TTNET hız problemi.

darklion83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-8 Mpbs kotasız internet kullanıyorum. yaklaşık 3 gün öncesine kadar mukemmel bir şekilde 8mpbs olarak kullanıyordum fakat birden hızım 2 mpbs ye dustu.Musteri hizmetlerını aramama ragmen bana degerlerimin normal oldugu soylendı.Daha once 8mpbs ile kullandıgımı soyledıgımde ise bir iki boş yontem soyledıler.Fakat bugun internete gırdım ve hız testı yaptım test sonucları normale yaklasmıstı.Ama ne video yuklenıyor ne de baska bir şey oluyor.2 gun oncesıne kadar HD de 15 sn de yukledıgı videoları sımdı 360 p de 5 dk da yukluyor.Sppedtest deki hızım yuksek gozukmesıne ragmen cok yavas.Virus kaynaklı olabılecegı soylendı bende Kaspersky 2013 Internet Security ile tarattım fakat 2 3 trojan dısında bir şey bulamadı.Arka planda internet hızını etkıleyen baska bir programda yok.Buna karsıda Hijackthis ile genel bir arastırma yaptım.Yardımcı oalbılırsen cok sevınırım.8mpbs hızdan birden 2 mpbs ye dusmek cıdden cok sınır bozucu bir durum.Şimdiden teşekkürler.İyi akşamlar dilerim.

harkk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
biri senin wireless şifreni kırmış ve 24 saat sömürüyor olabilir güvenlik sifreni değiştir bir an önce :))

madcowww

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar alakası yok bende 16gb'a kadar limitsiz paketteyim ve bendede aynı sorun var. download hızım 1,4mb/sn ye ulmasına rağmen 360p video izleyemiyorum yeni bilgisayar için bekliyom 2 güne kadar kadar elimde olacak ve ttnet'i arayıp sorunu 2-3gün içerisinde çözmelerini aksi taktirde kullandığım en kalitesiz firma olduklarınıda not edip bağlantımı iptal etmelerini söyleyeceğim
bu arada bu problemin adıda ping problemidir arkadaşlar verdikleri yüksek hızlı bağlantı olmasına rağmen kesik kesik verdikleri için videolar yüklenemiyor sebep budur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
serverlardan kaynaklanan bir problem olabilir arkadaşlar çünkü bende de aynı problem var dikkat ettim test yaparken ışık deli gibi yanıp sönüyor fakat video izlerken problem oluyor adamlarında bi internet trafikleri var bunu kısıtlamaları gerek 1000 mbps hız olsun sen hd bir filmi 2 snyede dolduracağını düşünme çünkü onlarında bi veri trafikleri upload hızları var ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de aynı sorun var:( ttnet müşteri hizmetlerini aradım hızım 0.60mbs ken 7.90 a yükseldi 1 gün gecmeden hızım yine aynı oldu sonra tekrar aradığımda elemanları geldi telefon direğindeki kutuyu açtılar birşeyler yaptılar hız 1.00 oldu adamlar bu hıza iyi diyorlar:( neden herkesin yüksek dediğmizde altyapı düşük olduğundanmış

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:mad:
ttnet bu şekilde sömürmek yakışmıyor bende 1-8 sınırsız kullanıyorum ama internet hızım 0.34 cıkıyor hiçbir işlem yapamıyorum bence söşleşmem devam ettiğiiçin 4 aydır hiçbir hizmet yapılmadı azkaldı sözleşmem bitsin ttnet kullanmıyacam üçkağıtcılık yapılan bir firmayla calışmıyacam vede tüm dostlarımı uyarıyorum ttnet yerine daha hizmet veren daha uçuz olan net kullanıcaz buradaki tüm arkadaşlara öneririm para kolay kazanılmıyor en fazla daha 1 sene söğüşlenirim birdahada bu hataya tüşmem ve düşürmem dostlarımı teklafla ttnet hizmetleri berbat diye uyarırım yuuuuh derim ancak saygılar diyer madurlara

slmnk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bahsettiğiniz sorunların aynısını ben smilenet'te yaşıyorum.btk'ye şikayet ederseniz daha iyi ilğilenirler

