TSK'ya siber saldırı!

veyselgunduz

Asistan
Kendilerini 'Sosyalist' olarak tanımlayan hacker grubu RedHack bu kez Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2. Komando Tugay Komutanlığı'nı hackledi.
Çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde eylemini duyuran RedHack'ın yayınladığı dokümanda, T.C. Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2. Komando Tugay Komutanlığı bünyesinde pek çok evrak bulunuyor.

Keskin nişancılarından, muhabere elemanlarına kadar, tugayda görevli her askeri personelin, doğum yerlerine kadar dökümünün bulunduğu belgeleri yayınlayan RedHack, "Biz bu bilgileri ele geçirebiliyorsak yabancı servisler ne yapıyordur? İşte ülkeyi koruyanların hali, küçük bir örnek" diyerek eylemini duyurdu.

TSK'dan iddialarla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. RedHack daha önce İçişleri Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İller Bankası ve THY gibi yaklaşık bin 250 siteyi hacklemişti.
kaynak :http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/06/12/tskya-siber-saldiri

veyselgunduz

Asistan
RedHack, "Biz bu bilgileri ele geçirebiliyorsak yabancı servisler ne yapıyordur? İşte ülkeyi koruyanların hali, küçük bir örnek"
ama bu söz düşündüüyor

Bakisar

Asistan
Yabancılar yukarıdan yatak odana kadar ultra zoom dikizliyor gerekirse hemoroid tedavisi bile yapar lazerle,sizin gibi şifreyle neyim uğraşmazlar merak etmeyin red enayiler.

XAFER37

Profesör
bide iyi yönden bakalım aslında adamlar iyi bişey yapmışlar o kadar bilgiyi dedikleri gibi nasıl saklıyolar onlar ulaşıyosa herkez ulaşır.
ama personel bilgilerini yayınlamamaları lazımdı.

engerex

Dekan
Bu adamlar sistemlere tek giren olmadıkları kesin. Bunlar olmasa iz bırakmayanlar sisteme yuva yapacak.

Korpe

Rektör
TSK leri internet ortamında onemlı evrakları bulundurmazlar sanmiyorum bugun bunun ıle alakalı bir konu daha vardi sanirim, zamanında bu gereksiz insanlari savunan arkadaslarin yorumlarini cok merak ediyorum .. zone-h bole bir saldiri da gozükmüyor

alidiz

Asistan
TSK kendi bilgisayarları arasında intranet ağ sistemi vardır ve Symantec Endpoint yazılımı kullanmaktadır. Ayrıca internete bağlı bilgisayarlarında da hiç bir şekilde bilgi giriş çıkışı bulunmamaktadır.

Rockco

Doçent
Askeri persnel bilgileri TSK nın sadece kendine açılmış bir sisteminde barınmakda kamuya açık sitelerde bu tür bilgiler yoktur askerliğimi mebs şbde yaptım ben gayet iyi biliyorum bu bilgileri

VincentVega

Profesör
redhack kadar ergen bir grup görmedim yaş ortalaması 16 falan sanırım. her olayı kendi üzerlerine alınıyorlar bir de bişey yaptıklarını sanıyorlar ki o olaylar da gerçek değil uydurma haberler.

Aksunguuur

Doçent
TSK'nın bütün bilgileri Kara-net adı altında sadece TSK içerisinde kullanılan bir bağlantı ağında bulunmaktadır.. RedHack daha bunun farkında değil,millete ahkam kesiyor.. Siz daha bu bilgiyi bilmiyorsunuz? Yazık..

WhiteRooT

Üyecik
Kendilerini üstün gören Cyber Warrior , 1923TURK gibi gruplar asıl bu elemanların fişini çekmeli bence. Yurt dışındaki sitelerden daha çok zarar veriyorlar Ülkeye

Son mesajlar