Ttnet Kopma ve Bağlantı Problemi

mrkacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 2 hafta önce bir Altyapı çalışması gerçekleştirdiler, internet hızımı 8Mbps'e yükselttiler. Ancak 2 haftadır günde size 30 kez bile diyebileceğim bir sayıda kesinti yaşıyorum. Kesintiler minimuna indi ancak şimdide bağlantı problemi yaşıyorum. '' Google chrome bu siteye bağlanamadı, web sunucusu bulunamadı, uzak sunucu bulunamadı'' gibi hatalar almaktayım. TTNET ile görüşsemde probleminiz bulunmamaktadır diyorlar. DNS ayarlarımı değiştirdiler yine bir fark olmadı. Neyden kaynaklı bir sorun olabilir bu arkadaşlar? Modemim mi bozuk neyden söyleser de yaptırayım anlamıyorum şunları. 1 Megabit hızla oyun oynuyordum lag,ping sorunum olmazdı şimdi ortaya lag ve ping sorunuda çıktı. Bugünde aradım sorunumu belirttim Zyxel kullandığım modemin müşteri hizmetlerine yönlendirdiler . Orda otomatik konuşan robot Altyapıda problem olduğunu söyleyip müşteri hizmetlerinin dolu olduğunu söyledi. 15 dakika bekledim ancak açmadılar. Yardımcı olabilecek var mı? Ne yapabilirim?

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Kesilme değilde ilk o sayfa bulunamadı için yazayım ben 2007-2008 yıllarında hatta 2009 yılıda dahil bunu bir ara yaşamıştım onda 1mbit hızdaydım. Daha sonra kendi kendine geçti. Kopmalar, kesintiler için ise bende gece yarısı ve gündüz erken vakitler hariç sürekli kopma yaşıyorum. Santralim upload hızı desteği sürekli değişiyor tam 1mbit bile gücü yok ancak 23 mbit download hız desteği var. Bendekini bu şekilde vb bildirdim ancak indirme yani download hızımı düşürdüler geri zar zor bir kaç elemandan sonra geri yükselttirdim. Bizden değil diyorlar ama şu kadar süre vb kopmanızda var diyorlar modem firmasına aktarıyorum vb diyorlar. Başlarından gönderiyorlar seni beni. Nasıl düzelir dersen elbet geçer bir gün. Bendekini ben upload hızından diye çözümledim. Yani karşıya yükleme hızı santralde 1 mbit bile değil ve hat zayıflıyor kesip düşük upload veriyor sonra yükselince kesip düzgün veriyor vb. Sakın arayıpta bildirme elamandan elemana davranışları değişiyor. 8 Mbit hızından olursun sonra.

mrkacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 Aydır aynı sorun, ne yapayım ki. Aradım bu sefer ciddi ciddi konuştum, teknik servis göndereceklerini söylediler bakalım.

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
1 Aydır aynı sorun, ne yapayım ki. Aradım bu sefer ciddi ciddi konuştum, teknik servis göndereceklerini söylediler bakalım.

Bende bu gün dayanamadım aradım. İlk aradığım ile gene aynı şekilde 5-6 mbit yaptılar. Geri aradığımda çıkan kişi iyi çıktı baya işte içimi rahatlattım. Sonucu bekliyorum. Kopa, kopa sinir tellerim kopmaya başladı artık.

mrkacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ciddi ciddi aradım, gerçekten çok ciddi konuştum. Merhaba falan da demedim kardeşim sizi 2 haftadır arıyorum yapıyorsanız yapın şunu yapamıyorsanız teknik destek getirin onuda yapamıyorsanız iptal ettiriyorum. Arıza kaydını aldı yarın ki gün sorun düzeldi. Bunlarla sert dilde konuşacakmışsın.

TvNetwork

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bendede oldu teknik destek almak için 444 0 375 i aradım sürekli müzik dinlettiler iki üç defa aradım hiç konuşmadan internetim düzeldi :)

KemalALKIN

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bende gene kopma oluyor. Telefon hattımda çağrı sesi gitmişti aylar önce ancak neti veriyordu hat. Ay başı yaptıracağım yani 20 21 gün daha beklicem... 180 gün kopma yaşamak..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben aradım Dedim Bak su İnterneti Düzeltin yoksa Evde Sinir krizi Gecircem Bu İnternet nasil sizi 15 defa aradim paramı basiyorum lan ben aylik 59 tl ödüyorum Bak su İnterneti düzelt Kardesim Yoksa cok fena olacak Ondan sonra İnternet Süper cekiyor :D