Ttnet hız ve bağlantı problemi

mrkacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 2 hafta önce bir Altyapı çalışması gerçekleştirdiler, internet hızımı 8Mbps'e yükselttiler. Ancak 2 haftadır günde size 30 kez bile diyebileceğim bir sayıda kesinti yaşıyorum. Kesintiler minimuna indi ancak şimdide bağlantı problemi yaşıyorum. '' Google chrome bu siteye bağlanamadı, web sunucusu bulunamadı, uzak sunucu bulunamadı'' gibi hatalar almaktayım. TTNET ile görüşsemde probleminiz bulunmamaktadır diyorlar. DNS ayarlarımı değiştirdiler yine bir fark olmadı. Neyden kaynaklı bir sorun olabilir bu arkadaşlar? Modemim mi bozuk neyden söyleser de yaptırayım anlamıyorum şunları. 1 Megabit hızla oyun oynuyordum lag,ping sorunum olmazdı şimdi ortaya lag ve ping sorunuda çıktı. Yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.

NEFER

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Google Chrome'u kaldır Firefox kur şu Chrome'cuları anlamıyorum nedense ie altyapısını kullanan tarayıcıdan ne beklenir ki

sebastiantr

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Google Chrome'u kaldır Firefox kur şu Chrome'cuları anlamıyorum nedense ie altyapısını kullanan tarayıcıdan ne beklenir ki
Sıkıntının kaynağına 12 den bir atış:sleeping:

Sana ADSL hizmetini veren santral nerde onu öğren orayı ara eleman göndersinler internetim hiç yok falan de bağır çağır, çıngar çıkar.
Para veriyorum hizmet bile alamıyorum bu nasıl iş de.
Adam gelince köşeye sıkıştır adamı iyice :biggrin:

mrkacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka internet tarayıcısı denedim ancak olmadı.

Ya gerçekten Altyapı çalışmasından sonra hiçbirşey yapamadım. Hat desteklemiyor derken? Nasıl çözebilirim bu sorunu bana çözüm lazım.

sebastiantr

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Başka internet tarayıcısı denedim ancak olmadı.

Ya gerçekten Altyapı çalışmasından sonra hiçbirşey yapamadım. Hat desteklemiyor derken? Nasıl çözebilirim bu sorunu bana çözüm lazım.

Senin yapabileceğin bişey yok. Santral kimse onları bul ya hattını farklı bir yere taşısınlar yada hızını düşürüecekler yapacak bişey yok.

Million

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ayarlarıyla oynayabiliyorlar,net kontrol merkezine gir,oraları iyice incele derim

mrkacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam hızımı 8 Megabitten 4 ' e kadar düşürdüler. Daha ne kadar düşürebilirler? :D

mrkacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yav aradım tekrardan ttneti anlattım adam diyor bilemiyorum sizden kaynaklı olabilir. Dedi Zyxel müşteri hizmetlerini arayın yönlendirdi, orda robot konuşuyor altyapıda sorun var diyor. Müşteri hizmetlerini bekledik 15 dakika gene açmadılar. Yazık olsun verdiğim paralar haram olsun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hep aynı şey, arkadaş bu adamlar ne kadar duyarsızlar, yıllardır kazandıkları paraların haddi hesabı yok, hala aynı altyapı. Fiber altyapısı da böyle arada saçmalıyor. Biz koyun olduktan sonra:hammer:

mrkacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi bunlar ALTYAPI çalışması yapmadan önce size yemin ediyorum tek sorunum vardı oda hız. Şimdi o sorun düzeltildi derken kopma, bağlantı problemi çıktı ve üstelik benden kaynaklı? BENİM İSTEİDĞİM SÖYLESİNLER SORUN NEYSE YARDIMCI OLSUNLER NASIL İNSANLAR BUNLAR SÖZLEŞMEM 24 AYLI KOLMASAYDI

sebastiantr

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Dün ablamların evine internet bağlattık modem geldi airties wifi modem.
Arkadaş bu kadar rezillik olmaz ya.
Modem in içine TTNET firmware i atılmış, tüm kullanıcı adı bilgileri herşey hazır, WiFi yi aktif etmişler, kendi DNS lerini yapmışlar.

Yaptım bağlantıları, arkadaş internet bir garip, milliyet açılıyor hürriyet açılmıyor. Google açılıyor kendi sitem açılmıyor.
Allah alla falan derken en son uyuz oldum reset attim modeme, tüm ayarları elle manuel olarak girdim, google dns ekledim. Takır takır çalışıyor. Ne salak saçma iş yapıyorlar arkadaş ondan sonra müşteri internetim çalışmıyor diye müşteri merkezlerini meşgul ediyor saatlerce!

neskalii

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Başımızda Ulaştırma Bakanı diye bi Amca bulunduğu sürece halimiz bu..!! Bu devirde hattınız desteklemiyo diye bi saçmalık anca bizim ülkede olur zaten..!!! duyanda sanarki Telekoma hattı biz döşedik.. Hey Allah ım yine şartellerim attı..
Ne zaman adam yolmaktan başka yolarkende hizmet verdiklerini görücem bu ülkedeki servis sağlayıcıların..!!

sercancayir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende de aynı problemler olurdu kardeş, sonra modemi değiştirdim (airties air 5452) şimdi çok memnunum. 2mbt olan internetim (ttnet) suan 5.25 mbt ile downloand yapıyor

varoll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardes yapman gereken ara bir daha cagri merkezini ve temsilciyle muhattap olma. Takim liderini cagir. 3. De cagirmak zorunda. Ve kararli olarak sorununun cozulmesini, artik ariza kaydiyla felan urasmak istemedigini belirt, son olarak hatini iptal ettirecegini felan soyle. İslemlerin hizlanacaktir emin ol.