Trump'ın Putin'i Beyaz Saray'da davetine Rusya'dan ilk tepki

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

SONG JOONG KI

Dekan
Onursal Üye

Rusya'dan Trump'ın Putin'e Beyaz Saray'a davet etmesiyle ilgili açıklama yapıldı. Rusya'nın Washington Büyükelçisi Anatoli Antonov ülkesinin bu tür tekliflere her zaman açık olduğunu söyledi.
Moskova yönetiminin, ABD Başkanı Donald Trump'ın daveti üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Washington'u muhtemel ziyaretini görüşmeye hazır olduğu belirtildi.

Rusya'nın Washington Büyükelçisi Anatoli Antonov, Trump'ın Putin'i ABD'ye davet etmesine ilişkin "Rusya'nın bu tür tekliflere her zaman açık olduğu" değerlendirmesinde bulundu.

Antonov, "Bu konuyu görüşmeye hazırız" ifadesini kullanırken, davete resmi yanıtın Kremlin tarafından verileceğini vurguladı.

Rusya'nın 2016'daki ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarını bir kez daha reddeden Rus Büyükelçi Antonov ayrıca hızla başka bir toplantıya geçmeden önce iki liderin Helsinki'de yaptığı zirvenin "sonuçlarını ele almanın" önemli olduğunu söyledi.

Kremlin yönetimi, Trump'ın teklifi konusunda henüz açıklama yapmadı.

TRUMP TALİMAT VERMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Washington'a davet edilmesi içi talimat verdiği açıklanmıştı.

Açıklamayı Beyaz Saray sözcüsü Sarah Sanders yapmıştı. Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'dan Vladimir Putin'i Washington'a davet etmesini istediğini belirtti.

Sanders konu hakkındaki görüşmelerin devam ettiğini de ifade etti. Zirvenin sonbaharda yapılmasının planlandığı da gelen bilgiler arasında.

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı zirvenin ardından yaptığı açıklamalar nedeniyle ABD kamuoyu ve siyasileri tarafından yoğun şekilde eleştiriliyor.


kaynak: Trump'ın Putin'i Beyaz Saray'da davetine Rusya'dan ilk tepki
 

Son mesajlar

Üst
stat counter