi ? Bu konuda görüşlerinizi almak istiyorum.

Şirkette 2 ttnet hattı var. İkiside 16 mbps ye kadar Ultralimitsiz (50 GB Kotalı) Ocak 2013 e kadarda taahütüm devam ediyor. Cayma bedeli olarak TTnet 222*2=444 TL ücret istiyor. Şirkettede 25 civarında bilgisayar var. Aylık dawnload kotamız ortalama 400 GB civarında.

80 TL*2 = 160 TL TTnete her ay ücret ödüyoruz.

Superonline geçersem hızım sabit 8 mbps olacak. Adil kullanım kotası olmayacak.
29 Tl aktivitasyon ücreti almıyorlar. ilk 3 ay 9.9 tl. sonraki diğer aylarde 109 tl. 24 ay taahüt vereceğim. 24 ay içinde fiber benim oraya geldiğinde ise fibere geçiş için her hangi bir cayma bedeli ödemeyeceğim.

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
birisi digerinden ucuzsa o daha iyidir :p ucretler ayniysa bisey degismez daha cok begendigin sirketi secersin :p
ultralimitsiZZZZ ama 50Gm ultra kotali komik duruyo :p

CieM

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Eğer bulunduğun bölgede Uydunet varsa onu tercih et.Tamamen kotasız :) bu arada süperonline'de de adil kullanım kotası olması lazım. bir daha araştır.

darkeagle37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Al birini vur ötekisine hiçbirinin birbirinden farkı yok. Ben superofline kullanıyorum yakında kapattıracam akk ya tepki olsun diye.

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ttnette de kotasiz aknsiz tarifeler var siparis listesinde :p
bence kotasiz ve aknsiz lerde sinirlama yapiyo olamazlar. sadece ucuz gorunen ama gercekte daha pahali olan tarifelerde var genelde akn benim anladigim :p

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
superonline al karli cikarsin en mantikli secim o baskasina bakma.

adams1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiyatı gayet görünüyor uygun görünüyor arkadaşım.Senin için satış sonrası destek önemli, o yüzden ttnet alma derim.Biz çok sorun yaşadık, düşmanım yaşamasın o sorunları.İnternet'te ki kopma sorunu yüzünden 1 senedir ttnet elemanlarını bakım için çağırıyoruz gelmiyor o yüzden desteği her zaman iyi olanı seç.Ben superonline diyorum.

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
taahhütnamede fiber geldiğinde bedelsiz geçiş diye bir madde olup olmadığına dikkat et. sözle yapılan bilgilendirme sorun yaşatabilir. TTNET bu ay bir indirime gidebilir gibi konuşuluyor ama ikisinden birini seçceksen superonline dene. ilk ay dener beğenmezsen iptal edersin. TTNET artık raydan çıktı çünkü.

TakeOne

Doçent
Reaksiyon puanı
5
TTNet çok zorluk çıkardı. Başvurum 3 hafta sonra gerçekleşebildi. Ve artık superonline lı oldum. TTnet artık bu ticari politikaları bırakmalı bence.

muhendisbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sadece başlığa baktım, ve şunu söylüyebilirim ki superonline varken ttnet demek biraz absürd kaçıyor bence.

block

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
süper online al hayatını yaşa tabi bölgen destekliyosa

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
taahhütnamede fiber geldiğinde bedelsiz geçiş diye bir madde olup olmadığına dikkat et. sözle yapılan bilgilendirme sorun yaşatabilir. TTNET bu ay bir indirime gidebilir gibi konuşuluyor ama ikisinden birini seçceksen superonline dene. ilk ay dener beğenmezsen iptal edersin. TTNET artık raydan çıktı çünkü.
Yaşatabilir değil, yaşanır!

Ben bundan 2-3 sene kadar önce 1mbit full sınırsız TTNET DSL hattımı müşteri hizmetlerini arayıp 2mbit e çıkarttırdım.
Hacı dayı bak bu paketin herhangi bir taahhütü varmı? Ben taahhüt falan istemiyorum varsa 1mbit e devam edeceğim dedim. Adamda gayet açık ve net bir şekilde yok dedi.

Yaklaşık 1.5 sene sonra internetim kesildi 1 hafta hizmet alamadım, yardım alamadım deli ettiler beni kapatın dedim hattımı. kapatamayız 2 senelik taahhüt yapmışsınız dediler.
Terbiyesizlik yapmayın açın telefon kayıtlarını inceleyin bana ne söylediniz şimdi ne diyorsunuz dedim. Bir inceleyip dönelim dediler 3-5 gün sonra geri aradılar.
Kurdukları cümle aynen şudur;
"Şikayetinizi inceledik, eski kayıtlarda sizin sorunuz üzerine özellikle taahhüt olmadığı söylenmiştir ancak size yanlış bilgi verilmiştir. 2 senelik taahhütünüz vardır, bitimine de yaklaşık 4-5 ay vardır falan filan"

Yok size dava açıcam, yok şöyle yapıcam estim gürledim tüm feykleri gösterdim.
İnanın adam çokda şeyime demediği için şanslıydım yani o derece.
Bende öyle dava mahkeme ıvırzıvır uğraşacak zamanım olmadığı için. Allah topunuzun belasını versin dedim 150TL falan bir parayı gittim TTNET şubesinde zavallı kızın yüzüne fırlattım kapattım hattımı.