e.elagoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Akn den kaynaklanıyor olabılır akn sız 8 mps kullanıp hız dusuyorsa sorun ama akn lı kullanıyorsan 50 gb yı gectıgınde hız duser ay basına kadar normal.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var arkadaşlar şubat ayında üyeliğim bitiyo bende bırakıcam ttneti adam gibi ilgilenmiyolar bile ay başında aradım bilerek kota sıfırlandığı için aradım netlimitsiz 8mbs kullanıyorum dedim 4 ün üstünde görmüyorum neden dedim kotanız dolmuştur hız düşmüştür dedi kontrol etmeden ayın kaçı oldunu hatırlatarak kotamı kont. ettirdim normal sonra yine ezbere bi şekilde bulunduğunuz bölgedeki alt yapı yetersizliği dedi :D bende bi bakarmısın ben kaç yıldır kullanıcınızm dedim baktı 2008 okadar yıl kullandım 8i gördüm şimdi neden düştü dedim :D yine bozuldu bu seferde bulunduğunuz bölgede çalışma yapıyoruz bu yüzden bu şekilde dedi 10 15 güne düzelir dedi bende kapadım direk:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
daha yeni aldım interneti limitsiz 8 mb diye bi türlü 2 mb nin üstüne cıkamadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de aynı sorun var . 4 gün öncesine kadar 8 mbit hızında rahat erişim sağlarken hızım düşmeye ve alakasız kopmalar yaşamaya başladım. 4440375 i aradığımda sorunu halledeğiz diyip hızımı 2 mbite sabitlediler. tekrar hızımın 8 mbit olması gerektiğiyle ilgili direttiğime çocuk avutur gibi bu hızınız zamanla yükselir dediler ama ısrarlarıma dayanamayıp hızımı yükselttiler. ve sorunum devam etmesine rağmen şikayet hattıyla olan konuşmamı sonlandırmak durumunda kaldım . ttnet beş para etmez olmuş. 4 yıldır kullanıyordum ama artık alternatif dsl sunucularını araştırmaktayım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de net limitsiz aldım. 1-8 mbit arası. Ne gariptirki adil kullanım hakkını aşınca 3 mbps'ye düşmesi gereken internetim de nedense 1.75 mbps'yi geçemedim henüz. Neymiş efendim altyapı yetersizliği. Arkadaş istanbulda yaşıyoruz istanbulda. Ben süperonline da 20 mbps kullanıyordum adamlar 21-22 mbps veriyorlardı. Bunda ise çoğu zaman 1 mbps civarlarında dolanıyor. Yazıklar olsun ttnet'e !!!

promidal

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
11
süperonline kullanıyorum.700 mg bir divx filmi 2.5 dk da indiriyorum

coldnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
" 3 gün öncesine kadar mukemmel bir şekilde 8mpbs olarak kullanıyordum fakat birden hızım 2 mpbs ye dustu.Musteri hizmetlerını aramama ragmen bana degerlerimin normal oldugu soylendı " sorunun cevabı içindeymiş zaten :D her zaman başıma gelen bir durum Allahtan fibere geçtim de kurtuldum. yapman gereken şey iletişim@ttmail.com adresine mail atmak hizmet numaranı da yazmayı unutma iki günde hallediyorlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben bir sefer ttnet hız tesdi yabtim ipre davana vurdu hız tesdı sabıttı:)) tekrar tekrar denedim deisik hiz tetsleri cikarıyordu daha sonra düzeldi bana gelen en fazla 1,5 2gb anlayacagin bazen sabitiyor hız testi musteri hizmetini aramakda fayda var :)) ayrica hiziniz normalden düşük geliyorsa modemi kabadın acın test yabın ben öle yabıorum düzelior eyer baglı oldugunuz telekom hızını düşürmemisse :)) anlayacanız net demek dansöz demek :) hangi telden calagi belli olmaz..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende yıllardır 10.85mbs idi 1-2 günden beri hız testi yapyığımda bi 10mbs bir 200kbs stabillik kaybıldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar bence sakın ttnet almayın biz aldık internet kotasız fakat indirme kotası 50GB biz de sınırı geçmişiz güya bidaki aya düzelir dediler geçen seneden beri hala düzelcek sıctılar batırdılar bokunu cıkardı artık ttnet

