Ttnet hipernet yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan onur9298
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

onur9298

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaslar.. aklıma takılan birkac soru var.

suanda TTNET NETLIMITSIZ 8Mbps internet kullanmaktayım. yanında hp g62 ile 3 yıllık taahütle aldım.
taahütüm birdahaki ay bitmekte ama ben bu paketten cok şikayetciyim. internet hızım cok dusuk. kotası bitince hız düşdükçe düşüyor ve adeta eziyet yasatıyor. sozlesmem bitince fibere gecmeye karar verdim ama ttnetin sitesinde haritadan fiber sorguladım bana evimde fiber olmadıgını HIPERNET kullanabiliecegimi söylediler. benim sorum su birkaç arastırma yaptım HIPERNET kullanmak icin santrale yakın olması gerekiyormus benim ay bası 8 mps internetim 7 Mbpsye kadar cıkıyor kota sıfırlanınca acaba yakınmıdır.
83 TL ye 35Mbps kotasız internet almayı dusunuyorum fakat acaba sorun cıkartırmı santral uzaklıgını nerden ogrenebilirim. masraftan hiç bir şekilde kaçınmıyorum yeterki internetim hızlı olsun ayda 100 tl bile vermeye razıyım. bana bu hipernet hakkında birkaç bigi verebilirmisiniz.

PetyrBaelish

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3
http://www3.ttnet.com.tr/bireysel/internet/sss/Sayfalar/TTNET-HIPERNET.aspx

Yukarı'daki linkten, merak ettiklerini öğrenebilirsin.

Buna ek olarak, hat değerlerinin yüksek olması gerekiyor.

x9zWgZ.jpg

lukande

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sorduğunuz tüm soruların cevabını en sağlıklı olarak size en yakın Türk Telekom Ofisine giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

http://www.turktelekom.com.tr/tt/portal/MusteriHizmetleri/Hizmet-Noktalari/

Hangi şehirdesiniz bilmiyorum, ama büyük şehirlerden birindeyseniz, bildiğim kadarıyla çoğu bölgede santral diye birşey kalmadı, hizmeti saha dolaplarından veriyorlar.

onur9298

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www3.ttnet.com.tr/bireysel/internet/sss/Sayfalar/TTNET-HIPERNET.aspx

Yukarı'daki linkten, merak ettiklerini öğrenebilirsin.

Buna ek olarak, hat değerlerinin yüksek olması gerekiyor.

x9zWgZ.jpg

tYzxhay.png

bu değerler normalmi hocam 8mbit NET LIMITSIZ için

Sorduğunuz tüm soruların cevabını en sağlıklı olarak size en yakın Türk Telekom Ofisine giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

http://www.turktelekom.com.tr/tt/portal/MusteriHizmetleri/Hizmet-Noktalari/

Hangi şehirdesiniz bilmiyorum, ama büyük şehirlerden birindeyseniz, bildiğim kadarıyla çoğu bölgede santral diye birşey kalmadı, hizmeti saha dolaplarından veriyorlar.

kocaeli / gebze de oturmaktayım ara sokakta

lukande

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bu değerlere göre 20 Mbit e kadar hız alabilirsiniz. İnternet üzerinden sorgulama yapılan o haritalar hem ttnet in hem Türk Telekom'un güncel ve doğru sonuçlar vermiyor. Modemdeki değerler adsl ve hipernet (vdsl) için farklı olacaktır. Onun için daha önce de söylediğim gibi vaktiniz varsa Türk Telekom ofisine giderek, yoksa müşteri hizmetlerini arayarak, hipernet ya da fibernet alıp alamayacağınızı ve hattınızın kaç Mbit e kadar hızı desteklediğini öğrenebilirsiniz.

onur9298

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ttnetle konusdum destekledigini soyledi.. ama icimde soyle.bi kurt var 24 ay taahüt yapicam yaninda vdsl modem hediye olacak fakat.. hiz sorun olurmu fazla hizli oldumuda internet gidip gelmesi oluyor

lukande

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sanırım "ttnet hızı keşfet kampanyası" na katılacaksınız, desteklediğini söylediklerine göre öyle birşey olacağını sanmıyorum, zaten geçişinizi yaparken hattınızın destekleği oranda bir hız belirleyeceklerdir.

nurdede1986

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Santral mesafesi hikayesine pek gelmeye. Çünkü her yeni eklenen abone senin hızını dülüreceğini düşünerek kabul et. Evinin döşenen kablolarının tut ta mahallene çekilen kabloların kalitesi de önemli

husoft07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
lukande arkadaşın dediği gibi bölgenizdeki telekom ofisine giderek teknik birimden bilgi almanız sizin için en doğru sonucu verecektir. Sistemin gördüğü bilgiden çok bölgede çalışan personelin bilgisi daha önemli. Sistem kabul edebilir ama bölgenizde teknik sıkıntı olabilir.

onur9298

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bugun hıpernete gecdım yenı bır modem aldım fakat soyle bir sorunum var. Hipernet 35 Mbps bagladım yeni modemi taktım fakat internet hızında bir değişiklik olmadı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende hipernet kullanıyorum çok güzel çok hızlı ayda 65 tl oduyorum 100 mps limitsiz bence sizde alın tavsiye ediyorum :)