TTNet AKN olmayan paketler ve olması gerekenler

Bu konuyu okuyanlar

RapLex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba. internet cafe sahibiyim akn uygulanmıyorken 50mbit 60mbit ve 80mbit olmak üzere 3 VDSL hattım 1 adet 8mbit ADSL hattım vardı.

AKN aktif halde uygulanmaya başladıktan sonra TTNet'te AKN uygulanmayan tek paketin 8mbit olduğunu öğrendim.

ve yine TürkTelekom alt yapısıyla hizmet veren smileadsl'de hepsi AKNsiz 32mbit ve 16mbit, doping ve biri'de sadece AKNsiz 16mbit hizmeti verildiğini gördüm.

TürkTelekom'un toptan olarak sattığı bu DSL paketler buradan ulaşabilirsiniz nedense TTNet tarafından verilmiyor. eğer TTNet politika olarak AKNsiz paketlere karşı ise neden TT bünyesinde toptan satılıyor. Eğer toptan satılıyorsa neden TTNet bünyesinde perakende satılmıyor?

sonuç olarak 8mbit TTNet AKN'siz olan tek ADSL hattımı 2gün içinde smileadsl 16mbit yaptım.
ve VDSL olan hatlar için yaklaşık 20gündür ADSL'ye geçmek için TT'den iss değiştirme onayı bekliyorum.

ayrıca smileadsl 32Mbit VDSL tercih etmememin nedeni ping sürelerinin yüksek olması ve ZTE modemlerden bir nane olmayacağını anlamış olmam. ( msn kopmaları, download kesilmeleri vs vs)
SmileADSL 16mbit kullandığım hatta telekomdan kaynaklı hat değerlerim süper. 24mbit ulaşılabilir hız görünüyor.

18marttan bu yana VDSL hizmetinden verimli yararlanamıyorum ve tek adsl bağlantısı üzerinden 130 bilgisayar idare ediyorum.

uzun oldu biraz kusura bakmayın okuduğunuz için teşekkür ederim.
saygılarımla.

asll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anlatım için teşekkürler ama ben smileadsl'de hepsi AKNsiz 32mbit ve 16mbit bunları sitesinde göremedim....

RapLex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
smileadsl 32mbit vermeyi bırakmış...

16mbit için biri.com.tr'yi öneririm. ilk 5 ay 5tl sonraki 19 ay 124.90tl