• GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE!

Haber Trump'tan sosyal medya girişimi: Truth Social

Bu konuyu okuyanlar

Bosnax

Müdavim
Katılım
10 Mayıs 2020
Mesajlar
1,784
Reaksiyon puanı
750
Puanları
113
ABD eski başkanı Donald Trump, Facebook ve Twitter'a rakip Truth Social adlı platformu kuracaklarını açıkladı.

trump-tan-sosyal-medya-girisimi-truth-social-1.jpg


ABD eski başkanı Donald Trump, geçtiğimiz aylarda kendi sosyal medya platformunu kuracağını açıklamıştı. Bugün duyuru yapan Trump, Truth Social adlı platformun ilk adımlarını attığını belirtti.

Taliban’ın Twitter’da aktif olduğunu ancak en çok sevilen ABD eski başkanının susturulduğunu belirten Trump, bu olayın kabul edilemez olduğunu savundu. Sosyal medya girişimini kurduklarını açıklayan Trump, Truth Social’ın daha adil bir platform olacağının altını çizdi.

Donald Trump: “Truth Social, 2022’de tüm kullanıcılara açıklacak.”​

Trump Medya ve Teknoloji Grubu, halka açık bir şirket olma girişiminde olduklarını ve bunun için Digital World Acquisition Corp. ile birleşmeye gittiklerini açıkladı.

trump-tan-sosyal-medya-girisimi-truth-social.jpg


Donald Trump yaptığı açıklamada, “Truth Social’daki ilk Truth’u çok yakında paylaşacağım için heyecanlıyım TMTG(Trump Medya ve Teknoloji Grubu), herkesin sesini duyurma amacıyla kuruldu.” ifadelerini kullandı.

Twitter, Facebook ve YouTube’dan 6 Ocak’ta yaşanan olaylar nedeniyle yasaklanan Trump, sosyal medya platformlarını eleştiri yağmuruna tutmuştu. YouTube, şiddet riski azaldıktan sonra yasağın kaldıracağını belirtirken Facebook en erken 2023 yılında platforma tekrar geri dönebileceğini açıkladı. Twitter ise yasağın kalıcı olduğunun altını çizdi.

Kasım ayında Apple App Store’da yayınlanacak uygulama ilk olarak davet edilen kullanıcılar ile deneme sürecinden geçecek. Beta süreci 2022’nin ilk çeyreğinde bittikten sonra herkes uygulamaya kayıt olabilecek.

Buraya tıklayarak Truth Social web sitesini ziyaret edebilir, bekleme listesine adınızı ekleyebilirsiniz.

Kaynak: Trump'tan sosyal medya girişimi: Truth Social
 
Üst