Daha sonra doping ADSL yi aradım dedim böyle böyle yaptılar bana bana adam akıllı DSL hizmeti verecek firma lazım. Hemen yapalım hemen edelim vs 16mbit hizmet başvurusu yaptık.
Tam 35 gün boyunca bana 1 parça kağıt parçasını ulaştıramadılar. Kuryeye vermişler 3 gün sonra 32 gün kuryede dolaşmış.
Sizinde Allah belasınızı versin dedim tekrar TTNET e başvurdum :D :D
Yalın internet aldım şeytan kulağına kurşun gayet memnunum 8mbit netim var 50gb AKK fazlası ile memnunum hayatımdan. Hatta geçen mahalleye asfalt yapıyorlardı binanın arkasındaki AVM nin telefon hattına bişey yapmışlar direk falan yamulmuş, kablolar kopmuş o gün bugün internet arı gibi 1.2mb ile download yapıyorum :D :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Superonline Fiber optik varsa TTNET fiber optik dışında alternatif seçenek yok... Superonline daha iyi...

ahturkoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş musteri temsilcisi yada bir satıs temsilicisinin yaptıgı hatayı kuruma baglamıyorl şirket icerisinde keni cezalandırma kuralları ve uyarı cezaları bulunmakta bu sekilde ceza alıyorlar sizler gene kurallar nasılsa o şekilde ilerleme saglıyorsunuz.

Suanda 1.2 mb indirmenin amacıda nsm hızın 12 mbps olman yani senin tarifen 8 olsada hızın 12 bunun almanın sebebi ttnet santralleri kendi elinde oldugundan dolayı hızları yuksege tanımlamadak ornegin arkadasım 1 mbps limtisiz alıyor fakat tnet 22 mbps tanımlamıs hattı santrale yakın diye 22 mbps net limitiszi alıyor J işin espirde bu bilinçsiz musteride ise ben ttnetten 8 mbps alıyordum hızlıydı Superonline smile biri adslden 8 alıyorum cok yavas J bundan dolayı kaynaklanıyor şunu untmayalım sakın ttnettede olsan superonlinede olsan smile adsldede olsanız sadece farkı muhatap olacagınız tejknik sıkıntı yasacagınız karsınızda superonlinede her zaman birileri ve guler yuz var fkat ttnette bu yonden kaybediyor cok fazla musterisi oldugu için önem vermemekteler.alt yapıyı turk Telekom veriyor. Yani fark eden bişi olmucakdır.

Fiber olarakda Superonline tek gecerim.adamlar avrupada 3. Gercekden saglam alt yapıları ver saglam adımlarla ilerlemetekler her yere fiber vericekler fakat cok tehlikeli ve metresi cok pahalı kablolar surekli bizim ulkemizde alt yapı calısması olmakta surekli birileri bir yerleri kazıyıor iski – karayoları – tedaş – Telekom – igdaş vs vs vs gibi ve surekli zarar vermekteler beledeyi ve bakanlıklardan cok fazla zor izin alınıyor zaten bu yuzden dolayı biraz daha yavas buıyuyorlar bireysel bolumde belki fiberden memnun kalmaya birlisiniz yogunlukdan dolayı sorun yasabilirisniz fakat kurumsal myusteri hizmetleri ve kurumsal aldınız fiber yani kucuk olcekli işletmelerde bakkal market dukakn vb… gibi gerek teknik servisi olsun gerek işleyisi olsun super bence . cunku terettut etmeden modem değişimi port ve kablo değişimleri saglıyorlar masrafdan kacıbnmıyorlar musterinin aklında soru işareti bırakmıyorlar bu yuzden dolayı tebrik etmek istiyorum.

Zamnında çok araştırdım hala cok arastırmakdayım eger aklınza takılan sorular olabilirse bilgim kadarıyla cevaplaya bilirim arkadaşlar.

altunbayram

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
25 temmuz 2013 tarihi itibariyle ttnet ses ve internet aboneliğimi 24 ay taahhüt ile yalın adsl internet kampanyası ile süperonline taşıdım. Devir işlemleri için gelen kişi 3-4 gün içinde internet ve telefon
hizmetinden yararlanmaya başlayacağımızı söyledi. Aradan 4 gün geçip internet ve telefonumuz ttnet tarafından kapatıldıktan sonra süperonline müşteri hizmetlerini aradığımda geçiş süresinin
6-7 iş günü süreceğini söyledi. 7 gün bekledikten sonra tekrar müşteri hizmetlerini aradığımızda bir sorun olduğunu ve şikayet kaydı oluşturduklarını 48 saat içinde geri arama yapacaklarını
söylediler. Beklenildiği gibi 48 saatin sonunda arayıp soran olmadı internet ve telefonsuz geçen 10 gün aradan sonra tekrar arayıp sorunun ne olduğunu öğrenmek istediğimde ısrarla
şikayet kaydı oluşturup 48 saat içinde döneceklerini söylediler(geri dönme olayı kesinlikle yalan) . Sorunun ne olduğu hala belirsiz ama kesin olan ttnet ses ve internet hizmetini kesmiş olmasına rağmen şu ana kadar
(25 temmuz dan itibaren 13 gün geçti) süperonline dan ne ses ne de internet hizmeti alamadım. Sorunun ne olduğu da belirsizmiş. Turkcell gibi güvenilir kabul edilen bir firma hatta
yıllarca internet hizmeti aldığım(ilk çıktığı yıllarda) ve kalitesini bildiğim süperonline nasıl duyarsız bir firma haline dönüşmüş anlayabilmiş değilim. Bu yazıları okurken yetkililer
müşterimizle irtibat kurulmuş sorun halledilmiş derlerse ne anlamı var artık her işlemin internet üzerinden yapıldığı günümüzde 13 gün internetsiz kalmamı sağlayan süperonline yetkililerini
kınıyorum. Umarım her platforma yazacak olduğum ve mail ile gerekli mercilere iletecek olduğum bu mesajı aklı başında bir şirket yetkilisi okur çare olur.
Saygılarımla
Bayram Altun
müşteri no : 52048951