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya lenet olsun tüm turkıye aynı sorunla calkalanıyor demekkı on yıl oldu ttnet abonesıyım lanet olsun ttnetı sectıgım guneon yıldır sınırsızım 8 mbit guya hızım sabah googleyı acsam aksama tam sayfa olarak acılır ellı kere format attırdım fuzulı verdıgım paralara yanarım benden tavsıyee baska bırtarıfeye gecmek en kısa zamanda degıstırecegım bende.

djvahset

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5
kardeşim havuz problemini çözersin ama bu problemi çözemessin ben sölim sana

promidal

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bana kalırsa türkiyenin en kalitesiz hizmetini ttnet sunuyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selamlar, Google dns ayarlarını kullanın ve pc nizin mtu ayarlarınızı yapın. ( ttnet 1492 )müşteri hizmetlerini arayın hızınızın düşük olduğunuzu söyleyin onlar modeminize bir güncelleme yapacaklar. ileriki günlerde yavaşlama sorunu yaşarsanız modemi kapatın açın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selamlar, Google dns ayarlarını kullanın ve pc nizin mtu ayarlarınızı yapın. ( ttnet 1492 )müşteri hizmetlerini arayın hızınızın düşük olduğunuzu söyleyin onlar modeminize bir güncelleme yapacaklar. ileriki günlerde yavaşlama sorunu yaşarsanız modemi kapatın açın.
Yazının sahibi olarak ileriki günlerde yavaşlama sorunu yaşarsanız modemi kapatın açın demiştim bu durumun splinter den kaynaklandığını keşfettim başka bir splinter de bu sorun ortadan kalktı hızım sürekli kayıpsız 7.2mb. Dediğimgibi Google dns kullanın pc mtu ayarını yapın ttneti arayın hızın düşük olduğunu söyleyin sorun çözülecektir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
54 mbs intternet aldık ama benim kullanabildiğim intternet 2.00 gibi daha da yükseğe çıkmıyo hakıkımı helal etmiyorum ttnete haram zıkkım olsun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hata bizde arkadaşlar facebookta sayfa açıcam en sonunda ttnet aboneliğinden çıkıyoruz diye :D toplu bişeyler yaparsak farkederler belki :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ttnet görevini bence yapmıyor bendede aynısorun var hızım çok yavaş 240 ta bile videoları açmakta güçlük çekiyor bir film bile izleyemiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abi bendede aynı sorun var 16mbps sınırsız internetim var ama ben 9.58 den bir an 2.57 yada 3.00 a iniyom bazenleri baya hızlı bazenleri yavaş müşteri hizmetiniaradım bilgisayarı getir hallederiz dediler 4 ay oldu yok hard diski bozukmuş izmire gönderceklermiş yaptırcaklarmış bilmiyom yani bu ttneti bende tplink TD854W KULLANIYOM berbat bu şirket herkese yakşamlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abi bendede aynı sorun var 16mbps sınırsız internetim var ama ben 9.58 den bir an 2.57 yada 3.00 a iniyom bazenleri baya hızlı bazenleri yavaş müşteri hizmetiniaradım bilgisayarı getir hallederiz dediler 4 ay oldu yok hard diski bozukmuş izmire gönderceklermiş yaptırcaklarmış bilmiyom yani bu ttneti bende tplink TD854W KULLANIYOM berbat bu şirket herkese yakşamlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende ttnet kullanıyordum 2 yıl önce pek memnun değildım sözleşme bitince iptal ettıdım.onuda etmıyorlar yalvaracak hale geldıler ıptal etmeyelim diye sonuna kazanan ben oldum tabi iptal ettim.aradan 1 yıl gecti geri açtırmaya karar werdım ben eski ttnet müşterısıyım ve pek memnun değilm hız proplemı yasıyorum dedım dedlıer sızn oraya en düşük 8 mps en yuksete 16 mps gelıyor dedıler.bende en yuksek gordugum mps 3 sız neyden bahsedıyorsunuz deme me ragmen .yok dedıler ikna ettıler bızı açtırdık ve bana ulaşan 1.5 mps DEMEM O Kİ LANET OLSUN TTNET SANA